Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политиката на Бенковски

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Абе не мога да разбера защо се говори за политиката на Бенковски , сякаш той е взел решение за въстание и кога да избухне . Той чисто и просто изпълнява директивите на Гюргевския комитет.Вече той решава как да мине подготовката и с какви средства. Аз лично подкрепям мнението че политиката е отговорна ,друг е въпроса че подготовката на въстанието си е малко аджамйска подготовка на въстание не се прави за няколко месеца от януари до май1876г. Ето тук може да се търси някаква отговорност ,дали апостолите са смятали че за няколко месеца населението може да бъде подготвено ,да се извърши нужната синхронизация с другите окръзи ,абе гърците джанъм подготвят своето въстание няколко години но това е друга тема. Може би най- близко до истината в тактическо и стратегическо отношение за визията на подготовката и избухването на едно въстание е Левски бавно постепенно ако и това да отнеме години.
    Малко по горе четох че видите ли Бенковски духнал да се спасява но в Балкана го бастисали. Ми то и Наполеон е опитал да се спаси в САЩ след втората абдикация но уви, а не мисля че неговата отговорност е по малка от тази на нашите апостоли , даже напротив.

    Comment

    Working...
    X