Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Палеолит news

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Първа стъпка към доказване произхода на амебата от... (кхъ-кхъ) : Маймуните са произлезли от човека
    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

    Comment


      #62
      pnp5q написа Виж мнение
      Първа стъпка към доказване произхода на амебата от... (кхъ-кхъ) : Маймуните са произлезли от човека

      Не знам кой какво е превеждал и кой какво е написъл, но бисер, като
      Освен това най-развитият вид, от който в края на краищата е произлязъл съвременният човек Хомо сапиенс, също е принадлежал към не по-малко от пет рода
      заслужава някаква особена награда.

      Иначе статията е за това, че може би ардипитекът /който може и да има проточовешки черти, но за човек не е смятан от никого, освен от тъпи журналисти/ е общ предшественик и на човека и на някои човекоподобни маймуни. Или още по-ясно казано - маймуната, която е общ предшественик и на човека и на шимпанзето, по някои белези вероятно е била по-сходна с бъдещите хора /например може и да е ходела изправена/, отколкото с бъдещите шимпанзета. Но се остава маймуна.

      Тъпи журналисти!


      thorn

      Средновековните църкви в България

      Comment


        #63
        Мда, и аз се впечатлих тихомълком от `петте рода`, но за съжаление не можах да намеря оригинала на точно този "превод". Това е най-новото, което намирам на английски. Доколкото разбирам, Арди е номиниран за първи "хоминид" и `близък до последния общ предшественик на хора и примати.` Тоест смесените белези, които показва, предполагат път на развитие не маймуни->хоминиди->хора, а маймуни->хоминиди->примати и хора.
        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

        Comment


          #64
          Още една малка разновидност на съвременния човек:

          И предполагаемото липсващо звено, стоящо в началото на еволюцията ни:
          sigpic

          Comment


            #65
            Last roman написа Виж мнение
            Още една малка разновидност на съвременния човек:
            Може би митовете за "пигмеите", които според племената, населяващи днес Филипините и Индонезия, били заварени там от техните праотци намират потвърждението си в тези находки.
            A strong toun Rodez hit is,
            The Castell is strong and fair I wis...


            блог за средновековна балканска история

            Comment


              #66
              Пигмеите от Филипините, Малайския полуостров и Андаманските острови не са митологични същества. Съществуват си и до днес и са известни под името Negritos.

              http://library.thinkquest.org/C003235/negrito.html

              Comment


                #67
                Francis Drake написа Виж мнение
                Пигмеите от Филипините, Малайския полуостров и Андаманските острови не са митологични същества. Съществуват си и до днес и са известни под името Negritos.

                http://library.thinkquest.org/C003235/negrito.html
                Аз нямах предвид тях (макар че може да са идентични), а едни дребнички същественца, които според легендите на островитяните били преди тях по островите, живеели в горите и ги нападали с отровни стрели. Впоследствие пришълците избили тези ловки "демони" или ги натикали в джунглите. Това е доста често срещана легенда в Океания (нзн как да означа с друг по-подходящ термин ЮИ островна Азия, както и Филипините и Нова Гвинея) според това, което съм чел. Е, освен ако не е някоя викторианска романтична измислица де, но ме съмнява...
                A strong toun Rodez hit is,
                The Castell is strong and fair I wis...


                блог за средновековна балканска история

                Comment


                  #68
                  Още един добър антропологичен сайт:
                  sigpic

                  Comment


                    #69
                    Неудобните открития от Ред Краг или съществували ли са хора в Англия през епохата на плиоцена:

                    http://www.novinar.net/news/6-kamenn...yOTsxMw==.html

                    Comment


                      #70
                      Първите мореплаватели не са били от вида Homo sapiens:

                      http://www.sciencenews.org/view/gene...been_seafarers

                      Comment


                        #71
                        Francis Drake написа Виж мнение
                        Първите мореплаватели не са били от вида Homo sapiens:

                        http://www.sciencenews.org/view/gene...been_seafarers
                        Ами да, аз съм срещал подобни твърдения за питекантропите в Индонезия, изказани въз основа на находки, намерени източно от морската граница между древните Сахул и Сунда.
                        A strong toun Rodez hit is,
                        The Castell is strong and fair I wis...


                        блог за средновековна балканска история

                        Comment


                          #72
                          Неандерталците са били способни на символно мислене - рисували по телата си.
                          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                          Comment


                            #73
                            Отново за "хобитите". Нова теория според, която Homo floresiensis е местно развитие на Homo habilis, напуснал Африка преди 2 милиона години.

                            http://www.guardian.co.uk/science/20...ory-human-race

                            Comment


                              #74
                              Не е много палеолит, но да видим подвизите на родните реставратори.
                              Kакво се случва в Старосел:
                              sigpic

                              Comment


                                #75
                                Прона¼дени пештерски цртежи стари 35.000 години


                                Романските археолози ги прона¼доа на¼старите цртежи во пештера во Централна Европа стари околу 35.000 години, об¼ави¼а романските и француските научници.


                                Цртежите ги прикажуваат животните како што се бизон, коœ, па дури и носорог.

                                - Ова е прв пат да во централна Европа се прона¼дат и да се потврдат вака стари цртежи, се наведува во заедничкото соопштение на романската Федераци¼а на археолози и Жан Клот, експерт при УНЕСКО.

                                Станува збор за големо откритие чи¼а автентичност е несомнена, из¼ави Клот, експерт за праисториска уметност, ко¼ беше повикан од страна на романските археолози со цел да го потврди откритието.

                                Во тимот на Жан биле и експерти за проучуваœе на пештери, палеонтолог, археолог и два¼ца експерти за пештерска уметност. Според нивните процени, се работи за период таканаречен камена уметност.

                                Цртежите во црна бо¼а се откриени пред четири месеци во пештерата Coliboaia, на северозападна Романи¼а и претставуваат животни, из¼ави шефот на романската Федераци¼а, Виорел Траиан Ласку.

                                Романските археолози ги пронајдоа најстарите цртежи во пештера во Централна Европа стари околу 35.000 години, објавија романските и француските научници.
                                ДАЛЕКУ ОД СЛОБОДАТА
                                И НЕРАЗДЕЛЕНИ ОД НЕА
                                ОВДЕ ПАДНАА 40 ХЕРОИ
                                НА ИЛИНДЕН

                                Паметна плоча, Крушево,
                                ИЛИНДЕН 1953

                                Comment

                                Working...
                                X