Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ген. Владимир Заимов. Герой или предател?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    //offtopic
    Само аз ли не разбрах за кой Димитров иде реч?
    Първо си помислих за един,но едва ли...просто няма начин...
    После за още един,но и там е абсурд.
    Дано да си имал впредвид Владимир Димитров-Майстора щото поне за друг известен носител на тая фамилия,който влиза в това определение за катедралите се не сещам...

    Comment


      #47
      Bojilov написа Виж мнение
      Първо си помислих за един,но едва ли...просто няма начин...
      После за още един,но и там е абсурд.
      Аз за още двама се сетих, ама не ми се вярва. Може пък в крайна сметка да е Благой Димитров

      Comment


        #48
        Нищо не сте разбрали. Човекът има предвид стожера на българщината - Божидар Димитров
        We don't see things as they are, we see them as we are
        ---Anais Nin----

        Comment


          #49
          Компанията е "фифти-фифти". Интересното е как може да се сравняват хора с ценностна система като Радкото и Заимов с хора без такава, като Г.Димитров и Стамболов?!

          Comment


            #50
            von Danitz написа Виж мнение
            Че си объркан във вижданията си е ясно, като небето над Намибия, но я ми кажи това "прочие" какво ще значи, че страх ме хваща за следващите "катедрали" ? Изобщо как ти даде сърце да сложиш Стамболов в тая компания ?
            Ами,то си е за страх защото когато се изправи гората от катедрали,ще се видим що за стока сме като народ.Едните някой ги приема,друг ги отхвърля,но те продължават да си стоят там където са.Светът е шарен и ако за някой Заимов е предател,за друг той е герой.Така както и Ботев и превзел с оръжие един кораб и го е принудил да акостира на брега на Козлодуй,за някой ще бъде казус терористичен а за друг ще бъде светла страница от освободителните ни борби.Човек сам си прави избора,какво и кога да направи,както и кой и по какъв начин да оцени.

            Comment


              #51
              генерал заимов е нарушил офицерската си клетва, при това във военно време - и точка. странна дискусия на форум бойна слава.
              щауфенберг, власов, резун - като военни са предатели, клетвопрестъпници.

              Comment


                #52
                Stifen, Заимов е бил уволнен от армията през 1935г. и не е бил действащ офицер когато го съдят.

                Comment

                Working...
                X