Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Критерии за модерация на "Световни войни" и "Общи дискусии"

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Критерии за модерация на "Световни войни" и "Общи дискусии"

    Позволявам си да пусна подобна тема, защото ми повериха модерирането на няколко раздела и ми се иска да въведа ред в няколко от тях. Става въпрос за следните подфоруми:

    1. Световни войни
    2. Общи дискусии (не "Общи приказки", а именно "Общи дискусии", подфорумът, заел най-горна позиция в "Световна история")

    Та пускам тази тема преди всичко като известие за новите критерии, по които ще се модерират тези подфоруми. Ако някой има възражения, то моля да ги осъществява или в тази тема или чрез ЛС. Ако има оплаквания от дейността ми като модератор, то да се адресират към администратора на форума.

    Критериите:

    1. Да се спазва формулировката на темата.
    Т.е. преди да напишете нещо в дадена тема отделете няколко секунди, за да помислите дали то въобще има някаква връзка с темата. Няма проблем, ако отклонението е част от даден пост или поне е формално въведено и извинено по някакъв начин. Но постове, които нямат никаква връзка с конкретната тема, ще ги трия.

    Изключение: Случаите, когато в рамките на една тема се ражда нов въпрос, отклоняващ се от нея, са изключение от това правило. В такива случаи (по предложение на потребител), ще местя съответните отклоняващи се постове в нова тема или ще ги присъединявам към съществуваща такава. Но изключението е точно такова и се надявам на инициативата на някой от потребителите, които са създали това отклонение.

    2. Когато попаднете на пост, нямащ никаква връзка с дадена тема, не му отговаряйте, защото така или иначе ще бъде изтрит, когато го видя. Така ще загубите и своето мнение.


    3. Когато попаднете на пост, съдържащ предизвикателство към друг потребител, лична нападка или откровена, банална глупост (или пропаганда), не си правете труд да му отговаряте, защото ще бъде изтрит, а така и вашият отговор ще "увисне".

    4. Няма проблем с шеговитите отклонения, иронията и сарказма, но не се увличайте твърде много в тях, в която и да е тема, защото за такива неща си има раздел "общи приказки" и тема "Майтапи".

    #2
    gollum написа
    Позволявам си да пусна подобна тема, защото ми повериха модерирането на няколко раздела и ми се иска да въведа ред в няколко от тях.[/b]
    Позволявам си възможността да плагиатствам от Ам Гъл, но написанато от него важи в пълна сила и за подфорума "Военноморски".
    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
    Неизвестен руски адмирал

    Comment


      #3
      Бих се радвал да видя критериите, по които работи Динайн.
      Той ме изпрати няколко предупреждения (в лична поща).
      Почти всеки от моя пост - той в гняв.
      Може би аз съм особени ... или той позволява посетители си да пиша в само ако те съглася с мнението му?
      Аз отдавна знаят, че той презира Русия. Това е личен въпрос.
      Той не го крия.
      Но лични нападки срещу участниците във форума....
      Аз ще се радваме да знаят, че той е строг за всички.
      И не само аз да получа от него предупреждение.
      http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

      Comment


        #4
        Eguo написа Виж мнение
        Бих се радвал да видя критериите, по които работи Динайн.
        Той ме изпрати няколко предупреждения (в лична поща).
        Почти всеки от моя пост - той в гняв.
        Може би аз съм особени ... или той позволява посетители си да пиша в само ако те съглася с мнението му?
        Аз отдавна знаят, че той презира Русия. Това е личен въпрос.
        Той не го крия.
        Но лични нападки срещу участниците във форума....
        Аз ще се радваме да знаят, че той е строг за всички.
        И не само аз да получа от него предупреждение.
        Не си само ти, бъди рахат. По мое лично мнение ти специално страдаш от фобия, че някой тук задължително иска да навреди на Русия (в най-добрия случай я презира) и в това се коренят повечето от проблемите ти. А най-вече (няма да го разбереш предполагам) руската пропаганда (и то елементарната), която често развяваш често по различни въпроси на първо място не е лично мнение, с което модератор Х видиш ли не бил съгласен и на второ е обидна за останалите участници във форума. Моят личен съвет към е да почнеш да мислиш критично.

        Comment


          #5
          Благодаря.
          (Л.С.)
          http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

          Comment

          Working...
          X