Съобщение

Collapse
No announcement yet.

[Форумни игри] Векът на Просвещението: 1751 ver. 2.0

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Ще почнем когато и ако се съберат играчи. Персонални са цели конкретни за дадена държава. Те са формулирани в съответствие с приблизителните историчесдки реалии от това време и са известни само на играча който ръководи страната (освен ако той не се раздрънка пред другите ). Общите са цели които са еднакви за всяка една държава и не са тайна:

    Загуба или окупация на столична провинция (-1000 престиж) - възстановяват се при възстановяването на контрола над столицата.
    Загуба на контрол над нестолична провинция (-100 престиж) - възстановяват се при възстановяването на контрола над провинцията
    Окупация или придобиване на чужда нестолична провинция (50 престиж)
    Окупация или придобиване на чужда столична провинция (250 престиж)
    Победа в битка със сравнително равностоен противник (разкликата в силата на двете армии да е по-малка от 20% спрямо сбора на двете войски) (100 престиж)
    Общо икономическо състояние - равно на сбора на Икономическата и търговската ефективност
    Успешно превземане на укрепление (10 престиж)
    Призната победа във война (250 престиж)
    Учредяване на Академия на науките (100 престиж)
    Построяване на Събор (100 престиж)
    Достъп до колониална база и поне един маршрут към нея (25 престиж)
    Търговска спогодба с една държава за достъп до поне 5 маршрута (100 престиж)
    Съюзен договор (150 престиж)
    Династичен брак с право на наследяване (125 престиж)
    Заемане на имперския престол (250 престиж)
    Екс-император (50 престиж)
    Заемане на електорски трон (25 престиж)
    Формиране на Протекторат (150 престиж)

    Това са цели които обаче носят малко точки по сравнение с персоналните задачи и трудно ще постигнеш нужните за побледа 3000 точки само с завземане на чужди провинции (по 50 точки на бройка)
    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

    请您死在地狱般的阵痛
    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
    きさまはしんでくださいませんか
    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

    Comment


      #32
      Преди да реша дали ще участвам трябва да се запозная добре с правилата. На пръв поглед ми изглеждат по-сложни от тези на наскоро завършилата Дипломация.

      Като се има впредвид участвалите там и по-големия брой места тук не знам как ще се намерят достатъчно хора.

      Comment


        #33
        Правилата са по-скоро по-комплексни , а не толкова сложни. За хората - ами ако се намерят. Принципно съм задействал малка реклама и в алтернативният ресурс от където обикновено си набирам играчи - та ще видим.
        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

        请您死在地狱般的阵痛
        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
        きさまはしんでくださいませんか
        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

        Comment


          #34
          Аз съм на линия за играта (и за другите две също), само да успея да си пусна нета, което с малко късмет ще бъде след седмица.
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            #35
            Spellbreaker
            мессир Воланд
            Пилот

            както се казва - Не густо Но пък качественно ночало хи хи
            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

            请您死在地狱般的阵痛
            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
            きさまはしんでくださいませんか
            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

            Comment

            Working...
            X