Съобщение

Collapse
No announcement yet.

България,Дела и документи

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Хехе, стига майтапи. Сега сериозно, знаеш ли действащ сайт на "Картография" или поне книжарница, където се продават.
    "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

    И други затворници
    нека четат пред вратите
    нашата памет остъклена
    с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


    Comment


      #17
      Какви майтапи? Сериозно ти говоря.Сега ще ти кажа нещо. През 98-ма ходих на панаира на книгата в София.Харесах си две карти на България форамт-училищен от тези дето учителите ги разнасят от стая в стая за да показват на учениците.Едната беше на Сан-стефанска България, а другата беше на Симеонова България.Веднага попитах колко струват двете-отговорът беше 300лв .Така че ако искаш купи си ги.Те и сега ще струват толкова-ей това е майтап.Заболя ме и аз си тръгнах с празни ръце-просто за тези пари си купих няколко пушки после
      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

      Comment


        #18
        А какви пушки има за 300лв? Баща ми има "Манлихер", ама не ми дава да я видя, а иначе има некви турски и т.н. те са около 600, а иначе има и някаква уникат и казва, че за по-малко от 3-4 хилядарки не я дава?

        А за картите, това което думаш наистина е гадно. Аз търсих из "Гугъл" и там има няколко издателства с цени в пъти по-ниски от 300лв., но пък няма координати за поръчка.
        "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

        И други затворници
        нека четат пред вратите
        нашата памет остъклена
        с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


        Comment


          #19
          ами трябва да питаш точно каква е тая "уникалната" и колегата ще ти каже колко върви
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #20
            Уникалното и са сребърни инкрустации. Т.е. по-нея има толкоз сребро, че само от него ще си направи човек няколко ланци :lol:
            "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

            И други затворници
            нека четат пред вратите
            нашата памет остъклена
            с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


            Comment


              #21
              Последната Манлихера си я купих преди година от Еленският Балкан за 40 лв. Беше в отвратително състояние, но сега "свети"
              Всеки човек по свой начин си цени оръжията.Аз например оръжия не продавам. Което ми се повтаря го разменям.
              Не знаех, че баща ти събира такива играчки. Я ми напиши едно ЛС и ми кажи какво още има .Можем с него да обменим информация
              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

              Comment


                #22
                Баща ми не е колекционер. Той е авджия и някога, когата е имам парички си е купувал оръжия. Иначе през ръцете му са минали що има оръжия и к'вото не му харсва го подарява... Ето, например, брат ми ви пише за един "Наган", него го е бил запланувал да го превърне в пушка. Но наистина ще го питам, защото за някои пушки очите си давам да ги зърна.
                "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                И други затворници
                нека четат пред вратите
                нашата памет остъклена
                с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                Comment


                  #23
                  Маскари с маскари , забравихме а.
                  На 9 март 1230 година нашата армия предвождана от Йоан-Асен разбива Византийците при Клокотница. И що го забравихме това?
                  То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                  Comment


                    #24
                    Ми то тази тема не е много популяра. Самият факт за това е че сме писали точно преди година...
                    "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                    И други затворници
                    нека четат пред вратите
                    нашата памет остъклена
                    с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                    Comment


                      #25
                      На 5 април 1857 г. във Верона е роден княз Александър I Батенберг. Той заема българския престол след Освобождението на България през периода 1879 - 1886 г. Роден е във Верона (Италия) и е племенник на руския император Александър II. Хесенският принц участва като доброволец в Руско-турската освободителна война 1877 - 1878 г.
                      Избран е за български княз от Първото Велико народно събрание на 17 април 1879 г. по препоръка на руския император и със съгласието на Великите сили, подписали Берлинския договор през 1878 г.
                      Още с встъпването си на престола Александър I Батенберг изразява недоволство от ограничените правомощия, които му предоставя Търновската конституция.
                      Той се насочва към съюз с Консервативната партия, която още по време на Учредителното събрание 1879 г. се обявява за олигархично управление.
                      С нейна помощ князът се стреми да засили личната си власт.
                      На 27 април 1881 г., с активното съдействие на генерал-лейтенант П. К. Ернрот, който по това време е военен министър в България, Александър I Батенберг извършва отдавна замисления държавен преврат.
                      След преврата след който суспендира конституцията и въвежда т.нар. режим на пълномощията продължил до 1883 г.
                      Този акт не дава очакваните резултати, напротив, князът губи до голяма степен своя престиж в България и се лишава от подкрепата на Русия.
                      Това го принуждава да възстанови конституцията още преди да изтече определеният от него 7-годишен период на пълномощията. Съгласието му да приеме Съединението на Източна Румелия с Княжество България, прокламирано на 6 септември 1885 г. в Пловдив, съдейства до известна степен за закрепване на положението му вътре в страната. Външнополитическите му позиции обаче стават още по-нестабилни. След Сръбско-българската война 1885 г., в която Александър I Батенберг е главнокомандващ българската войска, настъпва обтягане на руско-българските отношения. Това създава силни настроения против княза сред голяма част от българските политически дейци и сред висшия състав на армията. На 9 август 1886 г. група офицери русофили извършват преврат и свалят Александър I Батенберг от престола. Въпреки извършения контрапреврат, поради отказа на руския император да одобри завръщането му в България, на 26 август той абдикира и напуска завинаги пределите на страната, като се отказва от българската княжеска титла и от привилегиите си на принц. До края на живота си служи в редовете на австро-унгарската армия в Грац. По негово желание е погребан в София, където му е издигнат мавзолей.
                      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                      Comment


                        #26
                        Темата е малко стара, но може някой да го интересува. По радио Фокус всеки делничен ден от 7:15 има подобно предаване, дори и музиката е същата (от Дела и документи).
                        Audaces fortuna juvat!

                        Comment

                        Working...
                        X