Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хегемония

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Не мога точно да ти отговоря, Пилот, защото нямам спомен какви са били особеностите на тази ситуация в HoI (тази игра я пробвах преди много години, когато излезе, но не ми допадна особено (поначало не си падам по реално-времеви стратегически игри, особено ако пък са прекалили с детайлите ), вече не си спомням подробности от нея). Но "наказания" ще има. Но поначало няма да е много разумно да се струпват много единици в едно поле, защото единиците ще са относително малко, а на континента място има много. Ако струпаш много сили на едно място, вероятността да бъдат отрязани от армейската си база или от щаба, събитие с неприятни последици, ще е голяма. А дори и да комбинираш в едно поле щаб, база и единици, пак могат да бъдат целокупно отрязани, което също няма да е приятно.
    Сега като преглеждам какво съм писал, за съжаление съм допуснал много пропуски. Идеята ми е в главата, описано е по файлове, но когато съм го излагал "на хартия", бая неща съм пропуснал. Ще допълвам и скоро (средата на седмицата, предполагам), ще сложа новата версия, заедно с файл за описание на хода.
    Едно поле в "реални километри" трябва да е доста. Въпреки че не съм използвал никакво подобно мащабиране съвсем умишлено, мислете го като, примерно 80-100 км. Има място за поне 5-10 дивизии, а дори и за повече. Въпросът е дали ще имате толкова много единици, за да формирате фронт и да можете да струпвате достатъчно на решаващите места.
    Има и бонуси/наказания за това на какво разстояние са дивизиите от щаба си.

    Comment


      #62
      Зает си май нещо
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #63
        Да, нали споменах, че междувременно ми изпадна един проект - рисуване на едни картички, та малко ми заема времето. Но тия дни трябва да приключа (чакам и едни илюстрации, но те са по-натам).
        Та остава много малко време за доработване на файловете, впрочем, този за административния ход е почти готов. Направих и няколко по-сериозни преработки по системата, отколкото си мислех, че ще направя. Като цяло опростявам, да речем, минах на изцяло автоматизирана система за търговия (нея я замислих за оная ПСВ-игра, която се оказа твърде сложна информационно, така че само трябва да я коригирам леко), т.е. няма да се налага да се прави нищо изрично, освен да се поръчват ресурсите, които искате да са налични на следващия ход, но не можете да ги осигурите от под-контролните територии.
        Файлът в началото може и да изглежда малко объркващ, но веднъж като му се свикне е доста лесен за работа, а и в повечето случаи трябва да се зададат сравнително малко полета (зависи от размера на дейността, която ще се развие, естествено).

        Comment

        Working...
        X