Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обсъждане бъдещето на форумите

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    gollum написа
    ПП Между другото, Ханс, трябва ли ти подобен шекспиров въпрос, за да напишеш нещо във форума?
    Хич не ми е необходим, трябва ми време и идея за нещо, което да напиша. Докато от първото все още намирам трохички, то с второто положението е безнадеждно.
    Иначе темите на Даниц наистина са интересни, с него като си говорихме последния път ми каза за един интересен саит - grwar.ru
    та на този саит се подвизава и оня Свечин, за когото все дрънкам, гледам, че са качили и някаква книга за "крепостната война". Иначе немците не случайно са инвестирали в крупнокалибрена артилерия и са написали ръководство за "ускорено превземане на крепости"(поп повод Новогеоргиевск).

    И последно, че да неутрализирам частично офтопика, и Йончев е удачен за модератор, макар и да не е изразил същата кръвожадност като Ги.

    А не забелязвате ли, че и тази тема се превръща в безполезно бръщолевене?
    Ти пък как знаеш какво да напишеш преди да съм си пуснал мнението?
    Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

    Comment


      #62
      Ханс написа
      Ти пък как знаеш какво да напишеш преди да съм си пуснал мнението?
      Е, аз не блестя с особенни умствени възможности и интелектуални дарби - винаги съм го признавал. Да не говорим, че самите ми постове са твърде трудни за разбиране от мен самия, затова и рядко пиша. Но не визирах твоя пост, по-скоро последвалите го. И ще си позволя да насоча вниманието ти тук.
      :sm113:
      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
      Неизвестен руски адмирал

      Comment


        #63
        Прочетох темата мислих няколко дена и реших да си дам мнението.
        Вярно е, че сравнително рядко пиша тук, но това не значи, че не се интересувам от този форум.
        Навремето-далечната 2003, ех, спомени, спомени-, когато тепърва прохождаше и бяхме под 100 души, всеки от нас малко или много си задаваше въпроса, аджеба, кога ще се появят много хора за да стане интересно, защото за няколко месеца се бяхме изчерпали кажи речи. Т.е. всеки знаеше "кътните" зъби на другият, ВСВ и Суворов бяха "оправени" и се получи затишие.
        Тогава предложих форума да се раздели на секции и с малко реклама от моя страна из форумите на Дир-а и АБВ-то успях да привлека някой друг човек.
        Обаче с навлизането на интернета в дома на българина започна вторият възход на форума.
        Простотията , която се шири в другите форуми на историческа тематика насочи към нас едно ядро от хора, които имат солидни познания по Средновековна история.
        В един момент се получи така, че Средновековието излезе на преден план, като "затъмни" Новата История и в частност съвременните войни, които бяха ядро на форума и интерес на форумците от т.нар.Първа Генерация.
        Така че, за мен си е в реда на нещата форумът да изглежда така.
        Това, че на Импереца не му харесва-ами какво да отговоря?
        Аз съм говорил много време с него по тези въпроси и той знае моето мнение.
        За мен форумът се развива повече от добре.Сега виждам, че сте сложили нов Модератор на Секция Средновековие - това е добре.
        Днес силната страна на форума е Средновековието, утре може да бъде Античността, в други ден кой знае?
        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

        Comment


          #64
          Парабелум, абсолютно прав си. Май точно през 2003 г. за пръв път видях този форум, а малко по-късно и Воланд ме покани да дойда. Но тогава ми се видя твърде "технически". Не проявявах чак пък такъв към милиметри и модификации. Не че нямах и такъв период, но май бързо го преболедувах и то по руските форуми, където са царе на такива спорове. Когато активно се включих, то бойна слава вече беше различен.


          thorn

          Средновековните църкви в България

          Comment


            #65
            я и аз да поздравя Ги! вече и за няколкото навременни намеси...
            Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

            Comment


              #66
              Има един друг момент, който вече не помня дали се повдигна в тази тема. Този форум е до голяма степен вторичен. Т. е. хората обсъждат прочетено/видяно/чуто. Много малко са участниците, които сами разработват някакви теми. Тъй като в момента популярната история у нас е във възход, естествено, че най-много се обсъждат темите, които тя разглежда.
              Противодействие? Ами очевидното е във форума да се пускат оригинални разработки. Но хората, които могат да го направят, го правят така и така. Останалите стоим и чакаме
              Разбира се, има го и другият момент - една евентуална монография върху, да речем, находище от тракийски монети в село Койново конаре надали може да привлече интереса на повече от двама-трима посетители на форума. Просто повечето други сме твърде некомпетентни по подобен въпрос, за да можем да вземем отношение.
              Та не знам. Призиви "дайте да дадем" са безсмислени, както сме се убеждавали вече. А пък ако не "дадем", тогава пък е съвсем скучно.
              Може би някакъв вид реклама? Не с банери, просто някаква популяризация. И при последната дискусия по същия въпрос изтъкнах огромната разлика между броя четящи и пишещи, характерна всъщност за повечето форуми. Едно съотношение 10:1 между двете категории е горе-долу нормално. Тъй като надали може да се увеличи само броят на пишещите, пътят е да се увеличи броят на посетителите. А това няма как да стане без популяризиране. Само дето нямам подходяща идея как да се осъществи това.

              Comment


                #67
                tonev написа
                я и аз да поздравя Ги! вече и за няколкото навременни намеси...
                Мерси .
                A strong toun Rodez hit is,
                The Castell is strong and fair I wis...


                блог за средновековна балканска история

                Comment


                  #68
                  Благодаря на всички за участието в дискусията.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment

                  Working...
                  X