Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сравнение на някои типове леко пехотно оръжие

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Военна им работа - можеш ли ги разбра . Шегувам се , 20-те патрона е оптималното количество , което се побира в шепата .10 са малко , повечето са повече ... казанлъшкото пакетиране на 5.56 , обаче , е в кутии по 30 .

    Comment


      По скоро е маркетингов трик.
      20 не стигат за един пълнител, ще се наложи да се купят две кутии. Но понеже остават 10, най вероятно ще се вземат 3 кутии за два пълнителя. Иначе ако са по 30 ще се ограничават до една кутия. Същата уловка като 9.99 лв
      Сънят е слаб заместител на кофеина!

      Comment


        Dinain написа Виж мнение
        Винаги съм се чудел защо патроните се пакетират масово в кутии по 20, при положение че масово автоматите са с пълнители по 30?


        5,45х39 мм
        Патроны упаковываются в бумажные пакеты по 30 штук патронов
        http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

        Comment


          По мои спомени, в металната кутия патроните бяха увити в омаслени листове. Имаше разлика в броя им в зависимост от калибъра - металната кутия си беше един размер. Но вече ми се губи през годините.
          Сънят е слаб заместител на кофеина!

          Comment


            Eguo написа Виж мнение
            http://ru.wikipedia.org/wiki/5,45%C3%9739_%D0%BC%D0%BC

            5,45х39 мм
            Патроны упаковываются в бумажные пакеты по 30 штук патронов
            Те руснаците са прочути производители на патрони.Произвеждат много "качествен" барут.Ония манияците в щатите си ги правят сами патроните.

            Comment


              Eguo написа Виж мнение
              http://ru.wikipedia.org/wiki/5,45%C3%9739_%D0%BC%D0%BC

              5,45х39 мм
              Патроны упаковываются в бумажные пакеты по 30 штук патронов
              Така де, но 7,62Х39 винаги са били по 20 в кутия.

              Comment


                foton11 написа Виж мнение
                Те руснаците са прочути производители на патрони.Произвеждат много "качествен" барут.Ония манияците в щатите си ги правят сами патроните.
                Това на какъв личен опит е основано? Щото аз съм в САЩ и знам какъв е пазарът за руски патрони, както и нещо за качеството им, изстрелял съм доста хиляди съветски и нови руски патрони от няколко калибъра.

                Патрони се правят от индивидуалните стрелци и колекционери и за чисто американски и европейски калибри, но не защото "барутът е лош".
                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                Comment


                  Nick написа Виж мнение
                  Това на какъв личен опит е основано? Щото аз съм в САЩ и знам какъв е пазарът за руски патрони, както и нещо за качеството им, изстрелял съм доста хиляди съветски и нови руски патрони от няколко калибъра.

                  Патрони се правят от индивидуалните стрелци и колекционери и за чисто американски и европейски калибри, но не защото "барутът е лош".
                  Бягай от тях бе,не могат да правят барут,на съвремено ниво.

                  Comment


                    foton11 написа Виж мнение
                    Бягай от тях бе,не могат да правят барут,на съвремено ниво.
                    Зададох ясен въпрос - имаш ли личен опит и какъв? Съвет не съм искал... познай защо.
                    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                    Comment


                      Nick написа Виж мнение
                      Зададох ясен въпрос - имаш ли личен опит и какъв? Съвет не съм искал... познай защо.
                      Толкова и си ти стрелец?Ония пляскат по хиляди патрони на месец на пресите.

                      Comment


                        ValBo написа Виж мнение
                        По мои спомени, в металната кутия патроните бяха увити в омаслени листове. Имаше разлика в броя им в зависимост от калибъра - металната кутия си беше един размер. Но вече ми се губи през годините.
                        По мои спомени стандартната метална кутия за муниции M19A1 побира до 1000 патрона 5.56 мм (50 картонени кутии по 20 патрона всяка).
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          Металните кутии (тия в бившия ВД) са с един и същ размер. 7,62х39 събира 700 ( в някои случаи 720 патрона), 5,45х39 - 1080, 7,62х54 - 440, 12,7х108 - 120

                          Comment


                            foton11 написа Виж мнение
                            Толкова и си ти стрелец?Ония пляскат по хиляди патрони на месец на пресите.
                            Така си и мислех, диванен гугъл специалист. Въпросът беше за твоя опит, аз моя си го знам.
                            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                            Comment


                              Пичове, една молба имам към вас - моля ви, спрете да си перите виртуално мъжеството. Кой е опитен командос, кой е гугъл-спец...някак си не е ползотворно за темата. Просто молба.

                              кало написа Виж мнение
                              Металните кутии (тия в бившия ВД) са с един и същ размер. 7,62х39 събира 700 ( в някои случаи 720 патрона), 5,45х39 - 1080, 7,62х54 - 440, 12,7х108 - 120
                              Ако 7.62х54 събираха по 480 щеше да е забавно съвпадение.
                              http://rayofhalifaxproductions.com/26662

                              Comment


                                beri_cd написа Виж мнение
                                .. Кой е опитен командос, кой е гугъл-спец...
                                Цъ, не си вдянал що питам - въпросът беше откъде идва твърдението за прочутия лош руски барут. Апропо, къде го прочете това за опитния командос?
                                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                                Comment

                                Working...
                                X