Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Если все человечество (7,2 млрд) собрать в один куб.
    то окажется, что нас довольно мало...
    Click image for larger version

Name:	Human-Cube-Cairo-640x367.jpg
Views:	1
Size:	46.6 КБ
ID:	546699
    http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

    Comment


      Angelmr написа Виж мнение
      Интересно ще ми е някой да сметне себестойността на начинанието (но като включи и субсидирането на различните етапи, както и поддръжката на тази инсталация) и да я сравни с цената на електроенергията, която би била използвана от светофарите и осветлението за целия проектен живот на инсталацията.
      Целия проект е 3 млн. евро, щяла да осигури ток за три домакинства

      Comment


        Те холандците цял свят опищяха с тяхната глупава алея. Мен би ме било срам от такова нефелно начинание. Поне вместо алея да бяха сложили на пилони соларен покрив върху съществуваща алея. Хем да пази колоездачите от дъжд, хем да е "соларен". Въобще при техният климат всякакви соларни инсталации ще са с ограничена полезност. Като ще влагат пари да ги влагат в проучвания за Токамак, ториумни централи, или в нещо такова.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          Ами, хмм, откак свят светува, има два вида хора. Едните дават много пари за глупости, другите копат чакъл/въглища/торий

          Comment


            По-добре да намерят начин да извлекат енергията от всичките тия ахмаци, дето въртят педали в Амстердам.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              War, war never changes..

              Comment


                Кухулин написа Виж мнение
                Ами, хмм, откак свят светува, има два вида хора. Едните дават много пари за глупости, другите копат чакъл/въглища/торий
                Е те за това стават революциите Иначе точно холандците не влизат в тая категория. Там все още средната класа е истинската сила.

                По-добре да намерят начин да извлекат енергията от всичките тия ахмаци, дето въртят педали в Амстердам.
                Преди няколко дни четох, че на едно семейство се падали средно по три велосипеда. Добре че не са автомобили де. Представям си 18 милиона коли на площ колкото Варана - област.

                Интересна статия във в. Сега:
                http://www.segabg.com/article.php?id=726730
                Изключително мащабно ДНК разследване на италианската полиция. Не ми беше хрумвало че престъпници могат да се хващат и по ДНК на техни далечни роднини. Предполагам в малките населении места има смисъл. Както се вижда и от статията.
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Amazon написа Виж мнение
                  Е те за това стават революциите
                  Да де, те революциите стават и после пак същото

                  Dinain написа Виж мнение
                  По-добре да намерят начин да извлекат енергията от всичките тия ахмаци, дето въртят педали в Амстердам.
                  Тая неделя двама чичаци с атевета ми разправяха същото в кръчмата

                  Comment


                    Amazon написа Виж мнение
                    генерична марка като Нокиа
                    Историята продължава
                    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                    Comment


                      Amazon написа Виж мнение
                      Не мога да си обясня защо Майкрософт ще унищожат генерична марка като Нокиа, само за да си лепнат логото на техните телефони. Поредният мениджърски дебилизъм...
                      Защо да е дебилизъм? Много компании го правят. Които могат да си го позволят те - поглъщат конкурент и го асимилират.
                      Гугъл като купиха Моторола, имаше същите спекулации - телефоните с марка "Моторола" трябваше да изчезнат, но за щастие не се случи, а и сега усилено се говори, че ще ги препродават на Леново.
                      Така или иначе, като фен на Моторола, мога само да се радвам, че марката продължава да съществува. Въпреки че знам, че едно е логото на кутията, друго е какво има вътре.

                      Конкретно за техниката, запознати са ми разказвали как един и същ китайски завод примерно произвежда лаптопи, като на едната партида се слага капак с логото на Lenovo, на другата - Чун-вей-ху (или произволно избрана no name китайска марка) - разликата е една щампа на една пластмаса...
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        Искам да ви върна малко назад във времето - почти история.
                        Най-умопомрачителният пример за затриване на велика фирма от мимолетно величие е когато Компак купи Диджитал с единствената цел да го унищожи. И успя!
                        "Culture is roughly everything we do and monkeys don't."
                        FitzRoy Somerset, 4th Baron Raglan

                        Comment


                          Dinain написа Виж мнение
                          Защо да е дебилизъм? Много компании го правят.
                          Защото Нокия е символ на мобилен телефон, докато аз много телефони с логото на Майкрософт не съм виждал. Трябваше да запазят марката. Още повече че едни от най-силните пазари на Нокия бяха държавите от третия свят, където много от потенциалните потребители за Майкрософт я са чували, я не. А и да са чували, едва ли ще го асоциират с производител на хардуер. Колко човека знаят какво е това X-Box?

                          Dinain написа Виж мнение
                          Конкретно за техниката, запознати са ми разказвали как един и същ китайски завод примерно произвежда лаптопи, като на едната партида се слага капак с логото на Lenovo, на другата - Чун-вей-ху (или произволно избрана no name китайска марка) - разликата е една щампа на една пластмаса...
                          Ами примерно лаптопите Тошиба се произвеждаха от Асер. В заводите на Асер. Обаче разлика в качеството има, защото за различните марки се използват различни компоненти и материали. Ако в куче марка вложат ресурсите, които влагат в примерно Lenovo или Тошиба, то и цената ще е колкото на Тошиба.
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            Изчезнал Безследно написа Виж мнение
                            Искам да ви върна малко назад във времето - почти история.
                            Най-умопомрачителният пример за затриване на велика фирма от мимолетно величие е когато Компак купи Диджитал с единствената цел да го унищожи. И успя!
                            А пък HP направи същото с Компак, а сега и самото HP го кара на изпарения.
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              Amazon написа Виж мнение
                              А пък HP направи същото с Компак, а сега и самото HP го кара на изпарения.
                              Не е същото - HP е сериозна фирма с история и бележити разработки - май първата workstation с windows на UNIX до която се докоснах беше HP.
                              В къщи и принтерът и сканерът са HP и не ги сменям за нищо. А Компак си беше един мимолетен балон - не бросивши векам ни мысли плодовитой, ни гением начатого труда...
                              "Culture is roughly everything we do and monkeys don't."
                              FitzRoy Somerset, 4th Baron Raglan

                              Comment


                                War, war never changes..

                                Comment

                                Working...
                                X