Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ариергард

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ариергард

    Още една библиотека, но с общо-военна насоченост, за разлика от тази за Първата световна война. Днес ви предлагам труда на генерал Васил Бойдев, "Конница и авиация" от 1930 г.



    Тук

    #2

    Comment


      #3
      Абе хора, малко критика от мен.
      Хубаво книжки качвате и то невероятно ценни, обаче защо не ги архивирате със Зип или рар архив?
      Дибо това и за теб се отнася братле.
      Нека да бъдем професионалисти докрай.
      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

      Comment


        #4
        и колко спестява в PDF формат зипчето? За какъв професионализъм говориш, PDF си е световен стандарт?? За стари книги пък си е екстра.

        Comment


          #5
          von Danitz написа
          и колко спестява в PDF формат зипчето? За какъв професионализъм говориш, PDF си е световен стандарт?? За стари книги пък си е екстра.
          Става дума за това, че когато е зипнат даден файл по-лесно се тегли, а не че спестява нещо. Иначе всеки път за да запазя нещо трябва да натискам Save Target As
          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

          Comment


            #6
            Ъ?

            Comment


              #7
              Parabellum написа
              Става дума за това, че когато е зипнат даден файл по-лесно се тегли, а не че спестява нещо. Иначе всеки път за да запазя нещо трябва да натискам Save Target As
              Въпрос на навици и гледна точка. Няма проблем да ги архивирам, ама тогава пък ще има протести, че ще трябва да се разархивират. А повярвай ми - има сума хора, които още не могат да работят с архиватори
              We don't see things as they are, we see them as we are
              ---Anais Nin----

              Comment


                #8
                Всичко зависи от това как е правен pdf-а. Но когато е правен както трябва (т.е. в почти всички случаи ), архивирането му не дава никаква компресия. А неархивиран позволявана хората, които не искат да го свалят, а директно да го четат, да сторят това. А че още има много хора, които не могат да работят с архивиращи програми (да не говорим, че много нямат и winrar) - така си е. Архивирането на pdf-ите си е загуба на време, тук съм напълно съгласен с Даниц (и Дибо).

                Comment


                  #9
                  Млаквам за да има мир.Просто предлагах.
                  То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                  Comment


                    #10
                    Сайтът е обновен, за сега книгите не съм пуснал, но има новини. Който иска да се адне, ще вижда някои тайни неща по-нататък

                    Comment


                      #11
                      Не, Жомини не е френски тенисист

                      Ще се радвам на бележки, статията ще бъде продължена с опит за анализ на творечството му.

                      Comment


                        #12
                        Хайде, и втората част Доктрина и трудове е готова. Страшно ще се радвам на коментари

                        Comment


                          #13
                          Аз с удоволствие прочетох първата част - много е забавна и добре написана - браво . Тъкмо се чудех, кога ще излезе втората, сега ще я погледна и нея.

                          Прочетох и втората част - също е добра. Има един-два момента, които може би си заслужават коментар (около намесването на Клаузевиц), но пък,според мен, подобно задълбочаване в детайлите е ненужно, а лекото пресилване е съвсем нормално в такъв тип статия.
                          Last edited by gollum; 27-06-2008, 12:14.

                          Comment


                            #14
                            На мен пък ми е любопитно, какво е залегнало в основата на статията, нали имам слабост към съкрушението.

                            Иначе съм съгласен с Голъм, нещастието на Жомини е, че дори когато се пише за него, повече внимание се отделня на Клаузевиц.
                            Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                            Comment


                              #15
                              На нов континент сме, другият вариант беше обезсърчение, но стратегия на объзсърчаването не ми звучи . Изобщо, обедня българския последните двайсет години и старите думи почнаха да дразнят. Е, аз пък си ги харесвам.

                              Comment

                              Working...
                              X