Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ултиматория

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Уважаеми съфорумници, вече мога да ви представя правилата в PDF формат. Оставя да дооправя за два-три дни формите и да нанеса някои корекции в света на Ултиматория, свързани с племената, с които вие ще се сблъскате. А вие да прегледате така предложения правилник, ако имате забележки от каквото и да е естество, непременно да ги споделите, за да видим дали ще се наложи някаква корекця преди старта и да се запишете при желание за участие. Заявки се приемат до сряда, 29 август, ако нямаме до тогава всички запълнени кралства, ще удължим с някой и друг ден! Форум на играта, отделен не знам дали ще правим, или ще помоля управата, да отдели един подфорум тук.

    Старт на 2 или 3 септември с ² ход, ако всичко е наред, до тогава участниците ще получат и своите подробни паспорти на страните. Следете и http://theseapower.blogspot.com/ за новини.

    На всякакви свързани с играта въпроси отговарям тук!

    Comment


      #17
      Аз имам един въпрос,защо като отворя правилата за момент ми излиза както трябва написано и после излиза на мястото на писаното голямо сиво квадратно петно ? Проблема може да е и някъде в моя компютър обаче спрях и даунлоада , ама пак така стой.Някакви предложения ?

      The end of the world came pretty much as we predicted.Atomic spark,struck by human hand raged out of control.Great cities were reduced to dust,burning continents were absorbed by boiling oceans.The spirits of the dead faded in the background radiation that blanked the Earth.

      The 2 minute war - FallOut

      Comment


        #18
        Тогава гледай тук http://writer.zoho.com/public/danitz/Pravilnik2
        Last edited by von Danitz; 26-08-2007, 14:12.

        Comment


          #19
          Участници и отбори

          Естланд: крал-херцог Ависиан ²²² фон Гауф
          (княз Крылов)
          подгласници: няма

          Нордланд: крал Northumer (BulSoldier)
          подгласници: няма

          Зюдланд: крал Warlord (Същият)
          подгласници: няма

          Митланд: свободно
          подгласници: няма

          Вестланд: крал Неотилиус V (Neonix)

          подгласници: няма

          Last edited by von Danitz; 01-09-2007, 12:17.

          Comment


            #20
            И аз мисля да се пробвам с Вестланд За момента доста неща са ми неясни около механизма на самите експедиции и добива на ресурсите, но мисля, че с времето ще прогледна
            Dulce et decorum est pro patria mori

            ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
            СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
            НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
            СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

            Comment


              #21
              Добавих за предвижването положението в правилата. Неоникс, квото има неясно, питай, да го изясним!

              Comment


                #22
                Пускаш корабчето с натоварени единици, стигат нова суша, подписват договор, основават фрактория или колония? От следващия ход тази колония започва да изпраща ресурси към метрополията? Транспорти нужни ли са за тази операция? Корабите като достигнат 3000 км и се връщат, или 1500 и се връщат?

                Хайде това за сега, а после може още
                Dulce et decorum est pro patria mori

                ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
                СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
                НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
                СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

                Comment


                  #23
                  Пускаш корабчето с натоварени единици, стигат нова суша, подписват договор, основават фрактория или колония? От следващия ход тази колония започва да изпраща ресурси към метрополията? Транспорти нужни ли са за тази операция? Корабите като достигнат 3000 км и се връщат, или 1500 и се връщат?
                  2. Благодаря за въпросите! Във формата за експедиции има една формичка за инструкции, ако са много надалеч стигнали, говоря над 3000 км от метрополията, приемаме, че вече нямат радиовръзка с нея и действат според инструкциите:

                  2.1 Ако такива липсват, ще действат неактивно, сиреч нищо няма да предприемат, а ще проучат района, продължавайки в същата посока, курс, направление, докато се приберат. Тъй като са ветроход, под въздействието на ветровете, теченията, а замислям и бури :evil: , ще лакатушат, но ще се опитват да спазват курса.

                  Ако има инструкция за: строеж на фактория, започват да строят такава, но все пак те не знаят капацитета на тази нация за да е икономически изгодно, сиреч не знаят колко милиона е народа, какво ИР има, предлага ли за търговия полезни изкопаеми. Могат колонизация да започнат, но трябва да носят необхоимата сума, а това е трудно да се предвиди. Може би най-добре е да пуснат веднага пионер-изследовател и геолог?! Въпрос на преценка.

                  2.2 От основаването на фактория, ресурси и пари се получават, но те остават във факторията, докато не бъдат прекарани. В складовете, от основани мини също могат да се трупат полезни изкопаеми, главно гориво, за да бъде то ползвано от кораби. Ако е неудобно или безперспективно, могат да се пращат нарочни кораби, иначе, е добре да се основе търговски маршрут, той ще е постоянно посещаван, от средно аритметичното или как да кажа, от транспортните ти кораби, налични във флота ти, в график, съобразен и с другите ти основани маршрути, в случай че имаш няколко. Транспортните маршрути се правят за улеснение, те са капацитетни и неограничеи като брой , за разлика от експедициите, които могат да са само две.

                  2.3 Обсега на корабите - 3000 ,т.е 3000 натам и 3000 насам, кръгче, образно казано. Но това са моторни кораби и ветровете и теченията не им влияят. Общата обиколка на Ултиматория по Екватора и по меридианите е 10 000 км. Трябват си бази на този етап от развитието на технологиите.

                  ------------------------------------------------------------------
                  ------------------------------------------------------------------
                  ------------------------------------------------------------------
                  А ето и калкулатор за сраженията в три залпа между корабите, удоен за проверка на резултатите:

                  Last edited by von Danitz; 27-08-2007, 16:26. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                  Comment


                    #24
                    Новото лого на играта. Не знам дали сайтът ще е готов до старта, но работя...

                    Comment


                      #25
                      Още няколко въпросчета :sm186: :

                      Корабите в експедицията ще имат ли някакъв "хоризонт" на видимост, т.е. ако мине покрай суша, ще има ли някакво максимално разстояние от което ще я забележи, или тя трябва да пресече курса му? Ако има "хоризонт", то той ще зависи ли от броя и състава на корабите в експедицията?

                      Кога ще има предпоставки за морска битка - когато флотите са в един и същ квадрант (?), когато курсовете им се пресекат, или когато са в района на един и същи град?

                      Флот и сухопътни сили, ще могат ли да си взаимодействат/ противодействат?

                      Ще има ли "нулев ход"?



                      П.П. Намали малко аватарчето ми или аз да го направя и да ти го изпратя - нямах идея за къде ще се използва и затова така ти го пуснах във формата за заявка.
                      Dulce et decorum est pro patria mori

                      ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
                      СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
                      НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
                      СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

                      Comment


                        #26
                        Корабите в експедицията ще имат ли някакъв "хоризонт" на видимост, т.е. ако мине покрай суша, ще има ли някакво максимално разстояние от което ще я забележи, или тя трябва да пресече курса му? Ако има "хоризонт", то той ще зависи ли от броя и състава на корабите в експедицията?

                        Кога ще има предпоставки за морска битка - когато флотите са в един и същ квадрант (?), когато курсовете им се пресекат, или когато са в района на един и същи град?

                        Флот и сухопътни сили, ще могат ли да си взаимодействат/ противодействат?

                        Ще има ли "нулев ход"?
                        3. Отговори:
                        3.1 Поради по-малките размери на Ултиматория от Земята (10 000 км радиус срещу малко над 40 000) то и хоризонтът ще е скъсен на около 25 км. Без капитан и географ, той ще е около 10 км. Ще получавате парчета от картата, която е "видима" за вашите експедиции. При наличието на географ информацията ще е по-детайлна, в смисъл ще има информация за целия остров или за цялата страна, която сте открили, и за народа, при наличие на метеоролог и систематизирана информация за ветровете и теченията. Кораби в ескадра са заедно, не се предвижда нещо да увеличава или намалява "хоризонта им."

                        3.2 Квадранти не съм предвиждал, в началото бях сложил хексова мрежа, но това е излишно за предлаганата система. Да, в рамките на обсега на видимост, независимо дали в град или не, или ако заложат "патрул" при експедицията, сиреч активно да търси врага, тогава се стига до сражение. Винаги можете да ми изпратите уточнение, ако желаете да избягвате сражение на всяка цена, това обаче е възможно ако имате по-бърза по паспортни и конструкивни възможности единица или ескадра.

                        3.3 Взаимодействието на флот и сухопътна армия, - това е добра идея. При обсада и при действия в плавателни реки, защо не. Трябва обаче да сравня цена и сила, за да видя дали разходите за едното не надминават разходите за другото, и ще ви съобщя.

                        3.4 Нулев ход не предвиждам, готови сте за старт с няколко готови единици по паспорт, еднакви са за отделните кралства - 2 ветрохода, 2 транспорта и пехотна биргада, плюс малко персонал... и парички. Всичко е в столицата.

                        PS Ше го оправим тоз невероятен аватар. А той какво изразява, лъвската ти същност?
                        Last edited by von Danitz; 28-08-2007, 13:49.

                        Comment


                          #27
                          von Danitz написа
                          ... А той какво изразява, лъвската ти същност?
                          Величествената ми глупост Хареса ми просто, но май да взема да ти пратя някой по-хюмън - дай на ЛС мейл ако може
                          Dulce et decorum est pro patria mori

                          ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
                          СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
                          НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
                          СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

                          Comment


                            #28
                            на мейла на играта theseapower@yahoo.com тамън да пробвам филтъра за твоите писма

                            Comment


                              #29
                              -------------------------------
                              -------------------------------

                              След регистрацията на Уарлорд в Зюдланд, остана само една кралска позиция. Никого не навивам специално, търси се сериозен играч с дълготраен интерес. А Митланд е твърде приятно кралство...

                              Ето например прекрасната му столица Птолемейя, с Птолемейския залив, широк десетина километра и живописното поречие на река Птолемейка, извираща от граничните с Вестрланд планини и предлагаща на природолюбителите живописни картини и последните обиталища на оранжаво фламинго, идващо през зимата от Нордланд
                              Last edited by von Danitz; 28-08-2007, 15:47. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                              Comment


                                #30
                                Btw да питам тея карти дето ги рисувам (почти ги завърших) на три листа разделени запад/среда/изток за ултиматория ще ги искаш ли ? Аз така или иначе ще ги направя но да знам дали да ги сканирам.

                                The end of the world came pretty much as we predicted.Atomic spark,struck by human hand raged out of control.Great cities were reduced to dust,burning continents were absorbed by boiling oceans.The spirits of the dead faded in the background radiation that blanked the Earth.

                                The 2 minute war - FallOut

                                Comment

                                Working...
                                X