Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ултиматория

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    Изтока винаги е била една голяма загадка - затова ми излизат питанки вместо кирилица в писмата ха ха ха
    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

    请您死在地狱般的阵痛
    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
    きさまはしんでくださいませんか
    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

    Comment


      #92
      В моите писма или в твоите?

      Comment


        #93
        Пратил съм хода си - моля за подтвърждение че е получена и че е четлива.
        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

        请您死在地狱般的阵痛
        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
        きさまはしんでくださいませんか
        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

        Comment


          #94
          Получено е и е четливо, отговорих ти и на мейл, за последните две точки. ако искаш може нещо да добавиш до края на деня.

          Comment


            #95
            Ами намя друго - мерси за отговорите

            Успех на останалите и едно малко пояснение за да знаете обикновенно как реагирам и как да се обръщате към мен в играта за да запазим приятелски и дилови отношения

            1. не идвайте при мен с безсмислени договори от рода "каня те на чай и да подпишем съюзен договор". Няма да подпиша такива договори без да има сериозна причина за това. Просто така такъв договор вдига подозрителността на другите играчи и реално ме вкарва в тъмна стая. Без да знам какви са намеренията на съюзника подписвайки този договор аз може да се вкарам във война която нито е моя нито ми трябва, или ако откажа да го изпълня ще стана клетвопрестъпник и човек на който не може да се довери.

            2. От друга страна съм готов на обсъждане на КОНКРЕТНИ договорки. Искате да нападните този и този, но не сте сигурни в силата си и искате помощ - хубаво елате , ще видя какво предлагате, и каква е моята полза от това и ще ви дам отговор или ще се договаряме. това е само пример - никой не смятам да нападам

            3. Рядко нарушавам договорките си, но смятам за нужна всяка игра да отправям това предупреждение - благоденствието на поверената ми държава е над всякакви съюзни и икономически договори. Ако усетя че даден договор противоречи на държавните интереси - няма да го спазя, но ще се опитам да предупредя и обясня всичко на пострадалия от това неспазване, тоест да минимизирам загубите му. В крайна сметка това е политика, а не рицарски турнир. Не става дума за лична отговорност а отговорност за живота и благоденствието на милиони хора - така че не ми излизайте след това с номера от рода "това е неджентълменско , не рицарско, не честно, не почтенно" - да това е игра, но е игра на политика. Аз съм коректен политик, но не и рицар в бляскави доспехи.

            Ако приемете думите ми за чиста монета - може и да се разберем без особенни прерикания. Аз не съм милитарист и наистина излизам на пътуката на войната само в краен случай. Изпитвам ужас от мисълта да водя военни операции
            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

            请您死在地狱般的阵痛
            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
            きさまはしんでくださいませんか
            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

            Comment


              #96
              Имам два въпроса.Експедицията ми стигна до непозната земя но след моето безхаберие и ненатоварването на кораба с разни жълтици и други потребни нещица ми е съобщено че тръгват на север.

              Мога ли сега да им пратя заповед да останат отидат на мястото на което са били и ако да то с писмо на емайла ли ? И понеже не съм се погрижил да ги натоваря тея симпатяги ,ако пратя още 1 кораб, този път натоварен, по същия курс,то той ще стигне ли на същото място?

              The end of the world came pretty much as we predicted.Atomic spark,struck by human hand raged out of control.Great cities were reduced to dust,burning continents were absorbed by boiling oceans.The spirits of the dead faded in the background radiation that blanked the Earth.

              The 2 minute war - FallOut

              Comment


                #97
                По радиостанцията или с тежки транспортни северноустойчиви гларуси
                Това е майтап.
                И на двата ти въпроса отговорът ти е да! С корабите ти до 3000 км от станцията ти в столицата имаш двустранна връзка.

                Comment


                  #98
                  Мерси за отговора,само че малко оплесках,забравих да дам заповед да се натовари кораба(всъщност не знам от къде като се замисля) за втората ми експедиция,та има ли начин да оправя нещата или...

                  The end of the world came pretty much as we predicted.Atomic spark,struck by human hand raged out of control.Great cities were reduced to dust,burning continents were absorbed by boiling oceans.The spirits of the dead faded in the background radiation that blanked the Earth.

                  The 2 minute war - FallOut

                  Comment


                    #99
                    винаги, пиши точно какво искаш на ultimatoria@start.bg

                    Comment


                      Ще е добре, ако има официални споразумения и договори, засягащи разбира се най-вече икономически и финансови решения, но и такива като признаване на територии, независимо дали са под пожелателен или действителен контрол, да ми ги пращате! А като гледам, вече се поставят и основите на "морско-игровото право" в Ултиматория. Сложна материя, без съмнение.

                      Comment


                        1.Понеже ми беше зададен въпрос от един от участниците, за междудържавните плащания, мога да коментирам следното:

                        Парите в тази игра са "талери", сиреч сребърни монети според често ползвания от мен по различни поводи енциклопедичен речник от Х²Х век на Brockhaus и Efron. Сиреч, няма безкасови плащания. Както ги возите до колониите, така и ги возите по между си. Освен ако не се разберете друго, като например някакви каси на изчакване с някакви гаранции. Такива преноси не са без прецедент, като най-популярния пример е с сумата за Аляска между Русия и Съедините щати.
                        Някоя страна може да пробва да си осигури и развитието на Швейцария или Лондон, като бъде беизкасон гарант на такива плащания.

                        2. Питат ме за по-големи карти с всички владения.
                        Правя такива по едно копие сега. После, моля инвестирайте в географ, той се грижи за такива екстри като систематизирани данни, карти от различни мащаби и пр.

                        Comment


                          Играта си има вече форум - http://ultimatoria.ariergard.net

                          Comment


                            Пробвайте калкулатора за бойни кораби:

                            1. Файлът е ехе, вътре е в архивния rаr
                            2. Екстрактнете в нова папка, в която файловете с данните за проекта после ще се генерират
                            3. Смятайте



                            Изтеглете

                            Comment

                            Working...
                            X