Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Amazon написа Виж мнение
    Електрически автобус с кондензатори. Израело-Ктайско-Български проект. Тества се в София. Концепцията е меко казано интересна:

    http://www.elektromobili.bg/novini/i...rakondenzatori

    Тез супер-кондензаторни автобуси ги видех в Шангая. Като бугарските тролейбуси - само дето могат да се откачат от мрежата и да гурат кат нормални автобуси докат не им свърши тока в кондензаторите - тогаз се връщат в мрежата. Не знам израилската връзка каква роля играе - сигурно обичайната - маркетинг (което ич не е маловажно).





    Last edited by Рамбо Амадеус; 15-06-2014, 11:57.
    Аз не задължава никого със свое мнение.
    По-добре късно, отколкото още по-късно.

    Comment


      Ако вече са работещи в Шанхай както казваш, предполагам че Израел е просто посредник. Иначе като дете си спомням че тия тролейбуси бяха тегава работа. На по-старите постоянно им падаха "жартиерите" а и като инфраструктура е кошмар. Тази нова концепция премахва всички недостатъци. Дано се наложи. Реално може да замести целият надземен градски транспорт.
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        Тегава тегава, но добре поддържан тролей дърпаше на светофари като всяка кола и скоростта на предвижване беше доста по-добра от колкото при икарусите.

        Comment


          Angelmr написа Виж мнение
          Тегава тегава, но добре поддържан тролей дърпаше на светофари като всяка кола и скоростта на предвижване беше доста по-добра от колкото при икарусите.
          Обаче инфраструктурата за тролеи в огромен град като София е кошмар. По едно време бяха такива плетеници от жици над кръстовищата, че дори на новите модели тролеи(българско производство бяха, много хубави машини) им падаха жартиерите. Скъпа работа.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Агенция Фокус : В Швеция ръкоположиха първата жена-епископ :

            Стокхолм. Анте Жекелен, 59-годишна жена от германски произход, стана първата жена-епископ в Лютеранската църква в Швеция, изповядвана от около две трети от цялото население на страната, съобщава вестник Huffington Post.
            „Аз съм малко замаяна и благодаря за получената подкрепа”, признава Жекелен след ръкополагането й във висшия свещенически сан.
            В церемонията са участвали всичките членове на шведското кралско семейство, включително крал Карл Густав, кралица Силвия и принцеса Виктория и принц Даниел.
            Анте Жекелен, кояо е църковен служител още от 1980 година, често е била критикувана за своите убеждения и дори за прическата й.

            Превод и редакция: Васил Гьошев

            "Най-тежкият грях спрямо ближните ни не е омразата, а безразличието ни към тях. Това е същността на безчовечността."

            Джордж Бърнард Шоу

            Comment


              Amazon написа Виж мнение
              Ако вече са работещи в Шанхай както казваш, предполагам че Израел е просто посредник. Иначе като дете си спомням че тия тролейбуси бяха тегава работа. На по-старите постоянно им падаха "жартиерите" а и като инфраструктура е кошмар. Тази нова концепция премахва всички недостатъци. Дано се наложи. Реално може да замести целият надземен градски транспорт.
              Идеята е чудесна - не знам имплементацията на супер-кондензаторите доколко е успешна (тоест, каква е реалната автономия на автобуса извън ел. мрежата). На снимките се вижда "лирата", която е подобна на това на което в Бугарска му викат "трамвай" - демек няма проблеми с откачането и закачането в мрежата. "Лирата" просто се изправя/навежда чрез натискане на бутон от шофьора.

              Иначе в кинезките градове има навсякъде станции за зареждане на електрически скутери (наподобяват паркометри), които са ужасно популярни в тази страна. Един проблем, който забелязах е, че те са толкова тихи, че пешеходецът може да разчита само на визуалните си сетива за да се предпазва от инциденти (което е проблем в огромия хаос/навалица от народ там).
              Аз не задължава никого със свое мнение.
              По-добре късно, отколкото още по-късно.

              Comment


                Google and Facebook can be legally intercepted, says UK spy boss
                "... Charles Farr, director general of the Office for Security and Counter-Terrorism, told PI that Facebook, Twitter, YouTube and web searches on Google - as well as webmail services such as Hotmail and Yahoo - were classified as "external communications", which meant they could be intercepted without the need for additional legal clearance.
                Internal communications between citizens can only be intercepted when a targeted warrant is issued. Warrants must be signed by a minister and can only be issued when there is suspicion of illegal activity.
                But when someone searches for something on Google or posts on Facebook they are sending information overseas - constituting an act of external communication that could be collected under a broader warrant which does not need to be signed by a minister, explained Mr Farr in a 48-page written statement. ..."
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  Оригинални снимки на самураи. Незнаех къде точно да ги бутна, та затова ги сложих тух. Ако някой им намери по-добро място да ги премести.

                  Comment


                    Лесно можем да се сетим какъв би бил коментара на съотечественика му, Оруел, ако беше жив.

                    Comment


                      New Type Of Computer Capable Of Calculating 640TBs Of Data In One Billionth Of A Second, Could Revolutionize Computing
                      Read more at http://www.iflscience.com/technology...sD7YCY9gv0q.99
                      Click image for larger version

Name:	HP_the-machine.jpg
Views:	1
Size:	42.7 КБ
ID:	544880
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        Идеята не е съвсем нова(но не е реализирана в такъв мащаб). Подобна е архитектурата зад процесорите на Playstation 3 разработена от IBM. С тази разлика че там все пак има главен процесор и разклонения. Отказаха се от нея, защото да се програмира за това нещо е пълен кошмар. Не знам как ще се оправят с това HP. Хич не ги бива точно по тази част. Желая им успех. Не на последно място защото това нещо ще има в пъти по-малко консумация на енергия от процесор със същата мощност. Което значи и много повече приложения.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Amazon написа Виж мнение
                          Идеята не е съвсем нова(но не е реализирана в такъв мащаб). Подобна е архитектурата зад процесорите на Playstation 3 разработена от IBM. С тази разлика че там все пак има главен процесор и разклонения. Отказаха се от нея, защото да се програмира за това нещо е пълен кошмар. Не знам как ще се оправят с това HP. Хич не ги бива точно по тази част. Желая им успех. Не на последно място защото това нещо ще има в пъти по-малко консумация на енергия от процесор със същата мощност. Което значи и много повече приложения.
                          Може, на мен обаче като изглед ми изглеждаше горе-долу както си представях един компютър по описанието му от една стара фантастика. Чак днес се сетих за името на автора и книгата, ето:
                          Евгений Гуляковски - "Сезонът на мъглите"
                          Имаше любопитни идеи (за тогава, сега не знам как ще ми се видят) за междузвездните пътешествия и за последствията от колонизацията. Тогава ми беше интересна.
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            ПСИХОТЕСТ: Според волана и характера
                            От това как го държите си личи какъв човек сте



                            Я да видим кой е психар
                            Аз почти винаги съм на фиг. 5, само при много висока скорост, късно през нощта или когато съм уморен (или трите наведнъж), минавам на фиг. 1.
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              Dinain написа Виж мнение
                              [B]
                              Я да видим кой е психар
                              Нещо средно между 3 и 7. А на много дълъг път 6 като долната ръка си я държа наподлакътника или дръжката на вратата (която също е много широка и изпълнява ролята на подлакътник) за да си почивам. Но само с моята кола, с чужда и двете ръце на волана.

                              Comment


                                Е.... що за тест. Сменям между 5, 6 и 7 през цялото време.
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X