Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на държави

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Съжалявам, но чак когато съм готов с тях (имам предвид и когато завърша старничката на играта). Надявам се да е в рмаките на тази седмица.

    Comment


      #62
      Сблъсъци на монголската войска със западни

      Бих искал да участвам с Корсика, родината на Наполеон Бонапард. Мисля, че ще се поличи доста интересна игра.
      "На рилеца герой
      титан калимански,
      герой от Булаир
      с гърди от желязо
      и воля от гранит."

      Comment


        #63
        Така като гледам само Малта остана свободна. Може ли да я взема?
        PEACE & LOVE

        Comment


          #64
          Здравей, Клиф Бъртън, вече е твоя.

          Така, държавите се изчерпаха, останаха другите роли, ако има желаещи, да пишат тук, като посочват каква роля искат да поемат.

          Comment


            #65
            А възможно ли е един играч да поеме повече от една роля? Не в смисъл "всички постове в управлението" ами например нещо второстепенно от типа на вестникарска агенция.
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              #66
              Добре, дошъл, колега (на басиста говоря ) Приятна игра
              Канцлер на хазната

              Comment


                #67
                Не, засега всеки играч може да поема само по една роля. Но няма проблем желаещите да сторят това, да водят държавна осведомителна агенция.

                Comment


                  #68
                  Последно по въпроса:
                  да приемем че дадена държава е парламентарна демокрация, в която водещите държавни фигури са президентът, министър-председателят, военният, икономическият и външният министър. Каква роля трябва да си избере даден играч за да има най-голям контрол върху държавата си?? Ако е президент, то той няма никакъв контрол върху икономиката, маргинален върху външната политика и символичен върху войната. И тн за останалите.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    #69
                    Да, този въпрос е много интересни донякъде ключов за цялата структура на играта. Ако целта ми беше едниствено политическата симулация, то подобен подход към ролите, съобразен изцяло със съществуващите в ТР формалности би бил за предпочитане и в такъв случай за всяка държава би ми трябвал екип от 6-12 играчи (или пък аз самият като посредник да симулирал дейността на толкова и повече фиктивни игрови персонажи). Това вероятно би било добре дошло за ролева симулация на политическия живот на една държава. Но целта ми е друга и затова аз потърсих малко по-различен подход.
                    В текущата политическа структура на играта са заложени няколко определения на различните типове "власти", които могат да се упражняват в играта. Съответно, основното определение на политическия строй минава през определянето на това, коя власт от какъв орган (или от кого) се контролира или упражнява. Съответно, изкушението на повечето играчи ще е да събреат колкото се може повече от тези власти под директния си контрол (което на практика ще евъзможно само в абсолютна монархия или тоталитарна държава), за да добият максимален контрол над държавата си.
                    Спрямо подобно тоталитарно управление, контролът предлаган от демократичното изглежда мизерен, особено при запазване на формалните роли. Поради това, играчът приел да бъде ръководител на една демократична държава няма да получава дадена отделна роля (министър-председател, военен министър, президент и т.н.), а по-скоро ще бъде силата, стояща зад целия "кабинет" - т.е., ще може да упражнява властта на военния министър над армията, властта на иконовическия министър над икономиката на страната и т.н.
                    Това разбира се няма да го изравнява напълно с колегата му в тоталитарист или диктатор, защото властта му ще е ограничена от законодателството на страната, както и от останалите независими власти (ако държавата е напълно демократична такива ще са поне три). Също така, властта му ще е изборна, което означава, че е възможно когато дойдат избори той да я загуби.
                    Този ролеви абстракционизъм ми се видя абсолютно задължителен за играта, та затова не се посвених да го вложа в нея .

                    Comment


                      #70
                      Е, това ме успокоява
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        #71
                        Така като прочетох дългият пост и ме осени, аз ако съм монархиямай няма да има избори, а за да ме свалят бая ще трябва да оплескам пейзажа.

                        Comment


                          #72
                          ---

                          Е да, Гоги, обаче да си "демократично избрания Президент" ще е много по-голяма тръпка
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            #73
                            ---

                            ще видим, нека първо ни ипратят формуляра за попълване..е предпочитателно е първо да прочетем правилата де. Иначе и тиранин е готино. И също има тръпка.

                            Comment


                              #74
                              gollum айде искарай всички държави и техните управници, за да се ориентирам кой какво е избрал, и с кой какви взаимоотношения ще имам Пък и нали ставаха размествания така че изкарай всичко черно на бяло.
                              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                              Comment


                                #75
                                Той вече го е направил тук
                                По моя преценка съм обективен.

                                Comment

                                Working...
                                X