Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Форумни впечатления

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Imperial написа
    Римското лоби въобще да не се оплаква. При положение че Молтке-Шлифенското вече почти не съществува...
    А и пра и не пра (ма средновековното) българското де,
    постоянно се абортира (т.е. не му се позволява да се роди).
    Last edited by mitaca; 21-11-2007, 23:07.

    Comment


      Айде сега и на лобита ще се делите. Не ви ли стига деленето на стари и уважавани потребители от времето на добрия стар форум с високото ниво и млади нахални досадници от сегашния форум?
      Забележка: Всеки потребител се превръща автоматично в стар и уважаван, когато започне да мрънка колко скучен е станал форумът и как нямало интересни теми.

      Comment


        IMPERATOR CÆSAR AVGVSTVS написа
        Това изречение със сигурност ще направи добро впечатление на Imperial и той може дори да те възнагради с потупване по рамото.
        На мене честно ми писна от тия теми за произхода на прабългарите и от лансираните в тях отявлени фалшификати и "сайко" измишльотини. :tdown . Аз нали все с история се занимавам и тоя "спам" вече адски много ме дразни Неизбежно е да се избегне писането и издаването на книги с подобна тематика и закупуването им от незапознатия достатъчно потребител, но поне тук можем да направим нещо, за да ограничим простотията...Мораториумът върху една толкова компрометирана от такива теории тема е нелош символичен жест на протест против цялата тази пошлост :tup: . Предполагам, че знаеш, че по принцип и почти всички останали теми за произхода на този или онзи народ са опорочени от разни фантастични теории, които имат многобройни фенове. Атлантида, Лемурия итн. По моему не им е много мястото във военноисторически форум...
        A strong toun Rodez hit is,
        The Castell is strong and fair I wis...


        блог за средновековна балканска история

        Comment


          mitaca написа
          А и пра и не пра (ма средновековното) българското де,
          постоянно се абортира (т.е. не му се позволява да се роди).
          Разликата е, че пралобито не ме интересува въобще.
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            Imperial написа
            Разликата е, че пралобито не ме интересува въобще.
            Това обяснява много неща! Прочетох пак цялата тема, видях и новите мнения (не само по-темата, за мненията във форумите става въпрос, а бе гледам ги по-няколко пъти на ден). Според мен - голям застой! Имате самомнението (освен според мен, и тук някъде четох подобно мнение, ако греша извинете ме) да се смятате за най-научните в историческа гледна точка форуми (или нещо такова) на български език (е може и да греша), но нито има нови (военно) исторически теми, нито нови мнения (даже на стари и утвърдени форумци (Хана нито съм стар (форумец) да не говорим за утвърден (опазил ме Бог), нито мрънкам. Всъщност отдавна загубих интерес и се насочих към алтернативките). Хоспиталиере! Ти си историк нали. Би ли ми дал категорични док-ва, че сега в (хммм не знам къде си завършил, ма сигурно университет?) Н-ския Университет не се изучава произход на сега съществуващите държави (или прозхода на държавата в която е Н-ския Университет)? Абе може и така да е, не знам? Но моята дъщеря вече учи история (в даскалото не в университет) и вече се интересува абе кви сме аджеба ние българите? Какво да и отговоря? Верно не е ясно - но значи ли това, че не трябва дискусия? Ще пишеш тук лаишки въпроси не се задават, но не е ли мястото именно в такъв форум за теми които нямат ясен отговор (пак ще повторя мнения от типа аз знам всичко (без док-ва) или ти на мен ли ще ми кажеш (пишеш) трябва да се трият безпощадно), да се канализират (щях да употребя култивират хехе). Разбира се, че ще има потребители, който злоупотребяват, но според мен е достатъчно предупреждение за бан и бан, за да спрат. Но не и да се заключват темите Няма да дам сводка за най-посещаваните теми в последно време (не за друго, но не ми работи левия клавиш на мишката и заради това се извинявам за тромавия пост, ма опитайте и вие без лев клавиш), но те не са исторически, а са военни поради алтернативните игри, които текат (или ще започнат).
            Засега толкоз, че имам и друга работа.

            Comment


              Хм, ти забравяш простия факт, че тези форуми са частна собственост и по никакъв начин не съм задължен да се занимавам с неща, които не ме интересуват.

              Което преповтарям за н-ти път, обаче никой не слуша.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                Imperial написа
                Хм, ти забравяш простия факт, че тези форуми са частна собственост и по никакъв начин не съм задължен да се занимавам с неща, които не ме интересуват.

                Което преповтарям за н-ти път, обаче никой не слуша.
                Неее не забравям! Но тези форуми претендират (или собствениците им, не ги знам, не ме интересува, но имам предположения) за научност, за безпристрастност и куп други по-скоро демократични (бе не е това думата ма дълго време циклих и не успях да измисля, ма по-точно май ще да е тоталитарно регламентирани (това си е мой терминннн), а не частни (разбирай това си е мое и ше си правя (пиша) к'вот си искам). Еееее, ако е това е частна собственост, от типа: аз коля и беся....... то тогава е ясно. Но без мен (нема да е каквато и да е загуба, за да не си помислиш, че е някакъв вид ултиматум (лелеееее опазил ме Бог). Просто ще си продължа алтернативките и по-рядко (бе то може ли по-рядко от това?) ще се изявявам из ТВОИТЕ форуми.

                Comment


                  Не виждам къде научният принцип (който включва всичко изброено) влиза в конфликт с понятието за насоченост на форумното пространство, което ти предпочиташ да наричаш тоталитарност.

                  Прочее, за мен тази тема на този етап е изчерпана.
                  Last edited by Imperial; 22-11-2007, 03:26. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    При положение че аз съм от хората интерисуващи се от историята на римската империя и от нейния бит и култура, не бих казал че в това отношение аз усещам някакви репресии спрямо мен. Репресиите са върху теми които не са конкретезирани и поради това са обречени да се изродят в спам, който след това именно администрацията трябва да озапти. В това отношение съм напълно съгласен с подобни привантивни мерки - независимо спрямо кого са приложени. Тези мерки не са оценка за даден автор, а по-скоро да конкретната тема. На всички ни се случва в бързината да не формулираме добре нещата или да изръсим някоя глупост - ако това че за това ни порицават е повод да се цупим и да си тръгваме - то баш навън ни е пътя.
                    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                    请您死在地狱般的阵痛
                    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                    きさまはしんでくださいませんか
                    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                    Comment

                    Working...
                    X