Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ултиматория

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Да, стига да може да си го позволи като средства и сила.

    Алгоритъмът е следният:
    - >Създавате колония, създавате и град
    - >Развивате колонията
    - >Назначаваш го за вицекрал, или екзарх, или паша-губернатор, или квато там ви е титулатурата
    <>Той решава, че му е изгодно някакъв суверинтет или ти решаваш че ти е изодно да ти е васален, с поглед към сметките
    - >Обявявате го и се появява нов игрален субект
    или - > не и ти му потушаваш бунта
    Last edited by von Danitz; 03-09-2007, 10:02.

    Comment


      #47
      Изпратих ви мейли с паспортните данни за кралствата ви. Каква информация ще се дава на подгласника, си преценете сами.

      След 12 часа утре , очавам първи заповеди за вашите експедиции, какво ще правите този ход очаквам до петък, като строежи, персонал и кораби! Събота и неделя ще обработя.

      Работя по сайта. Не е готов още.

      На въпроси всякакви отговарям и тук. Политиката можете да я почвате ако не сте я почнали.

      Comment


        #48
        von Danitz написа
        Политиката можете да я почвате ако не сте я почнали.
        Може би ще е удобно да ни дадеш мейлите за връзка с останалите Величества.
        Dulce et decorum est pro patria mori

        ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
        СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
        НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
        СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

        Comment


          #49
          Приемам хора, ако имат желание, разбира се.
          "Спартанците не питат колко са враговете им, а къде се намират......"

          Comment


            #50
            Всичко по реда си. Мейлите навсички ако желаете ще изпратя в нарочен мейл, но сте ги и поучили от последната си поща.

            1. Като направя колония, населението й за мои поданици ли се счита?
            Точно така, щастливи твои поданици.

            2. Какви и колко са материалите необходими за построяването на корабите?
            Изчислява се по http://sheet.zoho.com/public.do?docu...iq770PnqdGU%3D

            При транспортните кораби, не бях направил строител, защото са стандартни. Те, са с 1 турбина, 1000 тона Черни метали, 100 тона Цветни метали и 100 тона гориво за един рейс

            3. Горивото само за корабите с парни турбини ли е нужно? Къде и как ще заредят ако са в "открито море" или наоколо няма "позната" територия?
            Корабът ще дрейфува, бавно и мъчително. Трябва да изчисляваш откъде да заредиш. Бункеровка в открито море?! При тези технологии? Не, трябва да развивате бази.

            4. Как се строят - радиостанции, мини, бази за въглища, търг. фрактории? Трябва да закарам парите до "новата земя" или се поръчват в метрополията и се транспортират до там?
            Да, парите, се плащат на място, на местните, това са един вид заплати. Тук и функцията на подгласниците ще е основна, те ще имат свои порфейли в колонията си.

            5. При военна колонизация нужен ли е Администратор? Може ли да се закара в последствие? Какво става с колонията дотогава?
            Не, не е нужен, но е добре да е там, като стане колонията, тй веднага ще даде своите бонуси.

            6. Кога може да се построи град в колонията - след пълното й завладяване ли?Трябва да имам наличните пари в експедицията за да започна строежа или може поръчка от метрополията?Нужен ли е Администратор за да започне строежа на град?
            Град може по всяко време да се строи. Администратор е нужен, както и пари на място.

            7. При мирната колонизация от примера - народа ще се колонизира за два хода или на втори ход започва ново преизчисление - население, ресурси, процент колонизирани?
            Не съм сигурен какъв точно е въпрросът тук. Ако колонизираш 60 процента от народа, на следващия ход ако желаеш, можеш отново да заповядаш колонизация и пак се изчислява, можеш да си останеш с тази част, която си колонизирал ако ти е достатъчна.

            8. При военна колонизация кога се приема, че народа е колонизиран? Ако загуби трирундовата битка ли? Щелият ли е колонизиран?
            Да, целият е колонизиран, ако загуби битка, но има народи, разпръснати по острови. там битките ще са няколко.Интересно би било някакъв вид кампания или партизанско движение, но за момента не се предвижда.

            9. Всеки кораб ли трябва да зареждам с гориво преди тръгване на експедиция? Колко е разхода на гориво ако да?
            Да, всеки кораб, освен скаутите, които са на ветрила. Зареждането ствава от град или складове база. Голивото за кораб, е функция от торбините и използваните цветни метали за кораба. Необходимото ще ви стане ясно от точка 2.

            10. Бригадите могат ли да се бият без генерал?
            Да, могат, генералът е плюс, бонус

            Comment


              #51
              Няколко въпроса и от мен:

              1. Когато се строят кораби, се плащат пари за проект. Това какво означава? Ако например пуснем да се строят серийно 4 еднотипни кръстосвача, то трябва ли за всеки да се плаща по 30 талера (какво се плаща-дизайнерска работа или на работниците?)?

              2. Корабите сами по себе си носят ли радиостанции?

              3. Ако имаме колония на 5000 км от метрополията, то може ли да имаме радиоврръзка с нея като ретранслираме през някоя колония по средата (на по 2500 км от двете)?

              4. В столицата имаме ли радиостанция в началото на играта?

              5. Може ли да сключваме търговски фактории с държави от "стария свят"?
              „Аз, Драгомир, писах.
              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

              Модератор на раздел "Военна Авиация"

              Comment


                #52
                Интересни въпроси, благодаря

                1. Когато се строят кораби, се плащат пари за проект. Това какво означава? Ако например пуснем да се строят серийно 4 еднотипни кръстосвача, то трябва ли за всеки да се плаща по 30 талера (какво се плаща-дизайнерска работа или на работниците?)?
                Трябва, това не е само дизайн , но и разходи по монтаж. Плащаш за всеки кораб.

                2. Корабите сами по себе си носят ли радиостанции?
                Да, имат. Всеки кораб си има радиостанция по конструкция.

                3. Ако имаме колония на 5000 км от метрополията, то може ли да имаме радиоврръзка с нея като ретранслираме през някоя колония по средата (на по 2500 км от двете)?
                Да, това е идеята.

                4. В столицата имаме ли радиостанция в началото на играта?
                Да, има.

                5. Може ли да сключваме търговски фактории с държави от "стария свят"?
                Не знам защо? Не, няма нужда и не може да се печели по такъв начин.

                Comment


                  #53
                  Играта започва.

                  Промо - клик

                  Comment


                    #54
                    Аз имам въпрос.Нали за да се изпрати експедиция трябва да се използва формата за експедиции(от онзи пдф файл) та опитах се но ми дава че потребителското име и паролата са грешни(използвам паролата която ми беше пратена на емайла).АКо нещо съм оплескал извинявам се но нямам опит в такъв вид начинания.

                    The end of the world came pretty much as we predicted.Atomic spark,struck by human hand raged out of control.Great cities were reduced to dust,burning continents were absorbed by boiling oceans.The spirits of the dead faded in the background radiation that blanked the Earth.

                    The 2 minute war - FallOut

                    Comment


                      #55
                      von Danitz написа
                      Играта започва.

                      Промо - клик
                      Супер е трейлъра. Добре, че се записах - може да ме номинират за Оскар тази година
                      Dulce et decorum est pro patria mori

                      ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
                      СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
                      НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
                      СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

                      Comment


                        #56
                        @Булсолдиер - формата работи, тествах я, не попълваш вероятно с главни букви верификационния код !

                        Comment


                          #57
                          Две питанки

                          С какви методи се повишава ИР

                          Имаме ли опции за вътрешни реформи и развитие в Метрополията или не се предвижда?
                          "Спартанците не питат колко са враговете им, а къде се намират......"

                          Comment


                            #58
                            С какви методи се повишава ИР

                            Имаме ли опции за вътрешни реформи и развитие в Метрополията или не се предвижда?
                            Двата въпроса са свързани. С активност и успехи при развитие на комплекса от икономически растеж, колониализъм, откривателство и военна мощ. ИР на метрополията също зависи от това.

                            Comment


                              #59
                              И аз имам проблем с достъпа до формата за експедиции. Излиза ми екран в който иска да въведа User и парола. Паролата ясно, но кой ми юзернейма? Да не би да трябва да си направя акаунт на този сайт zoho.com?
                              Dulce et decorum est pro patria mori

                              ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
                              СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
                              НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
                              СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

                              Comment


                                #60
                                Ъ, публичен е, не правете акаунти. Пробвайте пак, моля!

                                Comment

                                Working...
                                X