Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква е Вашата религиозна принадлежност

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Каква е Вашата религиозна принадлежност

    Позволявам си да пусна подобна анкета. Въпросът ми е за сегашните Ви религиозни убеждения, а не за религията, в която сте кръстени.
    38
    Ïðàâîñëàâèå
    68.42%
    26
    Êàòîëöèçúì
    2.63%
    1
    Ïðîòåñòàíòñòâî
    0.00%
    0
    Èñëÿì
    0.00%
    0
    Áóäèçúì
    2.63%
    1
    Äåèçúì
    2.63%
    1
    Àòåèçúì
    15.79%
    6
    Àãíîñòèöèçúì
    5.26%
    2
    Ïàñòàôàðèàíñòâî
    2.63%
    1

    #2
    Аз съм огнепоклонник, почитам огнена вода с висок градус и огнестрелните оръжия. Огнена вяра!
    Attached Files
    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

    Comment


      #3
      Nick написа Виж мнение
      Аз съм огнепоклонник, почитам огнена вода с висок градус и огнестрелните оръжия. Огнена вяра!
      А мръвките печени на огън, къде ги забрави?

      Comment


        #4
        Като пастафарианец се чувствам леко ощетен, че моята вяра я няма в списъка.

        Comment


          #5
          То пък един списък... "Деизъм", "Атеизъм", "Агностицизъм" - все известни "религии".
          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

          Comment


            #6
            Nick написа Виж мнение
            То пък един списък... "Деизъм", "Атеизъм", "Агностицизъм" - все известни "религии".
            Ами много хора са атеисти и агностици не виждам причина да няма такава опция. Колкото до деизма съм останал с впечатлението, че немалко хора имат подобни възгледи въпреки, че много от тях не са чували тази думичка. Но този форум би трябвало всички да знаят, какво значи.

            Comment


              #7
              Кръстоносец написа Виж мнение
              Ами много хора са атеисти и агностици не виждам причина да няма такава опция. Колкото до деизма съм останал с впечатлението, че немалко хора имат подобни възгледи въпреки, че много от тях не са чували тази думичка. Но този форум би трябвало всички да знаят, какво значи.
              Само че "атеист" не е религия.
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                #8
                messire Woland написа Виж мнение
                Само че "атеист" не е религия.
                прав си - липсва "вегетарианец"
                "Culture is roughly everything we do and monkeys don't."
                FitzRoy Somerset, 4th Baron Raglan

                Comment


                  #9
                  messire Woland написа Виж мнение
                  Само че "атеист" не е религия.
                  Да, но напри
                  мер при преброяванев графата "религия", има опция "атеист". Все пак атеистите са немалък брой и е редно да има такава графа.

                  Comment


                    #10
                    Кръстоносец написа Виж мнение
                    Да, но напри
                    мер при преброяванев графата "религия", има опция "атеист". Все пак атеистите са немалък брой и е редно да има такава графа.
                    Това не е религия, а вероизповедание. Атеизма, без да е религия в общоприетия смисъл, изповядва вярата, че няма богове.

                    Comment


                      #11
                      А неизповядващите вяра как се наричат?
                      "Culture is roughly everything we do and monkeys don't."
                      FitzRoy Somerset, 4th Baron Raglan

                      Comment


                        #12
                        агностици

                        Comment


                          #13
                          Нещо не ми се връзва.
                          Агностицизмът не беше ли философско учение, отричащо познаваемостта на света?
                          Ако да - то е точно обратното на неизповядването на вяра, тъй като основната роля на вярата е да замести познанието.
                          "Culture is roughly everything we do and monkeys don't."
                          FitzRoy Somerset, 4th Baron Raglan

                          Comment


                            #14
                            Изчезнал Безследно написа Виж мнение
                            Агностицизмът не беше ли философско учение, отричащо познаваемостта на света?
                            Ако да - то е точно обратното на неизповядването на вяра, тъй като основната роля на вярата е да замести познанието.
                            И двете, дядо попе. Много религиозни люде смятат, че няма атеисти (отричащи съществуването на Бог), а само съмняващи се в съществуването на Бог, т.е. агностици.
                            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                            Comment


                              #15
                              Изчезнал Безследно написа Виж мнение
                              А неизповядващите вяра как се наричат?
                              Изчезнал Безследно написа Виж мнение
                              основната роля на вярата е да замести познанието.
                              => наричат се всезнаещи

                              Comment

                              Working...
                              X