Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Форумни впечатления

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Махнете темите за произход на разни народности и племена, включително и за нашето племе. Много са досадни и губят ресурс, който може да се вложи в теми като "Най- паникьосващата се пехота през Средновековието", "Алтернативна история - Ирано-Индийския конфликт 1990-та" и "Артилерията в Сръбско-Българската война" например.

    Comment


      #62
      Док Холидей написа
      променям си мнението за стойността на темата. по преценка на модератора предлагам дори да се направи важна. единствено заради мненията на darkas и Империал. Това са готови отговори за светлото бъдеще.
      Не съм говорил за светло бъдеще, а за това, че постоянно има (и ще се намират) хора във форума, които ще се чудят за някакво решение на управата или пък ще недоволството от поведението на управата. Харесва ти или не, това нещо е факт. Затова аз смятам, че след като има такива хора и такива мнения респективно е добре да се говори и да се обсъди. (в крайна сметка словото винаги има терапевтичен ефект, когато се говори за проблем или спънка - не съм го казал аз първи това!). Аз съзнавам, че може би наиситна на пръв поглед темата да изглежда излишна, новсе пак аз продължавам да смятам, че има нужда от нея и ако има практически ползи от нея, то много от тях няма да са моментални.

      Амгъл@ изразявам пълно съгласие с написаното от теб.За да има този форум своят дух, е необходимо да има освен знание и умение да ес изяви позиция и уважение на потребителя спрямо темата, спрямо самият себе си и спрямо останалите.
      Що се отнася до триене и заключване - честно казано мисля, че проблемът, който описваш ти (и си много прав) за заключването и размножаването на една неполезна тема е някак парадоксален - фактът, че темата е заключена трябва да говори на потребител, който се кани да пише в или да пусне една такава тема, че подобен род неконструктивни дискусии НЕ се толерират тук. Напрактика се получва точно обратното - той пуска подобни теми. Едва ли трябва да тръгне да анализираме сега едно подобно поведение.... Така замисълът на заключването (да прокара превенция на подбни неконструктивни "дискусии") се проваля и ефектът е точно противоположен на очаквания. Затова, може сега да прозвуча радикално и злонамерно некоректно (тая фразичка ми се хареса и на мене и ще вземе да стане форумен жаргон, ей!), но в такъв случай аз, лично (като потребител разбира се), би бил за изтриване или поне слагане някъде дълбоко в Архива, където много малко хора се ровят

      THE LABARUM


      sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
      ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
      ,sevogorob eht erew ysmim llA
      .ebargtuo shtar emom eht dnA

      Бе сгладне и честлинните комбурси
      тарляха се и сврецваха във плите;
      съвсем окласни бяха тук щурпите
      и отма равапсатваха прасурси.

      Comment


        #63
        Sir Gray написа
        Бах да му се не знае! Империъл, ще излезе, че сме добра Управа! Не може така, май трябва повечко произвол, пускам скрипта за бан за по седмица на случаен принцип. Потребителите трябва да се страхуват от Управата, не да я хвалят
        Мен не ме е страх, щото слушкам! :mhehe:
        Извинете ме че внасям несериозност, в тази иначе толкова сериозна и значима тема! :tongue5: Обаче не ми харесва, хора от които съм научил доста, да си губят времето да дискутират очевидни неща. Губи се технологично време! Аз за какво плащам толкова високи такси, за да чета тук?!? Вече порше щях да съм си купил...

        И за да не съм съвсем ОТ да споделя, че едно време доста ме дрзанеха переодичните банове на Гаден Гоги. Не казвам, че са били неоснователни и беше очевидно, че са с цел превъзпитаване, но човека очевидно има огромни познания по някой теми и логичното мислене не му е чуждо. Чисто егоистино на мен ми беше интересно да чета дори коментарите му с по-остър тон.
        Идеята ми е, че ако има някакво толериране на управата към хора с остър език, но очевидни знания, то аз от позицията на обикновен потребител съм напълно съгласен. Докато по-безкомпромисното отношение към такива също с остър език, но непоказали до момента знания или интересни разсъждения е нещо повече от естествено.
        Тук демокрацията няма нищо общо. Иде реч за относителната полезност на единица потребител спрямо форума.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          #64
          Управата са банка глупави иззедници! Рекетьори! Кулаци! и Империал! Долу управата! Горе Управата! Фигароооо!
          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

          请您死在地狱般的阵痛
          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
          きさまはしんでくださいませんか
          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

          Comment


            #65
            Amazon написа
            Аз за какво плащам толкова високи такси, за да чета тук?!? Вече порше щях да съм си купил...
            :sm186:
            Де ги тия такси?! Ае превеждай ги на мен и обещавам, че повече никога ням а да видиш тая тема. Пък и всяка друга, която не ти е на кеф... За потребителите също...........

            Я, интересна идея - наддаване за бан на потребител! По желание (и джоб) на клиента!!!

            ПП иначе темата има смисъл, малко, но не е като да е без хич. Феедбацк-а е хубаво нещп.
            XV mile the sea brode is
            From Turkey to the Ile of Rodez...

            Comment


              #66
              Amazon написа
              Тук демокрацията няма нищо общо. Иде реч за относителната полезност на единица потребител спрямо форума.

              А ето за такива постове трябва да създадем поощрителен награден фонд.

              :mhehe:

              Sir Gray написа
              Феедбацк-а е хубаво нещп.

              Само когато си го поискал обаче. :38:
              Last edited by Imperial; 09-08-2007, 14:50. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #67
                Да си призная не разбрах горепсаните тоЧно но за форума мога да кажа
                Че е як форум аз се възползвам от години дазе за Османската и мперя набирам много нешта които ги няма навсякъде
                а за втората световна война е върха,макарда има глупости те не се отли Чават при сериозното :tup:
                since 1453
                from İstanbul

                Comment


                  #68
                  византиец, старая се да пиша по постове максимум 3 реда. имам чувството, че ти четеш до средата на втория.

                  Comment


                    #69
                    Док Холидей написа
                    византиец, старая се да пиша по постове максимум 3 реда. имам чувството, че ти четеш до средата на втория.
                    Ами сори ако има misunderstanding, ама изтълкувах последното като остричка ирония или поне неразбиране на това, което исках да кажа...както и да е, това са оффтопици. Вината е в мен, щото отначало се пошегувах и след това не те разбрах правилно, извинявам се!


                    оффтопик

                    THE LABARUM


                    sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
                    ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
                    ,sevogorob eht erew ysmim llA
                    .ebargtuo shtar emom eht dnA

                    Бе сгладне и честлинните комбурси
                    тарляха се и сврецваха във плите;
                    съвсем окласни бяха тук щурпите
                    и отма равапсатваха прасурси.

                    Comment


                      #70
                      Искам да направя само две вметвания

                      1) Това, което исках да кажа за ефекта на форума върху формиране на демократичната култура, не беше с политическа цел, тъй като политиката се занимава с проблеми в рамките на демокрацията, не извън нея, така поне е прието да се смята.
                      2) Форумът не е консервативна система, той има "политически" ефект независимо от целта на управата и пишещите в него. С това не казвам, че този ефект трябва да се търси съзнателно, а че ще е полезно да се има впредвид.

                      П.С. Поздрави за интересната дискусия
                      Не 7, а 77 пъти по 7...

                      http://www.mathematicalanthropology.org/

                      Тук неща са такива, каквито са и няма да се променят. - Голъм

                      Comment


                        #71
                        Darkas написа
                        2) Форумът не е консервативна система, той има "политически" ефект независимо от целта на управата и пишещите в него. С това не казвам, че този ефект трябва да се търси съзнателно, а че ще е полезно да се има впредвид.
                        Полезно за кого/какво по-точно?
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          #72
                          И какъв, по дяволите, "политически ефект" (пряк и видим говорим, не косвен и субективен) може да има една тема примерно за Австро-пруската война???

                          THE LABARUM


                          sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
                          ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
                          ,sevogorob eht erew ysmim llA
                          .ebargtuo shtar emom eht dnA

                          Бе сгладне и честлинните комбурси
                          тарляха се и сврецваха във плите;
                          съвсем окласни бяха тук щурпите
                          и отма равапсатваха прасурси.

                          Comment


                            #73
                            към Даркас
                            Може би не е добре да изместваме тази ясно формулирана (като цел) дискусия в друга посока, но след като сте си позволили да формулирате нещата така (ясно, в две точки), ми е малко трудно да се въздържа от коментар, пък и да се окаже той страничен път от Вашия пост обратно към темата.

                            Даркас написа
                            не беше с политическа цел, тъй като политиката се занимава с проблеми в рамките на демокрацията, не извън нея, така поне е прието да се смята.
                            Мен леко ми стяга (особено на врата) теснотата на Вашето понятие за политика - откога политиката се ограничава единствено до "демокрацията", каквото и да влагате в понятието (предполагам, определена политическа система, което само по себе си показва, че няма как политиката да се ограничи до едно свое проявление).
                            Както и да е, това беше моето вмятане (по-скоро леко перване ), отнасяйки всичко това към конкретния форум, ние неизбежно използваме "политика" в по-ограничен смисъл, който може да се изрази така - "форумът не мое да служи за трибуна на прокламиране или налагане на каквито и да е политически идеи". От тази гледна точка бе и критиката към Вашето изказване, в която се съдържаше обвинението в "политизиране". Форумът по определение стои извън която и да е политическа система и политиката, защото не е разположен в определена политическа система, нито ограничен от някаква политическа система поне погледнато откъм нас, създателите на форума. Следователно форумът не може да служи като средство за някакво политическо възпитание, той не се поставя такава цел и не може да се чувства отговорен спрямо нея.

                            Даркас написа
                            Форумът не е консервативна система[1], той има "политически" ефект независимо от целта на управата и пишещите в него[1]. С това не казвам, че този ефект трябва да се търси съзнателно, а че ще е полезно да се има впредвид.
                            [1] Форумът е консервативна система, в определен (политически в смисъл на управление на системата) смисъл е консервативен и деспотичен и така са поставени нещата поначало, т.е. това е същностна характеристика на управлението му (макар и не на дискусиите, а само на регулирането им).
                            Но може би сте искали да постулирате, че форумът не е затворена система(не консервативна) и в този смисъл трябва да се чувстваме отговорни за влиянието, което той оказва извън себе си, например върху формирането на "демократични ценности" у хората, които влизат в него. Или пък, че съществува в определена демократична политическа система.

                            [2] Той се опитва да няма "политически ефект" в смисъл на пропагандиране на определена политическа система, възгледи или идеология. Опитва се доста активно и това е една от основните цели на създателите му. Ако това се случва то е поради пропуските в преследването й, които с времето се надяваме да намаляват. Така че "полезността" може да е само от гледна точка на намаляването им.

                            Доколкото разбирам идеята Ви, Даркас, Вие смятате, че със самото си съществуване като определена форма на управление, форумът внушава индиректно, може да се каже и индуцира, особеностите на тази политическа форма сред посещаващите го. На това ли е базирана тревогата Ви? Ако предположението ми е уцелило същината на Вашите притеснения, то мога да Ви успокоя, че в рамките на всеки социум (дори на "демократичните") съществуват различни организми (често и част от държавата), които неизбежно са организирани по сходен начин и това не оказва въпросния негативен ефект. Въпрос на цели и организация.
                            Що се отнася до "възпитателния ефект", ние не поставяме на пиедестал "демократичните ценности" (или пък "гражданските" такива) и не се опитваме по някакъв начин да ги създаваме. Ние се интересуваме от друг вид ценности и те са ограничени единствено до културата на дискусия и уважението, така както съм ги формулирал в основния си пост по темата. Те са нашата грижа и извор на притеснения.

                            Comment


                              #74
                              Bravo Gollum! Подкрепям на 100% (без ДДС) :tup:

                              п.п. абе тъкмо да питам - що е тва "политика"? :sm186:
                              Last edited by НВС; 10-08-2007, 10:09.
                              "...7. Пациентите във форумите трябва да се съобразяват с условието, че тук не е място за интелектуални изяви от типа на философски монолози, това е лечебно заведение." - Правила за форуми

                              Comment


                                #75
                                HBC, взе ми го от устата, както се казва.
                                Много странно ми стана, че от една страна darkas смята политиката за ограничена в рамките на демокрацията, а от друга очевидно подразбира най-широкото определение на понятието.
                                wikipedia написа
                                Politics is the process by which groups of people make decisions. Although the term is generally applied to behavior within civil governments, politics is observed in all human group interactions, including corporate, academic, and religious institutions

                                Politics consists of "social relations involving authority or power" and refers to the regulation of a political unit, and to the methods and tactics used to formulate and apply policy.
                                "Политика е процесът, чрез който групи от хора вземат решения. Въпреки, че с термина се обозначава основно поведение в рамките на държавното управление, политика се наблюдава във всички човешки взаимодействия, в т.ч. - в корпоративни, академични и религиозни институции.

                                Политиката се състои от социални взаимоотношения, включващи власт(право, пълномощие) и сила.Тя касае регулирането/управлението на политическа единица и методите и тактиките, използвани за формулиране/определяне и прилагане на политика(курс/линия на поведение)."

                                От второто е видно, че политика е дори уговарянето на детето от родителя да направи нещо. В този смисъл би могло да се каже, че форумът има политическо въздействие - например поради налаганата от управата линия на културно дискутиране, която вероятно прави голямо впечатление на посетителите на други исторически форуми.
                                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                                Comment

                                Working...
                                X