Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Supremacy 1914 - Ангелите играят на комар

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Supremacy 1914 - Ангелите играят на комар

    Тази сутрин кайзерът се събуди, поопипа поистанелия си Хохенщауфен-Зигмарингенски стомах, отпи от сутрешната бира и разглеждайки сутрешната си преса, вайкаща се главно за пари, въглища и хляб, изведнъж на последната страница попадна на международната новина, че царят Грейка ², страдащ от хроничен запек, е решил да го прокара през Босфора. Василаки Деймос явно е бил по-заспал от кайзера де, щото напредъка е осезателен. Замирисало е (груб но точен пруски израз) или запахнало, явно и към Атина. Още по-заспал е кинг Одзава дъ Майти, щото имаше преврат в Лондон и той е аут. Кайзерът свика Хохшнапстага, за да реши що да стори. Такъв е животът в света на Supremacy 1914 - Ангелите играят на комар*

    *подробности - на клик от вас игра номер 616, където можете да проумееете колко е подъл света, където хората нападат в 6 часа сутринта в събота, щото явно са ги изгонили от кръчмата и където глава риба на пазара в хамбург струва повече от танков полк - стига да имате джава на браузъра си...

    Заповядайте, разгледайте, пък скоро май ще има нова игра, щото Германския Бийрмахт тръгна на война!

    #2
    Тъй, тъй, някой беше казал "Изненадай врага когато най-малко очаква". Чукча май...
    И освен това важните световни решения се взимат рано сутрин - на тежка махмурлийска глава.
    XV mile the sea brode is
    From Turkey to the Ile of Rodez...

    Comment


      #3
      Аз знам за един друг чукча, със статут на китаец, който точно в моето положение ми е неудобно да споменавам: "Почни сражението, чак когато си го спечелил!" - но тая босфорна операция на руската армия зашемети шарана без лопата

      Comment


        #4
        Абе съвсем скоро всички ще бъдете под византийския ми... ъъъ чехъл, където всъщност ви е мястото :p
        Ако не бяха подмолните атаки в гръб, и то докато докато смелите ми войни, неподозиращи че някой би извършил подобна подлост, спяха спокойно, долните империалистически нищожества никога нямаше да прекрачат и метър на родната ни земя...
        Съвсем скоро обаче великите ни батальони, които освобождаваха изконни византийски територии в... ъъ Африка ще се завърнат и тогава жална му майка на всеки враг който се изправи на пътя им...
        <<..........>>

        Comment


          #5
          хе хе хе руската подла следа се прокрадва дори там където ме няма
          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

          请您死在地狱般的阵痛
          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
          きさまはしんでくださいませんか
          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

          Comment


            #6
            Съобщение от Оберкомандото на Бийрмахта

            Империалистът извади танкове, гръцката информация се оказа погрешна, изтегляме се по италиански по вътрешните линии към линията Померания-Бавария. Моралът пада, покачва се оперативността на войските. :mhehe: руските мирни предложения се отхвърлят като безпочвени.
            Last edited by von Danitz; 17-07-2007, 06:02.

            Comment


              #7
              Наденичкоядците (не че имат въобще нещо за ядене напоследък) май се пообъркаха нещо. Пародията им, наречена "подмолна атака, без обявяване на война" бе отблъсната без никакви жертви от наша страна. 1ва и 2ра Северни Танкови Дивизии минават в офанзива, в подкрепа бърза 5та Сев. Арт. Див. Негово Императорско Величество чертае планове за летния си дворец в Бон (щото градчето нещо му допада).
              А, и чисто новичкия ни, лъскавичък и шареничък линкор май ще успее да свърши нещо.

              На южния фронт нищо ново. N-та Танкова Армия (знам ли я коя е, много станаха) мачка наред.
              XV mile the sea brode is
              From Turkey to the Ile of Rodez...

              Comment


                #8
                Много моля... техническият гений професор доктор фон Щепсел от Гьотингенския университет подари на фатерланда технологията за производство на ерзац-наденичики от ерзац-въглища, които пък добиваме от ерзац-дървен материал, който пък правим...от газ, който май произвеждаме малко. Но тава са технологии които са непонятни на дивата славянска сган от ъгъла на картата, поради природна непълноценност и естествена мутиралост.

                Comment


                  #9
                  Това, което на префърцунените западняци им изглежда като "природна непълноценност" е плод на векове целеви генетически мутации, комбинирани с жесток естествен подбор, с крайна цел нашите войници да издържат на диета от салата от коренчета, водка от дървени стърготини (по-известна като "Табуретная") и някой дъждовен червей за мезе. Суперсолдати с една дума!
                  XV mile the sea brode is
                  From Turkey to the Ile of Rodez...

                  Comment


                    #10
                    А няма ли така между другото да дадете някаква информация в повече - какво представлява играта?
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      #11
                      Мисля, че Деймос даде най-близкото до вярното определение: "Усложнен Риск". Борба за провинции, по мотиви от Първата световна война, всяка от които произвежда един от 7-те ресурса. Два хранят, като единият е жизнено важен- житото, Германия има малко от него и гладува, два строят и три са горивото на икономиката. Това кара играчите да имат преди всичко икономически съображения дори при бойните действия. Всяка провинция дава войници. При война може да дава и повече, но за сметка на продукцията. Провинциите дават и пари. Те са нещо като 8-ми ресурс, но при тях са възможни и минуси. Възможна е търговия между играчите, вкл. и за територии, както и допускане на съюзническа армия на твоя територия. Играе се реално-времево, но с бавно темпо, почти реалното, така че един път дневно, остави сега, че Грей и Деймос не спят, за да се прецакат, да влизаш и всичко си контролираш. Има вграден вестник с новини, където можеш и да пишеш. Достъпни са и броевете му назад, до началото на играта. Има шпиони, но не са много ефективни. Бойните единици са пехота, артилерия, тежка ЖП артилерия, танкове и боен кораб( скъпо, само Русия може да си го позволи). Сградите са четири вида: железница, пристанище, крепост и фабрика.

                      Comment


                        #12
                        ами трябва да се пробва
                        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                        请您死在地狱般的阵痛
                        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                        きさまはしんでくださいませんか
                        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                        Comment


                          #13
                          Да, много симпатично звучи.
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            #14
                            Ми то май приключваме тази врътка, оказа се, че кофти и нечестно съм прецакал Деймос по независещи от нас обстоятелства (бирата трябва да се изпие, няма как, знаем, особено по такъв повод ). Освен ако Даниц не реши да се запне кат магаре на мост викам да обяваваме край и да почваме нова, с повече народ.
                            XV mile the sea brode is
                            From Turkey to the Ile of Rodez...

                            Comment


                              #15
                              Колко души могат да участват и играчите сами ли определят кога да започне нова игра?

                              Comment

                              Working...
                              X