Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Христо Ботев

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    gollum написа Виж мнение
    Аха, знам, не си само ти . Това е правилния подход. Но не съм модератор на раздела, мисля че вече са взели мерки (самия пост е променен, не че така е по-смислен).
    e аз тогава съм рипортнал променения пост, предишният не го знам

    Comment


      http://pisheshtamashina.wordpress.co...2%D0%B5%D0%B2/

      Ето това е въпросната скандална публикация за Ботев, която е на път да се появи по телевизиите и пр. Ще се въздържа от коментар, но нещата тук са далеч от иронията и хиперболата
      "Какво ли толкова се е зачела тази свиня? - зачуди се докторът - Кое ли тъй яростно подчертава с молива?"

      Comment


        pehotinec написа Виж мнение
        http://pisheshtamashina.wordpress.co...2%D0%B5%D0%B2/

        Ето това е въпросната скандална публикация за Ботев, която е на път да се появи по телевизиите и пр. Ще се въздържа от коментар, но нещата тук са далеч от иронията и хиперболата
        Чак пък скандална, някаква тийнейджърка по-скоро се прави на интересна (сега й е времето), нищо съществено няма в текста й. Ако обаче наистина се появи по телевизиите, както казваш, ще говори лошо за медиите и обществото в България като цяло.

        Comment


          Айде бе, "далеч от иронията и хиперболата"...Това си е баш някакво литературно опитче (вижте края), а не "истинска" критика на Ботев.
          A strong toun Rodez hit is,
          The Castell is strong and fair I wis...


          блог за средновековна балканска история

          Comment


            Съгласен съм с KIZIL DELI, това си е типичен (за съжаление вече е станало нещо нормално) опит за провокация и оригиналничене, при това, обезопасен в края. Първата част (разчетено е - то не е трудно, че 95% от хората ще реагират първосигнално и няма и да четат нататък) провокира евтино, последната - обезопасява провокацията. Място за скандал няма, но това няма да попречи на журналисте да се опитат, а на авторката на текста да добие малко евтина популярност.
            Това не означава, че в начина, по който са организирани нещата по литература в училище няма все по-очевидни недостатъци. Но това е отделен разговор.

            Comment


              Да приемем, че Ботев е бил социалист от западноевропейски тип, а нашите комунисти са си комунисти от съветски тип. Пояснявам - съветският тип комунисти съчетават в себе си руската деспотия от времето на Иван Грозни, включваща сляпо и безпрекословенно подчинение на силния в момента, липсата на личностна, социална, икономическа, политическа и религиозна свобода, безмилостно подтискане на всичко инакомислещо, тотална пропаганда за преследване на някаква утопична цел (Трети Рим при Иван Грозни и светлото бъдеще при болшевиките) която да замътва главите обезличената маса и пълен разлив между пропангандирани идеи и начин на живот управляващия елит, безкраен фанатизъм на умствено ограничени хора, които се издигат от социалното дъно до ръководния ешалон благодарение на благоволението на власт имащите и поради това са готови безропотно да му служат и да извършват чудовищни престъпления само и само да са на копанката и да угодничат на властимащия. В този ред на мисли, да се слага знак на равенство между нашите комунисти, които откакто съществуват не са нищо повече от чужди (съветски, по настоящем руски) мекерета и Ботев, който е загинал за националното освобождение на българите не е никак редно. Така че не виждам причина да не признаваме, че Ботев е бил социалист или дори комунист утопист, стига само да не слага знак наравество между него и съветските, съответно българските комунисти.

              Comment


                KIZIL DELI написа Виж мнение
                Чак пък скандална, някаква тийнейджърка по-скоро се прави на интересна (сега й е времето), нищо съществено няма в текста й. Ако обаче наистина се появи по телевизиите, както казваш, ще говори лошо за медиите и обществото в България като цяло.
                Прав си...днес гледах въпросната как да се изразя...кифла по БТВ визията и мазното гласче на това момиченце просто крещяха,че не иска нищо повече от своите 15 минутки слава...
                http://www.btv.bg/shows/predi-obed/v...azi_Botev.html Ето го интервюто.

                Comment


                  falcon_bg написа Виж мнение
                  Прав си...днес гледах въпросната как да се изразя...кифла по БТВ визията и мазното гласче на това момиченце просто крещяха,че не иска нищо повече от своите 15 минутки слава...
                  http://www.btv.bg/shows/predi-obed/v...azi_Botev.html Ето го интервюто.
                  А значи все пак докара до TV. Слабоумна история.

                  Comment


                    pehotinec написа Виж мнение
                    http://pisheshtamashina.wordpress.co...2%D0%B5%D0%B2/

                    Ето това е въпросната скандална публикация за Ботев, която е на път да се появи по телевизиите и пр. Ще се въздържа от коментар, но нещата тук са далеч от иронията и хиперболата
                    Oпровергайте я - тя е само на 15g.
                    Момичето е усетило фалша в култа към Ботев.
                    Предполагам изключително умният и интелигентен Казил Дели ще го направи.

                    Comment


                      Mishok написа Виж мнение
                      Oпровергайте я - тя е само на 15g.
                      И какво да опровергаваме?! Има само едно голямо "аз" и тотално неразбиране нито на процесите довели до появата и развитието на Ботев, нито на това, че без литературното му наследство може би нямаше да ги има и "харесваните" поети, поне във вида в който ги познаваме. Бил компилатор, чопвал от народните песни и създавал поезия, ми създай и ти щом мислиш, че е толкова елементарно.
                      Last edited by boilad; 12-09-2013, 14:49.
                      Liberte, egalite, fraternite
                      Viva la revolution
                      Zalmoxis написа
                      Имайте предвид, че влизането в Бойна Слава за средния българин е значителен културен шок.
                      http://hristoen4ev.blogspot.com/
                      dibo написа
                      Преценил съм като модератор, че езикът Ви е неподходящ и толкова.
                      - това се случва, когато се докладват богопомазани като Тора.

                      Comment


                        И аз да се присъединя към boilad - това, че някаква 15 годишна девойка изразява някакви чувства по повод Ботев какво, трябва да ни бъде за пример, нещо да ни покърти, или? Айде Мишок, стига вече, знаем ти мнението на религиозен фундаменталист и без да го изказваш непрекъснато.
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          Хайде, да коментирате темата, а не потребителите на форума. Бележка на модератора.
                          "изключително умният и интелигентен" и "религиозен фундаменталист" като примери.
                          We don't see things as they are, we see them as we are
                          ---Anais Nin----

                          Comment


                            boilad написа Виж мнение
                            И какво да опровергаваме?! Има само едно голямо "аз" и тотално неразбиране нито на процесите довели до появата и развитието на Ботев, нито на това, че без литературното му наследство може би нямаше да ги има и "харесваните" поети, поне във вида в който ги познаваме. Бил компилатор, чопвал от народните песни и създавал поезия, ми създай и ти щом мислиш, че е толкова елементарно.
                            Aз Ботев , катопоет не го критикувам. За мене просто не е никакъв борец за свобода. Никога не е бил четник, не е бил и хайдутин, ама станал отведнъж воевода на цели 208 души без никакви познания - това не ми харесва у него. Не е искал да здаде командването, когато четниците му са се усетили че не отбира нищо и не знае, какво прави.
                            А за чопването от народните песни и творчество, не само че не трябва да се обвинява, някой, но да бъде похваляван.

                            Comment


                              KIZIL DELI написа Виж мнение
                              Аз да си кажа (щото нали все призоваваш за това, а и един вид е цивилизован подход към проблемата) съм докладвал горния пост като обиден към личността ми с особеното си остроумие .
                              Извинявам се но в това мнение има явна обида към мене , освен това не е по темата. Защо на този странен индивид му се разрешава да обижда хората и никога не бива предупреждаван. Тук не ме обижда за пръв път. Някакви специални права ли има този съмнителен субект ?

                              Comment


                                Mishok написа Виж мнение
                                станал отведнъж воевода на цели 208 души без никакви познания - това не ми харесва у него. Не е искал да здаде командването, когато четниците му са се усетили че не отбира нищо и не знае, какво прави.
                                Малко повече аргументация, моля, защото аз твърдя обратното. Ботев теоретично е бил добре подготвен, а що се отнася до практическия опит в четата и ръководството й има достатъчно бивши хайдути, легионери и възпитаници на руски военни училища. Дори и само с теоретичната си подготовка успява да преведе четата до Враца с около 1/3 загуби. Кой щеше да се справи по-добре? Да не би прехваления Войновски, който не смогва само петдесетина души да прекара до Сърбия та какво остава, ако трябваше да се разправя с четата в пълния й състав.
                                И накрая той не е станал своеволно воевода, а е избран и затова не може своеволно да "здаде" властта (сигурен съм, че знаеш, че във военно време своеволно напускане на поста се нарича дезертьорство). На никое от събранията на ръководството на четата не е ставало дума да се смени воеводата.
                                Liberte, egalite, fraternite
                                Viva la revolution
                                Zalmoxis написа
                                Имайте предвид, че влизането в Бойна Слава за средния българин е значителен културен шок.
                                http://hristoen4ev.blogspot.com/
                                dibo написа
                                Преценил съм като модератор, че езикът Ви е неподходящ и толкова.
                                - това се случва, когато се докладват богопомазани като Тора.

                                Comment

                                Working...
                                X