Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Supremacy 1914 - Ангелите играят на комар

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts


    Тъкмо приключва (днес-утре) поредната ми игра там. За съжаление повечето участници се отказаха рано. Аз там съм с Великобритания, с двама основни съюзици: Швеция (за да ми е сигурен тила, докато не създам флот) и Османската Империя. Шведът през повечето време си траеше, по едно време проведе една война с Германия и това му бяха завоеванията. Османците обявиха война на де когото сварят и накрая трябваше да им помагам, за да могат да оцелеят. Към края на играта те воюват с Русия, Австро-Унгария, Италия (от нея е останал само един остров, това им беше единствената наистина успешна война), с Мароко (няколко неуспешни настъпления), с Гърция и Португалия. Спазват принципа - тука сме сбрали 50 000 юнаци, я да видим срещу кой редут да ги пуснем да мрат и така успяха за около седмица да загубят около 90% от армията си, въпреки съветите ми да се ограничат само с един фронт.
    Моята игра беше лесна, само с един-два потенциално неприятни момента. Първо, докато воювах с Белгия, се притеснявах французите да не ме ударят, но те се отказаха. А с Белгийците войната здраво се проточи заради международни усложнения - Кайзерът прати по море огромна армия в Испания, но преди това обяви война на Белгийците и прати корпус и там. Войната му с белгийците излезе неуспешна и те му взеха две провинции, които се наложи след това аз да превзема, задълбавайки навътре в немската територия и отдалечавайки армиите си от Острова. Но нямаше друг начин, белгийците не кандисваха на мир. След това през Белгия и през Канала ударих французите и в една сравнително стандартна кампания овладях територията им. Тук беше вторият опасен момент, тъй като към този момент шведите проявиха интерес към двете провинции с жито във Франция и имахме някои леки разногласия, които туширах с временен пакт с Русия. А и германецът се водеше активен, а османците тъкмо приключиха с овладяването на Италия (която си беше неактивна кажи-речи отначалото). След като се укрепих във Франция, превзех Исландия (задължително заради нефта) и в една тридневна кампания превзех Испания. И стигнах до целта си - Африка с нейните богати залежи на петрол. Влизането ми там беше обект на дълги преговори с Османската империя, която смяташе цяла Африка за своя територия. След като старитирах строежа на 5 дреднаута обаче решиха да ми отстъпят само исканата от мен Западна Африка (където са всичките големи залежи). А османците от мъка или лудост обявиха война на Русия и Швеция . Всъщност, турският играч е някакъв американец, луд на тема Третия Райх и съответно искаше да си превземе Германия и да си премести там столицата. Но подбра враговете си лошо, а и водеше бойните действия без мисъл, план и мярка. СЛед Русия нападна и Австро-Унгария (защото Великите сили така правели, както ми обясни) и за да не изчезне съвсем от картата, се наложи да му помогна с австрийците, които успяха бързо да превземат Северна Италия и излязох на моите граници. Наложи се да оставя на границите с шведите доста армия, но все пак за Австрия успях да отделя достатъчно артилерия и пехота, както и един танков полк. В първата вълна бяха танковете, 6 артилерии и около 100 полка пехота. Във втората вълна имаше още 4 артилерии и още толкова пехота, но реално кампанията беше решена за 12 часа, а столицата на австрийците падна в края на първия ден, заедно с още три провинции. С което точките ми преминаха границата от 900 и остават още 1-2 дни преди победата.
    За новостите в играта - това всичко (авиация, балони, кавалерия и т.н.) предстои скоро, когато играта излезе от "бета" фазата си.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      Имам един въпрос по играта нещо немога да разбера как правите танкове може ли някой от вас да ми обясни предварително. Благодаря много за което обещавам да почерпя за инфото

      Comment


        Има определен ред, в който се строи инфраструктурата (пише го и в ръководството към играта, на сайта им). Като не е задължително непременно ти да го строиш, достатъчно е и някой от останалите играчи да е построил съответната сграда. Първо се строи форт (24 часа). След това се строи пристанище (2-3 дни не се сещам точно). След това - жп линия, но тук трябва да се внимава с ресурсите - жп линиите, когато са активни, имат консумация от 500 единици въглища за 24 часа. Но тъй като цената на въглищата винаги е ниска, можете да се снабдявате и от световния пазар. Е, ако играта се проточи, цената може да се вдигне, или ако участниците са идиоти и предизвикат световна ресурсна криза (в една от игрите така и се беше получило - всички, даже и страните, които нормално са износителки на жито, бяха останали без този стратегически ресурс и цената беше ударила почти 20 лири за единица - направо нечувано).
        Та, след като се построи жп линия (без значение в коя провинция), може да се строи завод. Той има 4 нива, като:
        - при първо построено ниво може да се произвежда артилерия, но много бавно (4 дни);
        - при второ ниво вече може да се произвеждат и танкове (6 дни / на нивото на фабриката), а артилерията вече се произвежда за 3 дни;
        - при завод трето ниво може да се произвежда тежка артилерия (базирана жп линии, съответно може да се движи само в такива провинции). Времето за производството й е 12 дни / нивото на фабриката. Също тук, при наличие на пристанище разбира се, може да се строи и дреднаут, при същите условия като тежката артилерия.
        - при завод 4 ниво всички тези неща могат да се строят много бързо, например обикновената артилерия отнема само 24 часа за производство.
        Всяка построена провинциална инфраструктура увеличава значително нивото на произвежданите ресурси. Въобще, за успешна игра, главното е бърза индустриализация и завладяване на провинции, които произвеждат много ресурси, а ако тези ресурси са и стратегически - още по-добре.
        Разбира се, зависи от опитността на играчите и от това, дали ще правят много глупости, но ето малко разсъждения и съвети за ценността на ресурсите, провинциите и сградите:
        - рекрутски центрове трябва да се построят веднага, във всички провинции;
        - казарми е хубаво да се строят само в провинциите, произвеждащи двойно количество ресурси;
        - заводи е хубаво да се строят също там и да се довеждат до 4 ниво;
        - жп линиите трябва да се строят според вероятният противник, за да може подкрепленията да се превозват по-бързо към застрашените направления;
        Ресурсите:
        - най-важни в началото са дървото и желязото - без тях на практика няма да можете да строите, а и след началният период са важни, като желязото започва лека-полека да става по-ценно. Ако имате свободни пари - купувайте на пазара който и да е от тези ресурси, а след това с разпределението на потреблението можете да сменяте количеството произведена продукция според нуждите;
        - житото много бързо става ценен ресурс, затова можете да превключите потреблението изцяло към другия хранителен ресурс - рибата, като дори и да сте на минус там, можете да наваксвате от световния пазар - още повече, че цената й рядко се вдига над 3 лири за единица.;
        - енергията - ще ви трябва всяка единица петрол, която можете да осигурите, затова производството трябва да е на максиму, а потреблението - на минимум. Дори и да сте страна-износител, желателно е този ресурс да си остава само за вас или в краен случай да го разменяте за строителни ресурси с останалите играчи. Можете обаче спокойно да продавате газ или въглища - винаги се намира кой да купува.

        Във военно отношение - никога не атакувайте крепост само с пехота, освен ако нямате голямо превъзходство. Ако крепостта е първо ниво е допустимо, но ако наистина имате много полкове и съотношението ви е поне 5:1. Ако крепостта е второ ниво или нагоре (тоест не виждате броя противникови полкове в нея), по-добре докарайте артилерия, или ако нямате - просто заобиколете провинцията или сключете мир. Правил съм грешката да атакувам такива крепости (в началото, едно време) така че знам
        Крепостите понякога са голямо неудобство, но все пак са преодолимо, ако имате артилерия или пари за саботажи. Моят съвет е да не строите повече от 3-4 и то само на опасните направления. Те вършат някаква работа в началото на играта, а след това само, ако срещу себе си имате неопитен противник или някой честолюбив мегаломан, който ще тръгне да атакува крепостите ви с пехота, за да докаже, че намеренията му са сериозни. И такива ги има, но не бива да се разчита прекалено на чуждата глупост или неопитност.
        Когато атакувате противника, старайте се не да измествате фронта му, а да аткаувате столицата и/или провинции в дълбочина. Това винаги обърква противника и нарушава комуникациите му, което може да го принуди да вкарва резервите си на части, така че лесно да можете да ги унищожите.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          Благодаря ти много!!!
          Намерих си една,две грешки но ще ги поправя
          Last edited by malinov; 17-05-2009, 16:53.

          Comment


            а има ли някакъв начин да се преговаря с държавите командвани от ботове?


            Dark Galaxy ---> GoodKnight

            Comment


              Ако им дадеш достъп до твоя територия, за около 48 часа ти дават и те. Ако им обявиш блокада, може и да те нападнат, мен ми сеслучи с Гърция

              Comment


                Някъде из техния форум имаше подобен въпрос, на който един от разработчиците на играта беше нещо от сорта: "ако се наложи ембарго на играч, контролиран от ИИ, то той ще те нападне веднага, щом събере достатъчно войска за целта".
                Забелязал съм и че някои от малките страни често остават встрани от войната и остават единствените, с които може да се търгува. Това са най-вече балканските страни. Повечето играчи успяват да докарат държавата си до фалит в рамките на 1-2 седмици. Няма да забравя как Русия - Русия! - беше останала без зърно в края на първата седмица - и то без да строи и купува ресурси, без да води големи войни, с изключение на една с Румъния, която приключи безславно за руснаците.
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment



                  Тук сложих данните към текущия момент за играта, в която участвам и която би трябвало всеки момент да приключи (събрал съм 988 точки от 1000). За съжаление не съм правил подробна статистика, но ще се опитам да направя такава за следващата игра.
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    Woland защо не организираш една форумна игра, желаещи със сигурност ще има.

                    Comment


                      P.Petrov написа Виж мнение
                      Woland защо не организираш една форумна игра, желаещи със сигурност ще има.
                      Предпочитам да играя с непознати, англоговорящи, за да си практикувам английския все пак.
                      Както и да е, като гледам, след ъпдейта и края на бета-фазата, вече има и исторически сценарии, в които и България е игрова държава.
                      Може би и аз ще се включа по-нататък в някой такъв исторически сценарий, ще видим. Междувременно продължавам една започната преди почти седмица игра: http://www.history-simulations.net/t...macy/18170.htm
                      Last edited by messire Woland; 01-06-2009, 10:10.
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        Колко хора са навити да си врътнем една игра. Поне 6 човека трябват иначе ще е тъпо.

                        Comment


                          брой ме за кандидат


                          Dark Galaxy ---> GoodKnight

                          Comment


                            мен също

                            Comment


                              Никога не съм я играл но пак ме бройте
                              Fairness is a wonderful attribute, Major Anderson. It has nothing to do with war."
                              Page 97
                              "Human beings didn't evolve brains in order to lie around on lakes. Killing's the first thing we learned. And a good thing we did, or we'd be dead, and the tigers would own the earth."
                              Page 241
                              "I am your enemy, the first one you've ever had who was smarter than you. There is no teacher but the enemy. No one but the enemy will tell you what the enemy is going to do. No one but the enemy will ever teach you how to destroy and conquer. Only the enemy tells you where he is strong. And the rules of the game are what you can do to him and what you can stop him from doing to you. I am your enemy from now on. From now on I am your teacher."
                              Page 262
                              Ender's Game

                              Comment


                                Тези които не са я играли да се пуснат в една започната да видят за какво иде реч. Иначе ако се окаже че не им харесва и се откажат няма да е честно към останалите. Иначе примерно аз съм абсолютен noob, щото имам 2 игри. Първата станах 2 с добра дипломация и малко късмет . Въпроса е да сте играли щото това не е игра за всеки. Някой хора повече си падат по екшъна и няма да им се види интересно. Но ако сте играли някоя от игрите на Парадокс няма да имате проблем.

                                Comment

                                Working...
                                X