Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Византийската войска

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ами, книжките по принцип не са наистина сериозни източници, основно са предназначение за хора без някакви знания за тия неща и най-вече за хората, които играят настолни военни игри с фигурки (на запад са много, у нас малко, понеже това е доста скъпо хоби).
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      Мен този горе на картинката нещо не ми се вписва в представите за император.Картината ромейска ли е?!
      ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

      Comment


        Стилът й хич не изглежда да е византийски, по-скоро мирише на западен Ренесанс (или дори Северен).

        Comment


          Немирх я случайно в нета и я пуснах тук.
          Лошо няма нали
          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

          Comment


            Никой не е казал че е лошо просто и на мен ми се струва доста Ренесансов стил и ще е интригуващо ако е ромейска съвременничка на патрона си.
            ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

            Comment


              Импириъл, можеш ли да дадеш за сваляне и книжката за римската конница 3-6 в., пак по темата за Византия е

              Един въпрос - вижте този линк (вече съм го давал). Какви са според вас ризниците на византийците - плетени, кожени или митални? На мен ми приличат на плетени, но май плетените ризници обикновено не ги изобразяват така в този период.

              Comment


                Тази книжка я нямам, значи ще я пусна да се тегли, може би до 2-3 дни ще я имам.
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  Imperial Friedrich написа
                  Ами, книжките по принцип не са наистина сериозни източници, основно са предназначение за хора без някакви знания за тия неща и най-вече за хората, които играят настолни военни игри с фигурки (на запад са много, у нас малко, понеже това е доста скъпо хоби).
                  Не съм съгласен. Това е вярно само за по-ранните книжки от тази поредица, а тези по-скорошните с правени не за ролеви игри, каквито вече никой почти не играе, а за реенакторите, чието хоби особено тук в Щатите е набрало доста инерция. Аз имам книжката за византийската армия от ранния период (6-9 век), имам и тази за ранните армии на Исляма, бях разглеждал и тез за траките, унгарците и падането на Източна Европа (тази е доста интересна и ще си я купя сигурно), както и една от елитната серия за степните народи и възстановките са направени въз основа на археологически находки и изображения на воини от периода. Така че книжките издадени след 90-та година са общо взето достоверни.

                  П.С. Между другото, тези няколко книжки, които помести тук се канех да ги купувам и ми спести към $30

                  Comment


                    TVV а снимки кога ще видя от твоите книжлета?Няма ли и за нас от баницата(това с баницата ми хареса )
                    ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                    Comment


                      Няма снимки, аз ги имам всичките тука, вкл. тези, които иска да си купува И траките, и унгарците, и хуните Кое да качвам?
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        Дай траките първо, че е най-интересна. После хуните (там има и кумани) и накрая унгарците и Източна Европа (в нея има един българин, куман, и други интересни неща). Аз вкъщи си имам цветен принтер и ще си ги изпечатам.

                        Comment


                          Как кое да качваш?Всичко искам картинки да им се радвам направо може да пуснем темичка.Нещо от сорта на картинки средновековни войни и да блъскаме кой каквото интересно намери?!
                          ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                          Comment


                            ТАзи римската аз я имам
                            ей тая нали? - Osprey - Warrior No. 015 - Late Roman Cavalryman 236-565.pdf

                            Освен това имам и пасващата пехотинска
                            Osprey-WAR09-Late.Roman.Infantryman.236-565AD.pdf

                            за тракийците аз само това имам има ли други?
                            osprey-men360-the.thracians.700bc-ad46.pdf

                            нещо интересно за Араслан може би
                            Osprey - MAA 137 - The Scythians 700-300BC.pdf

                            а и това
                            Osprey - Men at Arms 175 - Rome's Enemies 3 Parthans & Sassanid Persians.rar

                            тия последните май Империал ги има
                            XV mile the sea brode is
                            From Turkey to the Ile of Rodez...

                            Comment


                              Е ти не си играеш като мен да ги преименуваш да са еднотипни

                              Мисля че само за кавалерията нямам от тези, но се тегли, пък и толкова много се изтеглят, че докато не ги картотекирам просто не знам какво имам :mhehe:

                              Значи за траките ще кача първо.

                              Вижте, по принцип бих ги държал повече и подредени на сайта, обаче ме е страх някой да не вземе да изпорти работата и да ми бучат за нарушени права и тн. Затова гледам да са по малко наведнъж.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                Ми по-добре тайничко ни кажи чрез лс откъде да си ги изтеглим. Другия вариант е да се обновяват и променят непрекъснато и да има само по една-две качени. А ако някой изпорти работата, да му мисли :twak:

                                Comment

                                Working...
                                X