Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Конференция за ограничаване въоръженоето на море

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Конференция за ограничаване въоръженоето на море

    Първият Морски лорд свиква настоящата конференция с цел ограничаване на въоръженията на море, постигане на траен мир и просперите, добруване между народите и бла бла бла... Абе накратко за да въведем някакви ограничения във въоръжението, по този начин ще се избегне гигантоманията а и играта ще стане по-интересна защото всеки ще трябва да приспособи своята стратегия към постигнатите договореност вместо да строи мастодонти с хипер показатели. Историческа справка: именно в резултат на такива ограничения са били създадени такива интересни кораби като: Дойчланд, Дюнкерк и Ришельо.
    Дневен ред на конференцията:
    1. Дефиниране на типовете кораби
    2. Постигане на договореност относно техните характеристики
    3. Определяне на разрешеният тонаж за всяка от държавите
    4. Подписване на договора
    5. Коктейл.

    #2
    Конференция за ограничаване въоръженоето на море

    боясе че няма да е възможно :twisted: защото конференцията ще се проведе на флагманския HMS "Сър Хенри Морган" курсиращ в Севрно море След вдигането на трапа няма да бъдат приемани посетители
    Предложения за ограничения
    1. Линейни кораби: до 55 000т до 406мм
    2. Самолетоносачи до 35 000т до 203мм
    3. Крайцери тип А: до 15 000т до 203мм??
    4.Крайцери тип Б: до 8 000т до 155мм
    5. Есминци: до 2000т до 130мм.
    предлагам също така кораби със скорост под 23 възела и водоизместване до 15 000т да не подлежат на ограничение понеже попадат под графата "спомагателни" и "кораби за брегова отбрана", евентуално може да ограничим калибърът на главната артилерия

    Comment


      #3
      Пак ми мирише на "Вашингтонизъм" с Лондонски привкус.
      Съгласен съм да обсъждам горните точки при условие че Обединения флот има лимит не по-малък от 80% от английския или американския.
      По т.1-Съгласен съм с представените ограничения в тонажа и артилерията. Крайцери тип Б: до 8 000т до 150мм ( до 10 000 т. до 155 мм май ще е по-добре) Есминци: до 2000т до 130мм. ( да отпаднат като клас подлежащ на ограничение клас)
      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
      Неизвестен руски адмирал

      Comment


        #4
        нека все пак подлежат на ограничение поне по характеристики защото иначе може да се скалъпи есминец приближаващ се твърде плътно до лек крацер, а ако на леките отпуснем такова водоизместване разликата между тях и тежките ще се размие твърде много (поне като сравнявам реалните кораби така излиза). За лимитите по отделните класове ще се спазарим отделно. примерно може да присъства и такъв момент:ако се зпази по-голяма разлика във водоизместването между леки и тежки краицери може лимитът по тонаж да е общ но тежките да го използуват с коефицент х2. Пак повтярям че идеята на това е играта да стане по-интересна

        Comment


          #5
          Абсолютно съм съгласен че така играта ще стане по-интересна. Нямаше ли я Вашингтонската конференция, нямаше да я има и войната в Пасифика Сега аз съм за това всеки да си конструира каквито кораби си иска и с каквито характеристики ще да са. Но това е по отношение на играта. По въпроса с пресмятането на резултата от сраженията там думата има Воланд
          Аз просто се пазарях от името на Обединения флот
          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
          Неизвестен руски адмирал

          Comment


            #6
            Originally posted by "Odzava"

            Абсолютно съм съгласен че така играта ще стане по-интересна. Нямаше ли я Вашингтонската конференция, нямаше да я има и войната в Пасифика Сега аз съм за това всеки да си конструира каквито кораби си иска и с каквито характеристики ще да са. Но това е по отношение на играта. По въпроса с пресмятането на резултата от сраженията там думата има Воланд
            Аз просто се пазарях от името на Обединения флот
            От това твоето не разбрах дали си съгласен с ограничението или не си? 'щото ако се играе без такова може да си представиш линейни кораби по 70-100 000т, крайцери по30-40 000 и разни други изгъзици, +това дговорът най-вероятно ще згуби сила при започването наСветовната воина
            Точно при изчислението мене много ме притеснява да не се намеси субективен фактор, поради тази причина предлагам когато правим своите проекти да ги придружаваме с подробна обяснителна записка.

            Comment


              #7
              Съглесен съм да се проведе конференцията.
              И друг път съм си казвал мнението-да започнем с това което е съществувало, а после всеки да си пише каквото иска. Защо да няма кораби по 100 000 т. ако безумеца който ще ги строи е съгласен да отдели ресурси за строежа и поддържането им? Затова с Воланд обсъждахме да има и разход по подръжката на армията. Това е най-добрата спирачка за развинтената фантазия. А и не е необходимо чак толкова подробна записка за обяснение. Основните параметри + малко за оборудването на постовете за управление на оръжията ми се струва достатъчно.
              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
              Неизвестен руски адмирал

              Comment


                #8
                да ама човекът от къде ще знае аз какво съм имал предвид като използувам дадено техническо решение? +това един 100 000 кораб ще е по-евтин като издръжка от 2х50 000, друг е въпроса с ремонтните бази.
                Остава да определим квотите, пък и би било добре и другите заинтересувани страни да се включат.

                Comment


                  #9
                  Граф Третьяков, Началник на Адмиралтейството на Великоруската Империя:
                  - "Упълномощен съм да съобщя от името на Негово Имперско Величество, че русия не вижда никакви причини да участва или да се съобразява с решенията взети на настоящия конгрес. Руската флота се строи и ще продължава да се строи по критерии обосноване само и единственото на геополитическите, военно-морските и търговските интереси на Русия. Не виждаме нужда да се ограничаваме, само защото някой се чувства застрашен и несигурен, без да получим от това каквито и да било облаги в замяна."

                  Също напусна конференцията с гребна лодка по посока Балтийко море....
                  Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                  请您死在地狱般的阵痛
                  [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                  きさまはしんでくださいませんか
                  [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                  Comment


                    #10
                    Линкори:
                    САЩ: 550 000т
                    Япония и UK:440 000
                    Германия, Франция, Русия:330 000
                    Италия:220 000
                    Самолетоносачи
                    САЩ: 350 000т
                    Япония и UK:315 000
                    Германия, Франция, Русия:140 000т
                    Италия:70 000
                    Крайцери:
                    Англия: 750 000т
                    Япония, САЩ:525 00
                    СССР, Италия, Германия, Франция: 300 000т
                    Така мисля е справедливо. Останалите неща без ограничение. Или да сложим таван на калибъра на корабите за брегова отбрана, 203мм,254мм,305мм,356мм,381мм ???

                    Comment


                      #11
                      Официална нота на Имперското правителство до Правителството на Обединеното кралство Великобритания:

                      "Г-н министър председател,
                      не толкова отдавна отшумя скандалът преддизвикан от неуместните своеволия на нисшите кадроваци в правителството на Италия, въобразяващи си , че имат правомощия да насочват самоволно кормилото на държавната политика. Не очаквахме от британското ръководство да допъсну същото безхаберие в своите редици. С настоящото писмо Ви уведомяваме за нанесеното оскърбление на Руската империя и неин глава Негово Императорско Величество Владимир ², в лицето на упълномощения ни пратеник на Конференцията по ограничаване на военноморските въоръжения граф Третьяков. Ваш представител направи обидни и доста неуместни забележки накърняващи националната ни гордост и намекна на евентуална конфронтация между Русия и алианс в чийто състав се числи и Обединеното Кралство Великобритания. Това не може да остане без последствия. Настояваме на точна и ясна позиция на Вашето правителство по повдигнатия въпрос за удовлетворение на накърнената чест на Руската държава в най-кратки срокове."

                      Върхове Канцлер на Имперското правителство
                      княз Голицин
                      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                      请您死在地狱般的阵痛
                      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                      きさまはしんでくださいませんか
                      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                      Comment


                        #12
                        Suedinenite Amerikanski Shtati ne vizdat smisula da se vkluchvat v takuv dogovor koito moze da se oburne sreshtu tqh. Prezidentut kategorichno otkazva da se vkluchi v takuv dogovor koito moze da zastrashi nacionalnata sigurnot na USa i neinata sposobnost da se zashtitava. Korabi shte budat stroeni bez ogranicheniq v tonaz po kakuvto i da e vid (obshti ili za odelen korab)!!!!
                        http://www.imotisofia.bg/

                        Comment


                          #13
                          Ооо не. Ние смятаме да се съобразим с всички (по един или друг начин). Но вашите изказвания насочват света към нова надпревара във въоръжаването. Създават потенциал за въоръжени конфликти и спъват прогреса и добруването между народите.


                          BTW: Точно СССР би трябвало да е доволен от такъв договор защото би я поставил в по-равностойно положение спямо по-развитите и "потенциални противници" (хе хе един израз от студената война). Същото се отнася и за US , там опонентите няма да са по-развите но ще са значително повече. Пък и точно краварите имат полза от такъв договор защото те така и така не могат да строят огромни кораби, поне ако искат да преминават през Панамския канал

                          Comment


                            #14
                            Много интерестна тема се заформи.Искам и аз да изкажа своето мнение.
                            Гаден_Гогиии(така ли да се обръщам към ващта усоба? ),много уважаваният от мен Джей-5 е напълно прав,а и доколкото знам той все още е водач на своята държава и Той взима решенията за нейното бъдеще,така вашият гняв е неоправдан и се явява един вид бъркане във вътрешните дела на държавата САЩ, което може да се изтълкува зле и да предизвика нарушаване на мира в световен мащаб,а за това причинител ще сте вие....не мисля че Великобритания желае това...а може би греша???

                            (по един или друг начин).

                            Хм...интересни думи....според мен могат да се тълкуват само по един начин...АГРЕСИЯ ! Не мисля че вие, много уважавани Гогии , желаяте да заровите вашата страна в един тежък и продължителен конфликт,който ще донесе само страдания и мъка на целият свят .
                            Моля ви, в името на световният мир, да отдеглите предложението си и приложените в него атаки към Америка и Русия .Нека мирът пробъде!

                            П.С.
                            Ако вие толкова искате намалете свойте кораби,но не заставяйте и другите да правят това защото сте абсолютно никой и не можете да се месите във вътрешните работи на горе посочените държави.
                            "Ако светът може да бъде по-добро място , то да направиш добро се смята за провал . Не спирай , Не се предавай , Надбягай Себе си ! "

                            Comment


                              #15
                              Имам своите предположения, че недоволството на Русия и САЩ се
                              изразява в числата, които целят ограничаване на флота. Напълно
                              подкрепям идеята на лорд Гаден Гоги, но не подкрепям подхода му.
                              Нека се представят реални ограничения, които наистина да не застрашават
                              държавната сигурност на която и да е страна, а още по-малко да я
                              подтикват към скрити действия, защото по този начин може да се
                              пречупи и без това крехкият баланс и да се наруши световният
                              мир.

                              Чувам неща за "тотална война" и намеци за такава. Мисля, че на всички
                              нас ни е много добре ясно какви може да са последиците от такова
                              катастрофално събитие и приканвам всички да не отварят много дума
                              за такъв изход от каквато и да е ситуация. Прекалено сте напрегнати,
                              а това може да е причинено от малцина неща, които не искам да споменавам.
                              Също така ви приканвам да се отпуснете малко и да споделите
                              благоразумието на Канада. Мерси за вниманието.
                              [b][color=orange][/siz]

                              Comment

                              Working...
                              X