Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Министъра на Отбраната обяви че тазгодишния набор ще формира първите съвременни части на Съветската армия.
    Изпълняват се задълженията ни по Договора със Монголия и части на Червената армия в най-скоро време ще заемат позиции по границите на Монголия с Манджурия. Тяхната задача ще е осуетяване на опити за преминаване на бандитски формирования на територита на братска Монголия.


    Гадовете са почити готови. Това го прочетох в ТАСС днес.
    Значи ние възможно най-скоро трябва да имаме общ план за действие. Кой с какви сили разполага?
    Колко дивизии можем да съберем?
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    Comment


      #32
      Ами аз съвсем скоро (надявам се до края на седмицата) да пусна един план за съвместна операция срещу СССР. План на конкретните действия, кой с какви сили ще участва, карта на действията и т.н. Просто последната седмица не ми остава много време за да се заема сериозно с това, но май ще трябва защото времето си лети и руснаците стават все по-силни.
      Dulce et decorum est pro patria mori

      ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
      СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
      НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
      СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

      Comment


        #33
        Моя флот до към ход 11 няма да е напълно боеспособен. Сухопътните ми сили може да се каже, че ги няма.
        XV mile the sea brode is
        From Turkey to the Ile of Rodez...

        Comment


          #34
          Гола вода си сър, дето ми се хвалеше със твоя флот.
          Към ход 11 Япония ще има:
          10-16 ПД
          2 ДивМорП +1 Леко брониран полк
          1 СТД
          2 МехД
          6 С-И
          8 С-ТБ
          1 Крайцер
          3 Ф-Тр

          Ако скоро включим и Манджурите тяхната армия ще е 3-4 ПД, 1 КавД и полкове
          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
          Неизвестен руски адмирал

          Comment


            #35
            Предлагам за сега да се съсредоточим върху дипломацията с неигровите персонажи-Китай, Индия, Балканския Съюз. Освен това по оценка на Имперския щаб местенето на войските на СССР в Монголия е демонстриране на сила към нас, и включване на Монголия в състава на СССР. Военната сила на монголите е 1 ЛПД с 50% ефективност и нисък морал.
            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
            Неизвестен руски адмирал

            Comment


              #36
              Ако ми позволите да изкажа мнение... какво точно се разбира под "скоро" когато говорим за атака от СССР?

              И как вървят нещата с княза? Защото, замислете се, че с него отбраната ни ще е лесна, а срещу него трудна Та кой точно говореше с него и какво точно си казвахте? И как мога да помогна аз лично на съюза (с кого да говоря и как?).
              Канцлер на хазната

              Comment


                #37
                Официално изявление на Правителството на САЩ по повод Саудитската крази:

                "Правителството на САЩ загрижено за суверенитета на Саудитска Арабия и за мира в региона на близкия Изток, се чувства принудено да изисква от Иракското правителство спирането на агресивните военни действия и преминаването към миртото урегулиране на конфликта. Правителството на САЩ е готова да поеме ролята на посредник при преговорите между двете враждуващи държави и приканва Персия и Египет да се присъединят към тази мисия, като най-близки заинтересовани страни.

                В случай че Ирак продължи своите агресивни действия, Правителството на САЩ ще премине към ултимативни и евентуално към военни мерки срещу страната-агресор."
                Айде сега да видим какво ще правим с тоя таралеж в гащите. Аз ви предлагам ако Княза наистина отправи ултиматум да го смажем-на този ета той няма повече от 5-6 дивизии според мен и Персия с Британия, подпомогнати от нас могат да го накарат да размисли и да не се намеси точно като се напъваме срещу СССР.
                След 2 хода мога да пратя 3 ПД в помощ на Персия. Или още на следващия ход да тръгнат.
                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                Неизвестен руски адмирал

                Comment


                  #38
                  Австралийското правителство казва да на японсото предложение и протяга ръка на своите персийски приятели! :evil:

                  Comment


                    #39
                    опаа

                    Ами има вероятност нещата да се разминат без бой(въпреки че отдавана сме му го приготвили един голем и резан) но вие за всеки случай пратете корабите, той така или иначе ще трябва да прехвърля армии с транспорти, а невярвам да има боен флот, така че просто ще го отнесем, а и ако направим два три десанта от различни места, ще го сринем за два-три хода. Ако австралийците пратят няколко кораба колкото да не могат да му минат транспортите, ще е добре, че голямата армия ще стане след три-четири хода, а дотогава имаме десетина дивизи само. мисля че той ще атакува през червено море така че няколко кораба там ще са достатъчни да го разубедят.
                    <<..........>>

                    Comment


                      #40
                      Фрeнският 1ви флот съставен от един линкор и един крайцер може да се заеме с Червено море ако го намирате за достатъчен?
                      Fairness is a wonderful attribute, Major Anderson. It has nothing to do with war."
                      Page 97
                      "Human beings didn't evolve brains in order to lie around on lakes. Killing's the first thing we learned. And a good thing we did, or we'd be dead, and the tigers would own the earth."
                      Page 241
                      "I am your enemy, the first one you've ever had who was smarter than you. There is no teacher but the enemy. No one but the enemy will tell you what the enemy is going to do. No one but the enemy will ever teach you how to destroy and conquer. Only the enemy tells you where he is strong. And the rules of the game are what you can do to him and what you can stop him from doing to you. I am your enemy from now on. From now on I am your teacher."
                      Page 262
                      Ender's Game

                      Comment


                        #41
                        от къде да изтегля ACE Expansion-a?

                        Ами Home Fleet е готова да отплува, но за жалост ще мога да отделя само една пехотна див.
                        Но интересно при такъв конфликт дали СССР ще стои мирно и дали няма да удари в гръб.
                        XV mile the sea brode is
                        From Turkey to the Ile of Rodez...

                        Comment


                          #42
                          Re: New Member maybe

                          Крилов разчита че няма да се занимаваме с него щото СССР са ни по-голям проблем, и точно тук му е грешката, щото на мен не ми пука много от това, руснаците още не са готови за удар а и да са, има с какво да ги спрем. Най-много като го напънеме да мине на страната на СССР и да ги кара да ни ударят. И тогава ще стане весело, но за наше успокоение той няма да е жив да го види
                          Относно предложението на Франция, ще се радваме ако някой ни пази гърба, може да поемете патрула на морска провинция 99, като маймунският флот се счита за вражески(не и търговските кораби, но транспортните задължитлно) Линкор и крайцер ще са достатъчни при всички положения, имам основание да твърдя че ЮАС нама почти никакъв боен флот.
                          Едната дивизия е напълно достатъчна Грей, номера е да го ударим от няколко различни страни, така че да не може да концентрира силите си на едно място, а и ако има война ние ще нанесем сериозните удари, вие трябва просто да го разсейвате и да му покажете че ще яде дървото ако не си преосмисли политиката
                          Засега нищо не е ясно, но вие все пак пратете всичко което сте отделили за тази операция, ако се разбереме без бой, ще си приберете армиите за един ход, а ако не успеем ще сте по близко до Африка.
                          <<..........>>

                          Comment


                            #43
                            здравейте

                            Позволете и на добрият стар дипломат да изкаже мнение! Така като ни гледате какво ни е подготвено за атака отСССР? Ще можеме ли да атакуваме княза и в същото време Персия и Япония да се пазят от СССР а Франция и Англия от Германия? Доста трудно! А Австралия остана сама срещу княза (честно казано не знам какви са ни шансовете, но според мене той води... така ли е, шефе?).

                            Лично според мен трябва да му покажем, че в момента няма какво да си отваря устата! Или.... сигурни ли сме, че СССР няма да влезнат във война в близките 3-4 хода да речем? Междудругото и аз имам да си го връщам на княза! (и то повече от вас ).
                            Канцлер на хазната

                            Comment


                              #44
                              Князът си трае загадъчно и даже водещите не знаят какво става в Африка. Разузнаването какво донася за силите му?
                              Не се страхувайте от Германия. В момента тя е отделена от СССР . Полша, Чехия и Унгария сключиха пакт за защита-взаимна.
                              Германия на два фронта не може да воюва, ако СССР й помогне, това означава, че няколко дивизии ще бъдат отделени от Изток и закарани на Запад. Всичко започва да се вързва!
                              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                              Comment


                                #45
                                Такава беше и идеята като сключихме този пакт и Стурм не мислиш ли, че аз имам да му връщам далеч повече от теб Но аз не съм отмъстителен не.... Бтв сега му е времето да попитам Великобритания има ли нещо против Франция да присъедини Алжир или това засяга интересите й, но това все пак е единствената ни посока на разширение а и искам да се посбия с княза а друг начин няма
                                Fairness is a wonderful attribute, Major Anderson. It has nothing to do with war."
                                Page 97
                                "Human beings didn't evolve brains in order to lie around on lakes. Killing's the first thing we learned. And a good thing we did, or we'd be dead, and the tigers would own the earth."
                                Page 241
                                "I am your enemy, the first one you've ever had who was smarter than you. There is no teacher but the enemy. No one but the enemy will tell you what the enemy is going to do. No one but the enemy will ever teach you how to destroy and conquer. Only the enemy tells you where he is strong. And the rules of the game are what you can do to him and what you can stop him from doing to you. I am your enemy from now on. From now on I am your teacher."
                                Page 262
                                Ender's Game

                                Comment

                                Working...
                                X