Съобщение

Collapse
No announcement yet.

130 години от Априлското въстание. Турските зверства в Батак.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    miralayyunus написа
    Еми съштото което казах по горе
    Година 1915 един цял османски народ с жени и деца се заклештил само за една цел Галлиполи тоест за заштита на родината си а във съштото време най поданият до тогава народ арменцте са се заканили заедно с помошта на Русия и други за независимост, не да се съгласиме времето не е подходяшто на това се е казало нож във гърба ?и се вземат разбирасе спешни мерки за мене това е евакуиране а за други геноцид? кой както си иска да си го каже
    а за приказката Асирийци хиЧ да не влезна

    Колега какво би направила Турция ако Кюрдите поискат независимост в този момент?
    Ще отидете ли да се биете срещу тях?
    Ситуацията е много интересна, защото Кюрдите никога не са имали собствена държава като Арменците, Българите, Гърците,Сърбите,Албанците.
    Нас ни колехте като ярета защото ние сме си искали нашето -изконно право да си възстановим държавите.
    Ха сега да видиме когато онези цигани поискат да правят Кюрдистан и САЩ ви каже Йок оставете ги не ги пипайте- какво ще правите?
    Нищо лично към Вас колега. Въпросите са ми зададени с най-приятелски чувства
    Също така ако е възможно искам от вас малко статистика.
    Ще ми кажете ли според официалните турски данни какви са загубите на Османската империя във войните през 1828-29
    1853-56
    1876 срещу Сърбия
    1877-78
    Винаги ми е било интересно да ги знам от турски официален източник, но никога не съм имал досег с такива източници.
    Знам, че имате хубава библиотека турска по въпроса- та би ми било интересно да науча турската гледна точка и съответните данни да ги включа в сайта си.
    Предварително ви благодаря!
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    Comment


      #47
      Първо искам да кажа Че не желая да продължа по въпроса заштото цял ден даже цял живот няма да ни стигне най правилното го е казал Рицаря по нагоре :tup: :tup: :tup:
      Аза модерният антиТурски Кюрдски коз мога да кажа категориЧно Че ако се слуЧи някакъв план без мнението на Турция то на тукашните манафи плановета A B C D E.....са на масата
      Американците и във Кипърският въпрос ни казаха не не можете ако го направите аз ште ви изям наложиха амбарго незнамси какво но какво стана най на края ,стана това което реши да направи манафина
      За османските жертви ште се поизровя малко но не съм сигурен за данни заштото макар с боат архив статистиката както поне аз знам все оште не на бял свят

      Аз тука казвам СТОП :o :o :nut: :nut: :kill_myse :kill_myse :kill_myse :38:
      since 1453
      from İstanbul

      Comment


        #48
        Въпросът бе приключен, няма нужда от допълнителни реплики.
        XV mile the sea brode is
        From Turkey to the Ile of Rodez...

        Comment


          #49
          SS-mann написа
          Не го знаех това за Гита и Димитриево. Единственото, което знам са старите /турски имена/ на селата: Гита- Кара Терзилери и Димитриево-Чакърларе. Това ме интересува. Благодаря за инфото.
          свобода - али пашиново... историята е интересна ама друг път.
          ку са напъна и на малко тръново ще се сетя.
          Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

          Comment


            #50
            Днес “24 часа” и “Новинар” излязоха със заглавия на първа страница, гласящи, че баташкото клане е мит. Информацията идва от Мартина Балева и Улф Брунбауер от Берлинския свободен университет.

            Списание Култура - месечник за изкуство, култура и публицистика










            Няма да допуснат провеждането на конференция на 18 май





            Ето за какво става дума...
            Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

            Comment


              #51
              ISTORIK написа
              Днес “24 часа” и “Новинар” излязоха със заглавия на първа страница, гласящи, че баташкото клане е мит. Информацията идва от Мартина Балева и Улф Брунбауер от Берлинския свободен университет.

              Списание Култура - месечник за изкуство, култура и публицистика










              Няма да допуснат провеждането на конференция на 18 май





              Ето за какво става дума...
              Тая тема два дена я мъчихме и разисквахме. Мисля, че вече дори я затворихме. Не виждам смисъл да я почваме наново.

              Поздрави

              Comment


                #52
                Николай написа
                Тая тема два дена я мъчихме и разисквахме. Мисля, че вече дори я затворихме. Не виждам смисъл да я почваме наново.
                Абсолютно - темата се счита за приключена.
                XV mile the sea brode is
                From Turkey to the Ile of Rodez...

                Comment


                  #53
                  Sir Gray написа
                  Абсолютно - темата се счита за приключена.
                  Доста се начетох в темата и изписаното във форума но ми направи впечатление, че никой от пишещите тук не вниква по-навътре в проблема, всички коментирате само мит ли е или не и никой за истинската ричина за написването на книгата от онзи немец. Има няколко важни фактора около всичката тази врява:
                  + Немец-а всъщност е ревизионист, това му е работата изследва историята и се опитва да опровергае моменти от нея, то йпросто не е истински изследовател.
                  + Турция миналата година кандидатства за Европейския съюз и беше отхвърлена кандидатурата й. И това е нормално, просто нито демокрацията им е на ниво, нито имат икономическото развитие, за да покрият и най-леките изисквания на ЕС. Тогава само и единствено Германия съзря подробността, че отхвърляйки едно такова предложение за присъединяване на Турция би и дало тласък към екстремизма, към влошаване на демократичното и ниво в полза на крайно ислямистката идеология. Турция при категоричен отказ за ЕС, ще се обърне и ще съсредочи политиката си към сближаване с Арабските страни. Тук се намесва политиката, ревизира се историята и най-жестоките моменти се опитват да се умаломаважат, цялата работа е да бъде убедена нашата съседка, че имат шанс за ЕС, та то било и след 10-15 години. Ако сте се зачели по турския печат за отзивите ще видите точно едно такова настроение, те решиха, че все пак някой в Европа се интересува от тях.
                  *Ако аватарът ми е видим - онлайн съм.
                  **Приемам и най-тежката критика, дори изпълнена с псувни към нещо написано от мен, но ако обиждате само, вместо да дискутирате, излагайки собствените си аргументи, запитайте се за нивото си на култура.
                  ***Ако неможеш да погледнеш безпристрастно историята, само от страната на фактите, значи не си историк, а просто човек.

                  Comment


                    #54
                    ispanecabg написа
                    Доста се начетох в темата и изписаното във форума но ми направи впечатление, че никой от пишещите тук не вниква по-навътре в проблема, всички коментирате само мит ли е или не и никой за истинската ричина за написването на книгата от онзи немец. Има няколко важни фактора около всичката тази врява:
                    + Немец-а всъщност е ревизионист, това му е работата изследва историята и се опитва да опровергае моменти от нея, то йпросто не е истински изследовател.
                    + Турция миналата година кандидатства за Европейския съюз и беше отхвърлена кандидатурата й. И това е нормално, просто нито демокрацията им е на ниво, нито имат икономическото развитие, за да покрият и най-леките изисквания на ЕС. Тогава само и единствено Германия съзря подробността, че отхвърляйки едно такова предложение за присъединяване на Турция би и дало тласък към екстремизма, към влошаване на демократичното и ниво в полза на крайно ислямистката идеология. Турция при категоричен отказ за ЕС, ще се обърне и ще съсредочи политиката си към сближаване с Арабските страни. Тук се намесва политиката, ревизира се историята и най-жестоките моменти се опитват да се умаломаважат, цялата работа е да бъде убедена нашата съседка, че имат шанс за ЕС, та то било и след 10-15 години. Ако сте се зачели по турския печат за отзивите ще видите точно едно такова настроение, те решиха, че все пак някой в Европа се интересува от тях.

                    Леле за такова нешто и гарваните ште се засмеят
                    а бе батко във Турция 99% от населенето не знае къде е България
                    не знаят какво е Батак,даже не знаят Че са съседи повярвай ми не им пука нито за Българя нито за ЕС
                    Че като гледам горенаписаното просто ми става смешно

                    Да темата е заклюЧена което написах може да се изстрие :sm186:
                    since 1453
                    from İstanbul

                    Comment


                      #55
                      Не е заключена, но трябва да бъде такава! Няма смисъл да се води този спор защото ще доведе до кривата круша.
                      They march in full battle dress
                      With faces grim and pale
                      Tattered banners and bloody flags
                      Rusty spears and blades...

                      Comment


                        #56
                        Заключена е.
                        http://forum.boinaslava.net/showthre...635#post182635

                        "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
                        It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

                        Comment


                          #57
                          Тази не беше заключена, ама вече е.
                          XV mile the sea brode is
                          From Turkey to the Ile of Rodez...

                          Comment


                            #58
                            Няколко интересни линка към статии, които доста добре илюстрират цялата шумотевица около "Баташкия скандал". Изпратени от Голъм:

                            Списание Култура - месечник за изкуство, култура и публицистика








                            Дневник - Избрано съдържание от България и света, Новини, Анализи, Видео, Фотографии.


                            XV mile the sea brode is
                            From Turkey to the Ile of Rodez...

                            Comment

                            Working...
                            X