Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шестоъгълници или реална карта

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Не, не говорим за една и съща в момента, но иначе разговора е и относно бъдещи варианти, така че е от интерес за всички.
    За генщабистите и т.н. - може според началните условия и договорката.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      #32
      Това коя игра е била? Можете ли да дадете линк?

      ПП: Май имаше една с тайни роли (играчите не знаеха кой кой е), излезе ли открита информацията за нея?
      "Далеч съм от мисълта си"

      Comment


        #33
        Не е за конкретна, а за самата идея. По-точно, поне една игра е проведена реално, но няколко са обмисляни като системи. Дискусията е принципна, така е и зададена.
        Между другото - след като я възкреси, - сега съм твърдо за "аморфната" карта и нещо повече, вече смятам, че могат да се използват и реални единици за по-лесно вживяване, а и за подобряване на симулацията. Естествено, важно е ограничението по размер на картата - пряко свързано е с мащаба, но грубо казано - не повече от 30-50 квадранта в по-дългата посока на картата и, още повече, по броя контролируеми единици (не повече от 60-80 общо за двете страни).
        Примери:

        - батальон като основна единица; 1 км квадрант; 20-30 км максимум в по-големия размер на картата;по 2-3 дивизии от всяка страна, като всеки играч контролира една дивизия (12-15 батальонни формации).

        - полкът е основната; 2-4 км квадрант; 60-90 км максимум в по-големия размер на картата; по 6-8 дивизии (всяка дивизия е представена като 4-5 отделни формации) от всяка страна, всеки играч контролира корпус/армия без корпусно ниво.

        - дивизия като основно ниво; 10 км квадрант; 300-400 км максимум в по-големи размер на картата; по 30-тина дивизии от всяка страна, всеки играч контролира армия (8-10 дивизии/бригади самостоятелни полкове).

        Играта с тайните роли мисля отдавна е приключила. Воланд ще каже къде има информация за нея.

        Comment

        Working...
        X