Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тамплиерите

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Тамплиерите

    Аз се интересувам от този орден и се надиавам да има и други като мен.Та за тиях рицарите монаси се знае малко мислиа 4е вси4ки интересуващи са запознати с историата им ако някои се интересува да пи6е тук и тогава 6те попитам конкретни вапорси
    Sing to the Motherland, home of the free,
    Bulwark of peoples in brotherhood strong.
    O Party of Lenin, the stength of the people,
    To Communism's triumph lead us on!

    #2
    Драги, има една-две буквички, които някак си изпускаш. Защо така? Българския език е наистина прекрасен и благозвучен, но отнемането на букви като "я" или "ъ" и заменянето на "ч" и "ш" с "4" и "6" определено го осакатява. Няма да е зле да се постараеш малко повече!
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      #3
      Ами да молия за извинение досега не сам писал на БГ и не сам свикнал на клавиатурата а пак другото е чатарска деформациа да замениам ч с 4 и ш с 6 а сега по темата нещо ?

      Добре, но трябва да изглежда така:
      Ами да, моля за извинение, досега не съм писал на български и не съм свикнал с клавиатурата, а пък другото е чатърска деформация, да заменям ч с 4 и ш с 6 . А сега по темата нещо?
      Sing to the Motherland, home of the free,
      Bulwark of peoples in brotherhood strong.
      O Party of Lenin, the stength of the people,
      To Communism's triumph lead us on!

      Comment


        #4
        ,
        Last edited by mellisa; 18-10-2005, 16:28.
        "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
        Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

        Comment


          #5
          Ами примерно след първия кръстоносен поход рицарите тамплиери са останали в Иерусалим поради единствената причина да охраниават поклониците идващи към свещениа град. Поради това те са били подкрепяни от Папата . Но интересното е че всъщност не са открити реални
          доказателства че те наистина са правели това.Открити са обаче следи от разкопки при храма на Ирод в Иерусалим извършени точно от тамплиерите.Там те са открили нещо променило ордена из основи следствие
          на което променят дори и устава си и то коренно. Та това ме заинтересува.За другото знаем че те не са били толкова богоугодни избиваики мирното население и разпарейки на всеки арабин стомаха като са мислили че ще намерят злато, избивали са зверски дори и евреи и неараби. Та за храма на Ирод в момента неможе да се разбере какво са намерили там поради факта че тунелите водещи до там са затрупани а никой не се наема да прави разкопки.
          Sing to the Motherland, home of the free,
          Bulwark of peoples in brotherhood strong.
          O Party of Lenin, the stength of the people,
          To Communism's triumph lead us on!

          Comment


            #6
            За другото знаем че те не са били толкова богоугодни избиваики мирното население и разпарейки на всеки арабин стомаха като са мислили че ще намерят злато, избивали са зверски дори и евреи и неараби.
            Според тогавашните разбирания за "богоугодност" всички нехристияни (но особено евреи, араби, цигани) не са били по-различни от еретиците, а всички знаем какво е отношението към последните (прословутия израз "трепете наред, Господ ще познае своите" е достатъчно красноречив ). Та в този смисъл "разпарянето на корема" на всеки нехристиянин (пък бил той жена или дете) в определени моменти си е било доста благочестиво деяние. Достатъчно показателно е отношението към туземците в Америките известновреме по-късно (тях даже за хора не са ги признавали (т.е., те са били същества лишени от "безсмъртна душа" (а евентуално притежаващи само с "животинска душа")).
            Така че изтъкването на жестокости и масови убийства като нехристиянско поведение е неправилно (то може да е такова само ако се извършва спрямо християни (пък и за този случаи има различни "Вратички")).

            Comment


              #7
              Ами да прав си но искам да допълня че за храма на Ирод се смята че е съхраниавал оригинални ръкописи писани от самия Исус които биват разталкувани от Тамплиерите и точно този нов прочит променя ордена завинаги.
              Sing to the Motherland, home of the free,
              Bulwark of peoples in brotherhood strong.
              O Party of Lenin, the stength of the people,
              To Communism's triumph lead us on!

              Comment


                #8
                ,
                Last edited by mellisa; 18-10-2005, 16:28. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                Comment


                  #9
                  mellisa написа
                  Hugues de Payns
                  Geoffroy de Saint-Omer
                  /това как се произнася на български?/
                  Не може да се произнесе ПРАВИЛНО на български, но може да се напише
                  (неправилно, разбира се!) така:

                  Юг дьо Пейн
                  Жоффроа дьо Сент-Омер

                  Погледни моите мнения в темата за 100 годишната война - да видиш как съм изписвал на български френските имена!
                  Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

                  Comment


                    #10
                    Не сам се изказал добре въпростните разкопки за които говоря са усъществени от първите 9 рицаря които по касно създават тамплиерския орден . В първоначалния устав на ордена се казва че тяхно задължение е да
                    пазят поклониците но години по късно те превеждат устава си от латински на френски и тук се появява нещо интерсно в латинския вариант се казва че те СА длъжни да предпазват поклонниците но във френския варянт които
                    всущност заменя старя не се споменава нищо за поклониците нанесени са и други промени като например - едногодишния изпитателен срок за всеки нов рицар което си е сериозна корекция .Също така в новия варянт които всъщност е влязъл в сила 10 години след първия се казва - " Още повече трябва да ходите там , където се събират неотлъчени рицари" а в новя - "Нареждаме ви да ходите там,кадето се събират отлъчени рицари" .Което мисля е много заинтригуващо
                    Sing to the Motherland, home of the free,
                    Bulwark of peoples in brotherhood strong.
                    O Party of Lenin, the stength of the people,
                    To Communism's triumph lead us on!

                    Comment


                      #11
                      тамплиери и прочее

                      Ico, седя и чета постингите ти - тук, а и за масоните, и ми се струва че доста си се надъхал по темата за тайните общества. Основна характеристика на всички адепти на подобни теории е безразборното и НЕкоректно боравене с фактите и за съжаление трябва да се признае, че и ти не правиш изключение. Като начало бих те върнал по темата за масоните (на която между другото мястото въобще не и е в "Античност") и бих ти казал, противно на на това, което си написал там, че организацията на 3000год. която ти описваш НЕ Е съществувала...съществували са множество организации с подобни (или пък крайно различни) наименования, сравнително идентични структури и приблизително обща идеология - като употребявам "идеология" съвсем условно и само за удобство на изказа. Тяхното съществуване си има своето социокултурно обяснение, което няма да дискутирам сега, само ще обърна вниманието ти към факта, че ВСИЧКИ подобни "общества" и организации, възникват в епохата на ранното Просвещение - тогава образът на Хирам и идеята за строителя на храма са били доста хм..."модни". Подобно например за популярния "мит" датиращ още от късното средновековие за "Апостол Йоан и неговото християнско кралство", което се е намирало някъде в Азия...
                      Сега по въпроса за тамплиерите - както Мellisa съвсем правилно ти е написала :"можеш ли да посочиш на какво се основава подобно твое твърдение ?" И аз бих те помолил да дадеш някакви източници, защото веднага ти казвам, че напротив НЕ СЕ СМЯТА, че първите 9 рицаря са провеждали разкопки на мястото на Соломоновия (не Иродовия) храм, където да намерят ръкописи писани от самия Исус, пълни с тайни, които променят ордена завинаги. (Повярвай ми съответните 9ма рицари са имали доста други неща на главата, за да се занимават с някакви разкопки)
                      Та още ведъж ако обичаш - назови си източниците...и моля те не ми казвай, че понеже видите ли орденът бил (или още е) тайно общество и съответните източници са забулени в тайна.Надявям се ясно ти е, че ако следваме подобна логика сме в състояние да докажем абсолютно всичко за всичко, което от своя страна не ни води до никъде. В този случай и аз като Ам-гъл бих ти препоръчал "Махалото на Фуко" макар че подозирам, че подобна книга сериозно ще те "изпоти"...

                      И накрая още нещо...неграмотното писане освен обида към езика е и проява на неуважение към останалите участници в дискусията. Не знам за останалите, но аз определено смятам, че би тябвало да се отнасяш с участниците в този форум по начина по който те те третират - а именно с уважение. Така че, ако възнамеряваш да отговаряш на този постинг настоявам да го направиш грамотно, дори и ако за целта ще ти се наложи да ползваш правописен речник.
                      Бъди здрав
                      Recalibrating my lack of faith in humanity...

                      https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                      Comment


                        #12
                        Ами от това което каза имаше много работи които наистина незнаех.Иначе аз си намирам информация от тук от там ,но ще препоръчам една книга писана от масони в която се описва връзките на масонската ложа с други общества сред които и тамплиерите книгата се казва "Ключът на Хирам" базирана е върху откритията на 2ма историци-масони. В нея няма включени конспиративни възгледи или научна фантастика.

                        За правописа ми вече ми писна да повтарям как да ви обясния бе хора ,че аз на клавиатурата пиша само в чата и то на латински отскоро почнах да пиша и на бг . Старая се да не допускам грешки ама в крайна сметка никого
                        не задължавам да ми чете писанията.
                        Sing to the Motherland, home of the free,
                        Bulwark of peoples in brotherhood strong.
                        O Party of Lenin, the stength of the people,
                        To Communism's triumph lead us on!

                        Comment


                          #13

                          Comment


                            #14
                            Мерси за инфото
                            Sing to the Motherland, home of the free,
                            Bulwark of peoples in brotherhood strong.
                            O Party of Lenin, the stength of the people,
                            To Communism's triumph lead us on!

                            Comment


                              #15
                              Какво Ви е мнението за "История на Ордена на тамплиерите" от М. Мелвил ?

                              Comment

                              Working...
                              X