Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въоръжените сили на Иран

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Елемаг написа
    Естествено че ме радва! Всяка война на САЩ му смуче ресурсите и по този начин отслабва контрола му върху България.
    Значи, ако развием нещата малко по-нататък, теб сигурно те радва и перспективата да загинат, как беше?
    Елемаг написа
    Иран може да си позволи да пожертва и милион, което и направи във войната срещу Ирак.
    Да загинат милиони. Странно ми е защо те радват такива неща само. Явно имам някакви предразсъдъци и не мога да разбера такава позиция. По същата логика предполагам всеки загинал в Ирак би трябвало също да те радва, нали?
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      #32
      messire Woland написа
      Значи, ако развием нещата малко по-нататък, теб сигурно те радва и перспективата да загинат, как беше?

      Да загинат милиони. Странно ми е защо те радват такива неща само. Явно имам някакви предразсъдъци и не мога да разбера такава позиция. По същата логика предполагам всеки загинал в Ирак би трябвало също да те радва, нали?
      Ако това ще отърве България от американския контрол то нямам нищо против САЩ да загинат. :fire::fire::fire:
      НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

      Comment


        #33
        Е, всъщност си написал, че не само че нямаш нищо против, но и ще се радваш ако един милион иранци и повече от 10000 сащианци загинат. Наистина на странни неща се радваш, Елемаг. Предполагам, че всякакви масови убийства и бомбардировки ти докарват голяма радост ...

        Comment


          #34
          gollum написа
          Е, всъщност си написал, че не само че нямаш нищо против, но и ще се радваш ако един милион иранци и повече от 10000 сащианци загинат. Наистина на странни неща се радваш, Елемаг. Предполагам, че всякакви масови убийства и бомбардировки ти докарват голяма радост ...
          Е хайде не извъртай! Ако САЩ просто си бяха някаква държава която не воюваше през по-голямата част от 20 век с нас то на мен щяха да са ми безразлични нейните войни.Но те не само че са наши стари врагове но и в момента продължават антибългарската си дейност. Докато продължават тази си дейност моето отношение си е съвсем в реда на нещтата. А за иранците -това е просто константация. Дажи бих се радвал ако може да обратното е милион американци и значително по-малко иранци.:fire::fire::fire:
          НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

          Comment


            #35
            Нищо не извъртам - ти си го написал тъй да се рече "черно на бяло" - радваш се на съмртта на милион и нещо хора, стига тя да навреди на държава, която ти е противна. Т.е., няма значение колко хора и къде ще умрат, стига тези, окито аз ненавиждам по някаква си причина да пострадат. Доста отвратителна по мое мнение житейска философийка, ще ме прощаваш.

            Ако САЩ просто си бяха някаква държава която не воюваше през по-голямата част от 20 век с нас то на мен щяха да са ми безразлични нейните войни.
            Ами, хъм, САЩ през ХХ век са воювали всичко на всичко два пъти с нас, като и двата пъти ние им обявяваме война. ТОва едва ли може да се нарече "по-голямата част от ХХ век" помоему. Общо взето, също за толкова време воюваме и с Русия/СССР, но вторият път тя ни обявява война, а не ние на нея, както е в случая със САЩ.
            Т.е., на същият принцип ти би следвало да се радваш на смъртта и нещастията на Русия, Сърбия/Югославия, Гърция, Румъния и Великобритания (все са "стари врагове", заже доста по-стари и последователни от САЩ). Ако наистина си последователен в това, което излагаш.
            Атова за "антибългарската дейност на САЩ4" в момента си е лично тове заключение, което едва ли се поддържа от повече от 10% от населението на България (даже вероятно става въпрос и за по-малко, ама айде).

            Comment


              #36
              Извинете, но обърнахте ли внимание на въоражението, което преобладава в иранската армия? Ако сте обърнали, няма как да не забележите, че то в преобладаващата си част е доста остаряло. Не отричам, че имат и модерно, но то е малка част. Това си има обяснение с историята на въоражените им сили. До падането си шахът поддържа една доста модерна за времето си армия с добре обучен офицерски състав. След свалянето на шаха от офицерите не остава нищо. Доколкото си спомням ВВС е тотално небоеспособно - липса на летци и технически персонал. Поради наложеното ембарго от САЩ и западноевропейските страни армията не може да си набави резервни части и нова техника. Военните успехи срещу Ирак ги постигат изключително и само на основата на огромното превъзходство в жива сила. Спирането на иракското настъпление към Хоремшахр ( дано не бъркам името), както и настъплението към Басра е било доста кръвопролитно за иранската страна. Според очевидци става дума за човешки вълни . Драстичното лишаването на армията от квалифицираните й кадри не може да няма влияние върху качеството й. Въпреки, че са минали 15-25 години от тогава според мен последствията би трябвало все още да са налице.
              Мисля, че състоянието на БА е аналогично с тази разлика, че БА няма боен опит в последните 50 години до 2003 година и че офицерския състав е горе долу запазен. И ние имаме МиГ 29, Т-72, хеликоптери, но можем ли да се противопоставим на пълномащабна инвазия на модерна армия? Едва ли. Колко подготвени екипажи за танкове имаме? И по колко часа практика имат тези екипажи в последните 10-15 години?

              Comment


                #37
                Не знам дали си спомняте, но преди около година и нещо един друг потребител бе баннат за изказвания доста по-меки от тези на Елемаг. Мисля, че се бе израдвал на смъртта на няколко милиона само. Не разбирам докога ще се толерират подобни пубертетски изказвания? Въпросът ми е към някой от модераторите. Не виждам разлика в това дали ще се кефиш на избиването на евреи, руснаци, американци или каквито и да било други. Мисля, че изказванията на Елемаг показват абсолютна незрялост или са откровено провокативни.
                "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

                Comment


                  #38

                  Няма държава или народ на планетата която не бих пожертвал ако сметна че това е в полза на България. И забравяш Студената война. САЩ воюваха с нас близо 45 години. И нещо нямам усещането че тази война е свършила. А за това каква част от българите мислим така -то той можеше да се реши просто с един референдум за НАТО. Но господата натовци не посмяха да го направят, което е доста показателно.
                  НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

                  Comment


                    #39
                    Напълно съгласен съм с теб, Рамблер. Елемаг, не усещаш ли в какво противоречие влизаш с правилника на форума?

                    Comment


                      #40
                      gollum написа
                      Напълно съгласен съм с теб, Рамблер. Елемаг, не усещаш ли в какво противоречие влизаш с правилника на форума?
                      Вече за кой път все едно и също! В правилника няма ограничаване което за забранява свободното изсказване на собствено мнение. А и няма изискване мнението ми да се харесва на останалите.
                      НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

                      Comment


                        #41
                        Няма държава или народ на планетата която не бих пожертвал ако сметна че това е в полза на България
                        :stupid:
                        Добре, че подобен род хора винаги са били малко в България...
                        knowledge is power

                        Comment


                          #42
                          Елемаг, изказванията ти, според които би се радвал на смъртта на милиони хора поради определени идеологически причини/че населението от над 200 милиона души на поределна държава се явява твой личен враг и би се радвал на унищожението му, пряко противоречат на текстове от правилника:

                          Всеки потребител на форумното пространство се задължава да не го използва за каквато и да е форма на пропаганда на каквато и да е идеология, особено крайна такава, призоваваща към разделение и унижаване/ограничаване на правата на отделни личности или цели социални групи по различни общи белези - включително фашизъм, национал-социализъм, комунизъм, сталинизъм, маоизъм, шовинизъм, краен национализъм, расизъм и др.
                          (цитатът е от точка 1.2)

                          По отношение на свободата на словото на форума:

                          1.3 - Свобода на словото
                          Форумната Управа смята за свое задължение да се отнася към всеки потребител според демонстрираните от същия потребител идеологически възгледи. Казано на прост език, който отрича правото на свобода и изказ на другите, ще бъде третиран като сам отрекъл се от това си право.
                          Човек, който е готов да се радва на унищожаването на милиони други хора, още повече, който е готов да пожретва произволни количества небългари заради определени идеологически цели, очевидно не смята, че тези хора имат парво на съществуване, камо ли пък на глас. Да не говорим, за хора които откровенно се възхищават на тиранични режими, в които право на глас няма никой.
                          Свободата на словото на форума зависи от това каква свобода даденият потребител дава на останалите хора. Мъртвите хора очевидно нямат възможност да се изказват, а ти самият, Елемаг, призоваваш към унищожение на милиони хора (и въобще към война, която несъменно ще доведе до такъв резултат).

                          Comment


                            #43
                            Мисля че нетърпеливите да видят нападението на САЩ над Иран има още дълго време да чакат. Съединените щати в момента просто нямат ресурс за подобна кампания. Дори редовната иранска армия да не окаже съпротива, оставяйки защитата на ислямистите върху плещите на разните там "Мъченици", Зелени гвардии и селски опълчения, които няма да имат особено ефективно командване и координация, американците пак ще са неспособни да се справят.

                            И отново ще кажа - според мен иранското офицерство в по-голямата си част няма особен мотив да помага на сегашното държавно управление на Иран, а напротив - желае неговото отстраняване. Това, разбира се, са мои най-обикновени предположения, които вече съм аргументирал.

                            Относно Елемаг - нека не го пъдим. Аз лично много се забавлявам да му чета дивотиите. op:
                            Truth will save the world

                            Comment


                              #44
                              За нова война от страна на САЩ мисля че място няма... особено в арабския свят. А да не говорим за това че прочетох че бюджета на военното им ведомство е изчерпан и конгреса е гласувал нови 85 милиарда за да може да продължи операцията в Ирак А Иран въпреки че е под ембарго си намира начин да си набавя туй онуй, включително има и собствени /колко ли?/ разработки за боен самолет
                              may the Force be with you

                              Comment


                                #45
                                Хм, това, че офицерите не поддържат сегашното си държавно устройство, съвсем не значи, че са приятелски настроени към САЩ.Всичко е в сферата на предположенията, да не забравяме.От малкото, което се знае със сигурност, Иран е имал вземане-даване със американците по времето на шаха достатъчно интензивно, че да не го забравят скоро.А пък от преките впечатления, които имам от иранската диаспора тук в Канада, това, че са "избягали" от режима на моллите съвсем не означава, че горят от любов към нашия южен съсед по-скоро са като нас: "И преди са били боклуци управляващите, и сега не са по-различни".Та дори и да има "пета колона" сред офицерството, една инвазия по-скоро ще консолидира нацията им около идеята за отпор на агресора, дори само от гордост.Да не забравяме, че Иран е пряк наследник на могъща империя, с държавнически и войнски традиции които хората там си спомнят и тачат, за разлика от арабското наследство на Ирак.Тая тема междудругото е доста добра за разговор с познатите ми иранци, където ходя да уча английски, ще ги поразпитам при удобен случай, един от тях, Реза му е името, е ветеран от войната с Ирак, само че още се мъчи с английския, та е рано за по-задълбочена приказка .
                                knowledge is power

                                Comment

                                Working...
                                X