Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    boilad написа Виж мнение
    Предполагам, че ще ти допадне (предвид склонността ти към обобщаващи анализи ). Иначе е по-скоро социо-културно изследване, макар да разглежда явлението "война" в исторически план - хронологически последователно от праисторията с камъка и тоягата до ядреното оръжие.

    П. П. На мен също ми хареса, или най-малкото като четиво доста ми спореше.
    Доста е добра. Има я в читанка. http://chitanka.info/text/8217/3


    thorn

    Средновековните църкви в България

    Comment


      Zalmoxis написа Виж мнение
      Irvine Welsh - "Filth". Тоя шотландски английски просто ме отчайва.
      Аха - и аз пробвах, но...bloke
      A strong toun Rodez hit is,
      The Castell is strong and fair I wis...


      блог за средновековна балканска история

      Comment


        Amazon написа Виж мнение
        "Волоколамското шосе" на Александър Бек. До тук много става.
        Книгата е хубава. Някъде бях попадал на спомените на въпросния човек (пак написани като мемоари). Сега не мога да ги намеря, но когато бях попаднал на тях (преди около 20 години), бяха написани от очевидно знаещ командир, така че това в книгата е малко художествена измислица, но определено добра такава
        Симонов има също нелоши военни книги, като например тази: Товарищи по оружию, за събитията на Халхин Гол, разбира се - измислена, но добре и интересно написана
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          Хубавото е че е писана по време на войната от някой бил там и отразява нагласите. Не е от някой следвоенен писател за който "лепкава кал" е само литературно понятие. А от Бек мисля бях чел записки от фронта едно време, но сега не мога да се сетя подробности.
          Освен това разглежда наи-интересният за мен аспект от войната. Ниво батальон. Най-високото тактическо ниво. Както и по-ниските нива на командване и войниците. Всичко останало за мен е абстракция и съответно не ми е интересна. Говоря за ниво дивизии, корпуси, армии, фронтове, операции и т.н.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            "Свастика на Ледовете- секретната база на нацистите в Антарктида" на Ханс Улрих Фон Кранц.

            Click image for larger version

Name:	186850_b.jpg
Views:	1
Size:	168.9 КБ
ID:	545194
            „Свастика на ледовете” е посветена на най-интригуващия секретен проект на нацистите - Nueschwabenland
            Last edited by Henry Sinclair; 13-07-2014, 10:53.
            Войната е лека за зрителите...

            Comment


              Кели Макгонигал. Сила воли. Как развить и укрепить - не ми стигат суперлативите да я нахваля.
              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

              Comment


                Thorn написа Виж мнение
                Доста е добра. Има я в читанка. http://chitanka.info/text/8217/3
                И аз я зачетох след тази реклама - наистина е много добра, да я препоръчам и аз
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  В момента съм края на книгата "Година на война 1877-1878 дневник на руския кореспондент" от Василий Немарович-Данченко, препоръчвам я на всеки.
                  Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                  Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                  Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                  Comment


                    "Сатанински строфи" - най-брилянтната книга, която съм чел някога.

                    Comment


                      The Civil War: A Narrative
                      By Shelby Foote Три тома са, но си заслужават.
                      Истинската тирания е само тази, която господства несъзнателно над душите, защото е единствената, която не може да се победи. Тиберий, Чингис хан, Наполеон без съмнение са били страховити тирани, но от гроба Мойсей, Буда, Иисус, Мохамед, Лутер са упражнили върху душите деспотизъм с доста по-различна дълбочина.

                      Гюстав Льо Бон

                      Comment


                        "Шейх Бедредин Еретика"- по работа. Идеология, идеология...
                        A strong toun Rodez hit is,
                        The Castell is strong and fair I wis...


                        блог за средновековна балканска история

                        Comment


                          Гомер и история Восточного Средиземноморья

                          М.: Издательская фирма «Восточная литература» РАН, 1996.


                          Да четеш историческа книга за период, за който се знае толкова малко е все едно да четеш книга за съвременна теоретична физика - спекулации, спекулации и мъгливи доказателства. Но е завладяващо.


                          thorn

                          Средновековните църкви в България

                          Comment




                            поредицата е много приятна за разпускане, на моменти даже има добри идеи (като за фантастика от сравнително нисък клас)
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              Удхаус! Чел съм го малко и на английски, сега съм на родния език, но си струва! Определено.. голям смях.
                              Stupidity is an elemental force, and I respect it.

                              Comment




                                Продължението на Blindsight

                                Blindsight and Echopraxia are the best exploration of consciousness in the history of science-fiction literature.

                                Тази е още по-наситена с идеи, на моменти направо си е изморителна.
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X