Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпроси към Посредника на играта (български отбор)

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Не, вероятно няма да е така. Ще видя как ще се получи, логично е да бъдат обстреляни.

    Comment


      #77
      Може ли някакъв съвсем приблизителен състав на турската армия? Съвсем отгоре-отгоре, примерно 20 пехотни бригади, 10 танкови и т.н.?
      „Аз, Драгомир, писах.
      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

      Модератор на раздел "Военна Авиация"

      Comment


        #78
        Още не е готов - последните две седмици нямах почти никакво време. Реших да отменя пазара. Ще се съобразя с желанията ви за пазаруване, но аз ще подготвя изцяло изходните армии на двата отбора. Ще гледам да ги дам до края на идната седмица (може и по-рано, зависи кога ще намеря време). Също така - поокастрям, "изправям" и опростявам нещата, за да може да стигнем до игра.

        ПП Грубо казано, на сушата съотношението в брой съединения трябва да е 1 към 3. Техните ще имат по 20-40% по-голям състав.

        Comment


          #79
          По принцип аз съм ти дал какво смятам да купувам и структурирам в двата файла, като хартисалите 130 милиона може да са или на 3 леки пехотни бригади или да са още един комплекс С-300.

          Аз съм за опростяването на ниво сухопътни сили, но в ПВО и морските дела настоявам да се пази сегашният ни план - при дълбоки опростявания там турците ще имат огромно превъзходство.
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            #80
            Не съм казал, че ще ги спазвам, а само че ще имам предвид какво сте искали .

            Опростяването ще е навсякъде, но не се притеснявай, нямам намерение да дебалансирам нещата. Лично мен ме интересуват нещата на сушата основно - при 8-часови ходове при всички случаи ВВС/ПВО нещата ще са опростени. Знам че имаш големи и добри идеи, но те са си за отделна игра, посветена само на това (където може да се симулира всеки полет и пуск и да се следят обсег на радари и подобни работи). За морските... там просто имате шанс да им нанесете определени щети при десанта (ако решат да правят такъв) и това е. Ако си подредят добре нещата, ПРО-то им е на практика непробиваемо за средствата, с които разполагате (поне за модерните им кораби - вече правих тестове, макар и още да не съм завършил самия калкулатор, така че е на информационната му структура, така да се каже). С цел баланс ще го направя до някъде преодоляемо.
            Общо взето - навсякъде мотото е "забавяне, забавяне, забавяне". Повече от това при разумни действия на двете страни едва ли може да се постигне.

            ПП Впрочем, те така или иначе си имат огромно превъзходство.

            Comment


              #81
              При всичкото ми уважение, мотото на отбора ни е каквото го измислим ние. Не казвам, че няма да бавим, но ако само стоим като боксова круша няма да стигнем до никъде. Ние си планираме нещата и отказвам да влизам в ситуации които са направени само с един изход изначално

              Колкото за техните кораби - ако искаш ще ти изнамеря графики за циклите на обстрел на един съвременен кораб, но в общи линии не виждам какво могат да направят те срещу координиран залп от 2-3 брегови ПКР батареи (тоест 100 ракети +/-20 пристигащи синхронизирани във времето), просто има лимит на какво може да се постигне заради радиохоризонта и групирането на корабите. Отделно голяма част от ПВО-то на техните кораби не е зонално, ами за самоотбрана (курсовите параметри на комплекси като РАМ и фаланкс са също много важни, тоест дали целта лети право към теб или някъде другаде). Тоест дори и най-доброто им като Миглем корветата трудно ще прикрие каквото и да било заради структурата на въоръжението си. Фрегатите им са с неща с ограничен обсег и канали, единственото наистина смислено ПВО ще го имат от новите си фрегати които още не са построени, отделно те ще са малко.

              Всички конфликти до сега са доказали, че едно попадение на ПКР във фрегата или я потапя, или изважда от строя за много много дълго време. Не говоря за неща натъпкани с муниции навсякъде като десантни кораби. Ако искаш морските неща може да се пробват лесно, изтегли си Fleet Command и бързо може да се пусне една условна симулация на десант.
              „Аз, Драгомир, писах.
              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

              Модератор на раздел "Военна Авиация"

              Comment


                #82
                Наскоро пробвах нещата във симулатор Точно морски. И потвърди това, котео си бях нагласил сам.
                И, между другото, имат фрегата с ESSM и SM-2 - баш четири броя. Останалите са за самоотбрана, корвето-фрегатите са само с ESSM, така че могат само полвинчато да участват в отбраната на съединение. Те имат доста по-длъжки ръце. Естествено, залп от 100 и повече ракети ще даде някакъв ефект. Но дали ще можете да го организирате?
                Пробвал съм с много по-малки залпове - дозвукови ракети, които не маневрират освен в крайния етап на полета, нямат шансове (е, освен ако не ги претоварите с твърде много ракети или не им свърши боекомплекта за ПРО-то). В общи линии, падат на 1-3 защитна ракета. На TF-2000 възможностите им за следене на цели са достатъчно. По-малките нови корвети (корвето-фрегати ги наричам условно) са с по-малки възможности, корветите от клас "Ада" са с ПВО за самоотбрана, както и старите кораби. Вашите фрегати впрочем и толкова нямат, де. Ако успеете да улучите фрегата с нещо със маса (бойна част) над 100 кг - да ще я извадите от строя, може при късмет и да я потопите.
                Те. ако успеете да нагласите наистина голяма концентрация на ПКР - ще има някакъв резултат. Но иначе - малко вероятно.
                Както и да е, идеята не е сега да се обсъждат тези неща. Ще отменя фазата с учението (нямам време за подобно нещо)ы но ще дам възможност на всеки отбор да с поръча определен брой симулативни сражения в избрани от тях ситуации, за да има идея как работят нещата.
                Какво ще ви е мотото, разбира се, решавате сами, както и какво ще правите със силите си.

                Comment


                  #83
                  По принцип освен TF-2000 в бъдеще, нямат нищо което може да носи отвъд ESSM като възможности. Атаката с ПКР летящи на облак лесно претоварва количеството канали на разположение на кораба в дадено направление, отделно ракетите не се изстрелват моментално, а със забавяне и т.н. За облак от 96 ракети стигат да се ползват две батареи Бал, за синхронизация като знаеш точката по която стреляш и момента на стрелба на първия комплекс е елементарна математика да ги закараш с +/- 30 сек в зададената точка. И това е тактика от зората на ПКР-тата, сега си се програмират да пристигнат заедно - тоест залпът може да се изстрелва с разлика от няколко секунди между ракетите, но в полет те си се настигат и летят успоредно една до друга.

                  Между другото какво ползва за симулатор? Аз съм чувал, че харпун е най-доброто (Fleet Command не отчита сферичността на земята и типа насочване на ракетите).
                  „Аз, Драгомир, писах.
                  Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                  Модератор на раздел "Военна Авиация"

                  Comment


                    #84
                    О, не знам, някакъв нов, май на "Парадокс". Просто го мернах преди няколко дни и го качих за да пробвам това-онова. Иначе и аз съм чувал за "Харпун"-а (даже май "Матрикс" му направиха някакво преиздаване), ама така и не ми е попадал, иначе мога да пробвам (но сега няма да имам време).

                    По принцип освен TF-2000 в бъдеще, нямат нищо което може да носи отвъд ESSM като възможности.
                    За TF-2000 става въпрос. Ще имат много качествен радар и сензори, пускът го дават през 1 секунда за ракетните установки, които ни интересуват, могат да следят/обстрелват 100+ цели. Много добри и модерни корабчета, на които точно това им е основното предназначение. освен тях клас "Габия" носят SM-1. Т.е. принципно имат какво да противопоставят на подобна тактика.
                    TF-100 (корвето-фрегатите) имат само ESSM, както и част от останалите фрегати. Т.е. покриват средния сектор на отбраната (до 40-50 км).

                    Х-35 БАЛ-Е, може би аз нещо не виждам както трябва, но една "батарея", т.е. 2 командно-прицелни машини, 4 ПУ и 4 ТЗМ, може да носи 4 х 8 = 32 ракети + 4 х 8 = 32 резерв. За презареждането отиват 30 минути (според "Уики"). Т.е. 2-те ви батареи имат залп от 64 ракети максимум, когото могат да повторят след 30 минути (т.е. общо "нападение" от две самостоятелни вълни по 64 ракети всяка). Това не са 100+ ракети в една вълна . Освен това, трябва да ги разположите където ще е десанта (приблизително), те.. е въпрос и на правилно планиране. Естествено, самите десантни кораби са си във висша степен уязвими, това няма да го коментираме. Трите нови имат някаква ПВО/ПРО, но с подобно нещо не може да се справи.
                    За самите ракети се отбелязва:
                    "Дозвуковая скорость ракеты повышает вероятность е¸ перехвата противоракетной обороной корабельной группировки противника...
                    Отсутствие взаимодействия между ракетами в залпе снижает возможности ракет по преодолению противоракетной обороны, оптимальной селекции целей (что в некоторой степени компенсируется системой выбора цели), демаскирует общее количество атакующих ракет в залпе.
                    "

                    Освен тях искате и четири батареи С-705, т.е. 16 ракети залп на всяка батарея. Четирите заедно могат да направя т"залп" от 64 ракети (не знам доколко се предназначени за подобен род взаимодействие). Но те са значително по-лесни за преодоляване от противоракетната защита, а и обсегът им е по-малък.
                    Както и да е, нямам намерение да започвам дискусия и да губя време, така че спирам дотук. Ще моделирам нещата както аз ги виждам .

                    Comment

                    Working...
                    X