Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Making History - нова ВСВ походова стратегическа игра

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Making History - нова ВСВ походова стратегическа игра

    Вчера попаднах на една нова игрица - "Making History - The Calm & The Storm" походова стратегическа игра за ВСВ, общо взето прилича на "Hearts of Iron", но е походова. Засега имах малко време да я разгледам, но това, което видях общо взето ми харесва, като изключим донякъде графичната реализация (3Д реализацията просто не е подходяща за такъв тип игри, явно се използва, защото е значително по-лесно).
    Икономическият модел е много по-добре реализиран отколкото в HoI, същото важи и за търговския (макар че ми с струва, че забелязах един-два бъга, макар че може и просто да не съм разбрал всичко от един час игра). Количеството обекти е горе-долу същото, но са по-добре разпределени и решени вътре в модела.
    Военният модел е значително по-прост, на същевременно по-добре направен. От една страна самите единици са по-прости, но и по-изчистени - пехота, мобилна пехота, танкове и артилерия. Като всеки от четирите типа започва с базово ниво и може дасе развива по-съвършени типове (например, базовото ниво на пехотата е териториална пехота, която не може дасе използва за атака; базовото ниво на мобилната пехота е конница и т.н.). За сметка на това организацията е по-добре решена, те се обединяват в корпуси, което всъщност са си армии. Всяка може да съдържа много различно количество "единици" и съответно играчът да си я композира според нуждите.
    Същото е при въздушните единици - там има три типа. При ВМС е сходно, но засега нямам поглед конкретно как са решени нещата.
    Технологиите са значително опростени спрямо HoI, т.е. много малко и чисто военно ориентирани, всъщност повечето позволяват преминаване от по-несъвършен в по-съвършен тип единица, плюс един клон тактически технологии и такива, свързани с атомните бомби и производството на синтетични горива.
    Политическият модел също ми изглежда много изчистен, но все още нямам добър поглед върху него.
    Играта е снабдена с добър помощен файл, под формата на ециклопедия в стил цивилизация. И много таблици и графики за сравнение.
    Обхваща периода от 1936 до 1945 г. Може да се избира между осем игрови държави. Това са Германия, САЩ, СССР, Франция, Великобритания, Италия, Япония и Националистически Китай.
    Ето един предварителен поглед към нея.

    #2
    аз я играя и съм доволен. Има тежък ейнджин. Хубавото е че е въведено за търновете, добра игрица според мен.

    Comment


      #3
      Имах още малко време (още час-два) да я играя. Общо взето икономическият й модел е най-доброто, което съм вижадл в такъв тип игри. Военният модел за съжаление обаче е много елементарен. Впрочем, оказа се, че играта създадена за използване в училище като нагледен материал по историческо моделиране, което много ме зарадва (и което обясянва слабостите на военния модел, те са умишлени, тъй като идеята е била учениците да почувстват икономическите сложности на това да се управлява голяма държава). Играта си заслужава.

      Comment


        #4
        Ама ето това е Играта за мен http://zamunda.net/details.php?id=183245&hit=1 а който иска експанжъна http://zamunda.net/details.php?id=154971&hit=1 доста подобна е на hearts of iron но е доста изчистена от ненужен микромениджмънт играх я поне 2 месеца че и сега мисля пак да я почна дори и да ви писне на сайта на играта може да си изтеглите безброй модове за различни алтернативи на историята и първа световна война... ето ви и описание # Making History® представя открития геймплей на класическите стратегии, но със завладяващи нови икономически, военни и дипломатически системи и дълбоко проучване, които Ви дават възможност да играете при истински исторически предизвикателства.

        Играта Ви пренася в един детайлен свят от Втората световна война, където всяка нация има собствени цели, и където събитията могат да повлияят на поведението на всеки съюзник от дадено съглашение. Опитайте се да приложите историческата мощ на Вашата нация, както и да се справите със слабостите й. Изградете собствена индустрия, инфраструктура, икономика и армия. Създавайте съюзи, а след това преобразувайте Вашата стратегия на базата на световните тенденции.
        # Детайлен свят от Втората световна война: MAKING HISTORY: The Calm & the Storm включва над 80 нации и над 800 региона. На всяка нация са предадени характеристика на базата на обширно проучване, което засяга икономическа и военна мощ, дипломатически отношения, идеология и развитие на техниката. Всеки регион включва терен, инфраструктура, производство на ресурси и повече.
        # Вие сте Вашата нация: Прескочете в един динамичен свят, където всяка нация преследва собствени цели, и където събитията могат да повлияят на поведението на всеки съюзник от дадено съглашение. Създайте стратегии, основани на исторически силните и слабите страни на Вашата нация и определете Вашите цели. При всяко Ваше действие светът ще реагира и еволюира. Играйте като Обединеното Кралство, Франция, Германия, Италия, Япония, Съветският Съюз, Съединените Щати или Китай.
        # Multi-Turn Битка: Новата "Combat" система предоставя много начини за участие в масивни атаки, както и да се "скатаете" и да изчакате подходящия момент. Доставки, подкрепления и география, всички те засягат Вашия боен план.
        # Повече военни опции: Използвайте уникалните способности на бойните единици, за да водите Светкчавични войни, войни на Изтощението, битки за покосяване на вражеската индустрия и битки с масово бомбардиране. С научна разработка Вие можете да отключите повече специализирани военни части. Всяка единица има подробен тримерен модел.
        # Лишена от наивност световна икономика: Икономическата система в играта моделира връзката между световна мощ и икономическа сила. Играчите контролират търговията, помощите, индустриалното развитие, инвестиции в инфраструктурата и обширно поле на проучвания.
        # Могъща съюзническа система: Създавайки и разрушавайки съюзи, обявяваки война и предлагайки мир, всяко Ваше действие засяга отношения Ви с другите страни и тяхната готовност да се съюзят с Вас. Ако се нуждаете от силни съюзници, можете да откриете, че другите страни са по-склонни към нападение.
        # Исторически сценарии: Шест сценария Ви допускат да стартирате от решаващи исторически моменти, фокусирани върху специфично събитие или да изиграете цялата война. Сценариите обгръщат Падането на Француя, Пърл Харбър, Денят-Д на инвазията на Европа, Кризата на Судетите и повече и всичко е базирано на детайлно проучване. Вие можете да работите за да успеете в области, където други са се провалили или да поемете различен път и да видите какво ще се случи.
        # Великолепна възможност за преиграване: Всеки сценарии Ви поставя в различна огнена стихия. Всяка страна, с която играете, представя уникални предизвикателства. Светът еволюира след всеки Ваш икономически или военен ход, съюзите, които създавате и действията и реакциите на другите страни по света.
        # Сингъл и Мултиплеър ходово-базиран геймплей: Иновативният симултантен ходово-базиран геймплей е бърз и отзивчив, държи Ви под контрол, без да се налага да чакате. Играйте с други 8 в мултиплеър режим, използвайки чат по време на игра, за да проектирате общи стратегии и секретни пактове. Ще бъдете ли доверен съюзник или тирант измамник?
        # Създадена за модифициране: Използвайте включения Scenario Editor, за да модифицирате сценарии или да създадете свой собствен.
        Last edited by messire Woland; 19-08-2009, 12:25.

        Comment


          #5
          Наистина making history е много по добра игра от hoi2 и 3 от към геймплей и реалистика ,плюс това making history има много по добър мултиплеър режим.

          Comment


            #6
            тъкмо се чудех къде ми е изчезнал отговора наистина е много добра играта в септември очаквам втората част ако искате може да се уговорим и да пробваме да направим едно мулти че много ми се иска да го пробвам но май трябва да е инсталирана с различни cd keyove сега ще си дръпна от сайта и модовете... има най-различни студена война първа световна... даже има един нов в който през 2012 година путин завладява света в голд едишъна даже завладях света с България

            Comment


              #7
              А някой ще бъде ли така учтив да ми даде крака за играта?
              Истинската тирания е само тази, която господства несъзнателно над душите, защото е единствената, която не може да се победи. Тиберий, Чингис хан, Наполеон без съмнение са били страховити тирани, но от гроба Мойсей, Буда, Иисус, Мохамед, Лутер са упражнили върху душите деспотизъм с доста по-различна дълбочина.

              Гюстав Льо Бон

              Comment


                #8
                На CD-то е.

                Ибах мааму. Почнах аз, развих всички територии и мини. Завзех Dancig и Denmark още '33. Тогава поискаха да се присъединят Унгария, Румъния и България и Axis се формира. След това анексирах Австрия - Италия се присъедини. Почна Испанската гражданска война, аз директно присъединих Националистическа Испания към Оста..? и почнахме открита война с Републиканска Испания.. След това Русия нападна Полша, и аз обявих война на Полша за да взема малко територии и да присъединя Danzig, и Руснаците поискаха да влязат в съюза ми.. о.0 ?!.. и оттам като се почна една голяма чистка.. '46 Аз държах цяла Европа, а Руснаците цяла Азия... (за съжаления Японците бяха згазени, Руснаците не позволиха те да влязат в съюза, който вече беше станал Социалистически..) >.<
                War, war never changes..

                Comment


                  #9
                  StrEagle написа
                  Руснаците поискаха да влязат в съюза ми.. о.0 ?!
                  А според теб какви са били отношенията между СССР и Третия Райх, между август 1939 г. и юни 1941 г.?
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    #10
                    Разбирали са че сътрудничеството им е изгодно, но са били и леко подозрително настроени към другия. Ама чак пък "Айде да си поделим света?"..?

                    В интерес на истината, сега се зачетох и научих, че е имало търговско споразумение, за ресурси с/у технологии. Това е новина за мене. Има ли някъде подробно информация за "отношенията между СССР и Третия Райх, между август 1939 г. и юни 1941 г.", и защо не се е състоял този съюз, който е могъл много да опрости политическата карта на света?
                    War, war never changes..

                    Comment


                      #11
                      Имаме си цял раздел, посветен на темата все пак. Можеш да започнеш от там
                      А за съюза и разделянето на Света - водят си преговори хората, но не стигат до съглашение, защото интересите им се пресичат много критично на няколко места, като например Балканите. Мога да те насоча - виж темите, които са се обсъждали през ноември 1940 г., на преговорите в Берлин, като от съветска страна е присъствал Молотов.
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        #12
                        Много добра игра наистина.Играл съм я преди време бях много доволен.Само дето след 41ва ходовете стават малко дългички

                        Comment


                          #13
                          втората част трябва да излезе края на този месец или началото на март дано да се намери някой, който да я качи в замунда ето трейлър на втората част http://www.youtube.com/watch?v=72hso8LZw04

                          Comment


                            #14
                            в момента съм със Германия в съюз с България,унгария,хърватия,румъния,италия,япония и аржентина.владея цяла европа и подчиних СССР.сега мисля да срина англичанчетата и американчетата.

                            Comment


                              #15
                              то обикновено това се прави ако успееш да видиш сметката на ссср гледаш да почнеш да правиш самолетоносачи и така изнасяш американците и британците то за британците може и с авиация само да ги изнесеш... аз сега съм на 1944 сценария и успях да стигна до урал с много зор и сега се каня да правя атомна бомба, щот мисля че ще стане по-бързо от флот щот американците мн ще е зор докато ги настигна по флот

                              Comment

                              Working...
                              X