Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съединението 1885г.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Махзарът, за мен, е едно от най-големите доказателства, че русофилията, най-вече в политическата и форма (така де, що се отнася до литература и Чайковски и аз трябва да спадам в графата "русофил"...) е изключително вредна за човешкото съзнание. От наша гледна точка, както и от чисто обективна дипломатическа гледна точка, този акт е предателство, но за болни русофилски мозъци като неговия, това е най-логичното действие - защото всичко трябва да е съгласувано с "великия" славянски брат. Ако той не е дал изричното си съгласие за него, то е абсолютно неприемливо.

    THE LABARUM


    sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
    ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
    ,sevogorob eht erew ysmim llA
    .ebargtuo shtar emom eht dnA

    Бе сгладне и честлинните комбурси
    тарляха се и сврецваха във плите;
    съвсем окласни бяха тук щурпите
    и отма равапсатваха прасурси.

    Comment


      #17
      byzantiner написа
      Махзарът, за мен, е едно от най-големите доказателства, че русофилията, ... е изключително вредна за човешкото съзнание. ...
      Византиецо, ако се сменят само 1-2 думи от твоя пост, може да те тикнат в затвора като политнекоректен. :sm113:
      Всъщност всякакво гъ....близане, съобразено с чужди интереси е вредно за човечството като цяло, а в частност за съответния народ - най-вече.
      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
      Неизвестен руски адмирал

      Comment


        #18
        straight`edge написа
        Благодаря ви за отговорите , този акт се явява едно от най-големите предателства срещу българския народ правени някога.Учудващо е че не е толкова широко известен.А пък един от големите булеварди в столицата е кръстен на Драган Цанков. :tdown
        Как да е широко известен, като от 1944 до 1989 г. русофилството беше на почит?

        Присъединявам се към мнението на Odzava.
        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

        Comment


          #19
          Odzava написа
          Византиецо, ако се сменят само 1-2 думи от твоя пост, може да те тикнат в затвора като политнекоректен. :sm113:
          Всъщност всякакво гъ....близане, съобразено с чужди интереси е вредно за човечството като цяло, а в частност за съответния народ - най-вече.

          То и без да се променят, пак може да ме вземат за такъв :mhehe:
          Да, прав си, но аз, специално, не мога да се сетя за нито един друг вид течение или вид настроение в съвременната българска политическа история, което по такъв начин да е обвземало съзнанията на хората и което само по себе си да изисква (руснакът не моли, не стимулира към...той просто залжава, изисква!) пренебрегване на каквито и да било други интереси, били те и собствените (затова се заформя една, по мое мнение, своеобразна почти перманентна дипломатическа обтегнатост в отношенията след Освобождението, която продължава докъм ПСВ. Великият брат не иска да приеме малкото освободено от него отроче може да служи на своите интереси, а не неговите! И единственото разрешение разбира се е кавга и действия напук - приом,използван, както е видимо, и в най-съвременната руска външна политика). Аз не се сещам да речем за политици, които да речем, са били привърженици (или са били в добри отношения с) на Австро-Унгария примерно и са пренебрегвали основните български интереси. Всъщност като се замисля ерата на комунизма и той в неговия български вид на политическо идейно течение (България- най-верният сателит на СССР) е същият, както и русофилията. Но, какво съвпадение (!), та той си е вид русофилия, както и да го погледнеш. Някой сега може да се обади и да каже, че в момента е същото спрямо САЩ от наша страна. Това, естествено, няма да бъде вярно. Вярно е, че България направи редица дипломатически компромиси и се яви съюзни в водената Уор он терор, но те бяха имено, за да бъдат извлечени обективни дивиденти. Последните действително бяха извлечени (влизане в Алианса, по мое скромно мнение, като пълни мизерници във военно отношение; ускорено присъединяване към ЕС, при все цялата липса на духовност). Освен че тези "американофилски" (доколкото могат да бъдат определени като такива) действия бяха детерминирани от обективната външнополитическа реалност с цел потигане на нещо в интерес на държавата (да си със силните на деня! - никой не може да ме убеди, че това е лошо), не може да се говори, според мен, изобщо за някакъв вид "американофилия" с оглед на нормалните в някакъв смисъл за европееца анти-американски насторения. И, да, дори да има хора като мен, които симпатизират на САЩ, дори да има и такива политически и обществени фракции, този вид "-филия" никога не би могъл да достигне размерите и най-вече характера на русофилията.

          Може би прекалено се отплеснах от темата за Съединението и съзнавам, че може би от написаното прозират моите политически убеждения, но държа да отбележа, че просто се опитах да направя един дилетантски анализ на русофилията и да защитя позицията спрямо това течение. Не целя да подпалвам политиканстване в тази тема. А мисля, че Съединението и последвалите събития в по-широк план са тясно свързани с явлението "русофилия" в български политически живот от края на 19- нач. на 20 век.

          THE LABARUM


          sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
          ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
          ,sevogorob eht erew ysmim llA
          .ebargtuo shtar emom eht dnA

          Бе сгладне и честлинните комбурси
          тарляха се и сврецваха във плите;
          съвсем окласни бяха тук щурпите
          и отма равапсатваха прасурси.

          Comment


            #20
            Наистина няма нужда от политиканстване. за съжаление политиката не е силната страна на властимащите в България в последните 140 г.
            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
            Неизвестен руски адмирал

            Comment


              #21
              Одзава,лошото в случая е ,че си прав!

              Comment


                #22
                Султан Абдулхамид обсъжда проблема двойно с сераскера Гази Осман Паша(ПлевенЧанина ) Осман паша предлага незабавно да се отхвърлят Българите от Румеля и от Пловдив но султана не се съгласява категорЧно отхвърля предложенето
                Съштят султан след години пише в спомените с това с решение аз предорвратх катастрофа аз отложх Балканската война Чаак до 1912
                since 1453
                from İstanbul

                Comment


                  #23
                  Утре "Комитет Родолюбие" организира възстановка на събитията от 06-ти септември 1885г на площад Джумаята в гр.Пловдив. Начинанието ще осъществим с любезната подкрепа на НД."Традиция" -клоновете Шумен, София ,В.Търново, Русе , СТ.Загора и Пловдив. Начало -18.30 часа .

                  Comment


                    #24
                    Първо честит празник!!!
                    Аз като кореняк старозагорец изпитвам срам, че не знам нищо от събитията случили си на 06. 09. 1885 г. и в последващите дни, в моя роден град. За случилото се в Пловдив ясно, но другите големи градове в Източна Румелия, сякаш се пропускат или се споменават съвсем накратко. Молбата ми е, ако е възможно по вещите тук, да ми "отворят очите" ...
                    Предварително благодаря!!!
                    "...защото буквата убива, а духът животвори." (2 Кор 3:6)

                    Comment


                      #25
                      ми аз откога те карам да ми се обадиш?
                      Честит празник. Бъдете Българи.
                      Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

                      Comment


                        #26
                        Малко от атмосферата на събитието ...
                        Last edited by Todor Pavlov; 16-09-2007, 21:54.

                        Comment


                          #27
                          Честит Празник!

                          Между другото да използвам повода да попитам. Наскоро прочетох (от ненадежден източник), че след нападението от Сърбия, България иска военна помощ от Високата Порта на основата че де юре сме неин протекторат. Султана склонява да изпрати един батальон, който обаче няма време да се включи в бойните действия - сърбите са разгромени прекалено бързо. Иторически мит ли е това, или има нещо вярно? Защото ако е вярно, аз лично не мога да си представя по-голяма политическа наглост.
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            #28
                            Amazon написа Виж мнение
                            Честит Празник!

                            Между другото да използвам повода да попитам. Наскоро прочетох (от ненадежден източник), че след нападението от Сърбия, България иска военна помощ от Високата Порта на основата че де юре сме неин протекторат. Султана склонява да изпрати един батальон, който обаче няма време да се включи в бойните действия - сърбите са разгромени прекалено бързо. Иторически мит ли е това, или има нещо вярно? Защото ако е вярно, аз лично не мога да си представя по-голяма политическа наглост.
                            Честит празник!Да живее Съединението! И аз съм го чел това,но мисля,че съм го чел в книга на БД,а доколкото разбирам от краткото си пребиваване във форума именно той създава митове.

                            P.S.Между другото ако не се лъжа това го прочетох в книгата "Войните на България за Национално Обединение".
                            Last edited by the_cobra; 06-09-2012, 21:01.

                            Comment


                              #29
                              Това за батальона също съм го чувал от един надежден преподавател в университета,така че мисля че е истина
                              Политикът трябва да може да предскаже какво ще стане утре, след седмица, след месец и след година. А после да обясни защо това не е станало

                              Comment


                                #30
                                A, пращат войска.
                                Това е идея на Стамболов, така и така оголват южната граница от наши войски и той решавайки да се позове на васалния договор, който имаме, пишат официална молба до султана да ни се изпрати войска, защото сме нападнати и тнт. Целта на цялото мероприятие е в общи линии да си вържем гащите пред европейската общност, ако султанът ни нападне.
                                Турците изненадващо пращат войски /вероятно и те да си вържат гащите, ясно е че проблемът със съединението ще се решава на европейско ниво/. Нашите се виждат в чудо какво да ги правят и ги зарязват на Саранбей, докъдето са стигнали с ЖП линията.
                                http://www.bukvite.com

                                Comment

                                Working...
                                X