ѫ
скѫпи
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Моля за коментар около една снимка
Collapse
X
-
Аз бих подкрепил версията на Дибо, защото ако нещо се вижда, то е, че третата дума е от пет букви, а не от шест. Въпросът е, че шрифтът е малко необичаен, но проблемът и за двете версии е, че третата буква прилича на обърнато "Ш" (от втората дума), т.е. може да е "Ш" (обаче не ми се вярва много, но е вариант), "М" (по-вероятно) или много странно изписана друга буква (по-малко вероятно). Първата прилича на "С" (но може и да е "О"), втората не прилича хич на "К" (освен ако е с много високо поставена извивка отгоре), повече прилича на "А" или "Л", четвъртата е "И" или "Н" (може да е "П", ако чертичката е клонче), петата може да е "И", "Н", "К". "СКЪПИ" звучи на място, но ме смущават средните три букви.
От четвъртата дума се вижда ясно "Г" и втората буква най-вероятно е "О" или "С" (но доста по-вероятно е да е първото), обаче не е "Е", така че няма как да е "ГЕРОИ", спокойно може да е "ГОСТИ".
Leave a comment:
-
Спорд мене надписът е:anastas7147 написа Виж мнение[ATTACH=CONFIG]32483[/ATTACH]
Добре дошли славни герои
Leave a comment:
-
-
Устово е. Категорично. Ел.стълбовете са на първата електроцентрала, открита през 1929 год. и се е намирала на 500-600 метра от мястото на което е правена снимкатаОбикновен лаик написа Виж мнение
Leave a comment:
-
Както е възможна и значително по-ранна. Ако това наистина е Устово, в съседното Райково кооперативното дружество "Електрическа Родопа" е основано още през 1925 г. с цел изграждане на електроцентрала и електрическа мрежа.dibo написа Виж мнениепредвид наличието на стълбовете и жиците, годината 1944 или 1945 е възможна.
http://www.archives.government.bg/guides/33_P_K.pdf стр. 31
Leave a comment:
-
Благодаря, това напълно съвпада и с моето мнение. Освен това- знамената са български, трансперантът "Добре дошли ....." също е на български.
Първият офицер на коня е с генералски пагони и ордените му хич не приличат на съветски.
Допускам това да е българска армейска част на път за победената вече от Вермахта Гърция - април-май 1941-ва.
Leave a comment:
-
Българи са. Иначе предвид наличието на стълбовете и жиците, годината 1944 или 1945 е възможна.
Leave a comment:
-
Не знам какво ще кажат другите, но двамата офицери на коне, които са на преден план, не са от съветската армия (ясно се виждат ордените с кръстове на гърдите и на двамата, а и на фуражките има кокарди, а не звезди), по-скоро са от българската армия, но нямам идея дали става въпрос за ПСВ или между двете войни/ВСВ. Войниците, кито се виждат на заден план също са с фуражки, така че не са съветски войници.
Във форума има хора, които са запознати с униформите и периода и е вероятно те да могат да напишат по-точно.
Leave a comment:
-
Моля за коментар около една снимка
Маркери: Никакви
Leave a comment: