Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Девалвира ли българската археология?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Не се заяждам за това дали е Омир или Одисей. Ако ще и Елин Пелин да напише!

    Същността на проблема, е че на момчето не му пука за истината!


    thorn

    Средновековните църкви в България

    Comment


      #32
      Сега като се замисля... Българите сме с доста отдавна в тоя занаят(фалшификацията).
      Ей го вече 60 години 1,2 милиона от нас се мислят за наследници на Александър Македонски.
      "... Проговаря сам цар Иван Шишман:
      - Боже силни, боже създателю,
      помогни ни с сила и юнашество!
      Бой ще да ся бием на Софийско поле,
      кръв ще леем за Христово име,
      ще прославим християнска вяра."

      Comment


        #33
        От това отношение към истината затова гърците са на това ниво - вече и те май не знаят кой кой е притях. Скоро историята ще се изучава по филми като "300". :sm113:
        А да се възстанояват обекти както го правят в Търново е направо престъпление. Все едно да направят копие на крайцера "Надежда" с гребла. :kill_myse
        Ако така ще си представяме историята защо не построим крепоста в Плиска като Вавилон? Така ще съберем половината свят да ни гледа резила и пари да дава.
        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
        Неизвестен руски адмирал

        Comment


          #34
          Както казваше един преподавател, гърците гроба на Зевс намериха ,та ние на Орфей ли няма да намерим.

          Comment


            #35
            Crassus написа
            Както казваше един преподавател, гърците гроба на Зевс намериха ,та ние на Орфей ли няма да намерим.
            Е, аз така и гроба на който Тангра мога да кажа къде е, ако и да не му се полага. Не е въпроса да правим показни истории от типа на погребението на Калоян (цар или боляр, незнам), а да се показват фактите такива каквито са. Иначе утре-други ден "История славянобългарска" ще я продават с весник "Шок", за да му се вдигне тиража, а след това може и някой бактрийска/партска и т. н. книжица излязла изпод ръката на Кубрат да намерим. :tdown
            Но след като лието на науката са предавания подобни на "Памет Българска" :wo-oh: мисля че все повече ни наляга Амнезия историческа.
            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
            Неизвестен руски адмирал

            Comment


              #36
              Лоша реклама няма , току виж покрай нея се заинтересували повече хора за фактите.

              Comment


                #37
                resavsky написа
                Кой е написал Илиада???????????????На мен ми се вижда адски протвина идея да печелим пари посредством откровени лъжи - това че гърците го правят си е изцяло техен проблем.
                Зле ли им на гърците? Не, мисля.
                Thorn написа
                Не се заяждам за това дали е Омир или Одисей. Ако ще и Елин Пелин да напише!

                Същността на проблема, е че на момчето не му пука за истината!
                Това дали ми пука - пука ми за истината, но ти се огледай около теб и виж на колко други им пука.
                Пълно е с хора, които не знаят кога е създадена българската държава, пък ще им пука дали това е истинският гроб на Орфей или не.
                Ще кажеш - това не е мой проблем, че болшинството са тъпи.
                Да, това не е твой проблем (но може и да стане), а проблем на държавата и образованието, защото има една грешка в образованието - учи се наизуст докато те изпитат и после се забравя всичко.
                Та по тая система някои не заинтересован ще ти знае ли нещо повече за историята ни?
                Да приемем, че това не е, но официално е наложено, че това е гроба.
                След 10-20 години някое нахъсано момче като теб на което му пука за истината става археолог и се заема със задачата да намери гроба.
                Търси, търси и оп намира го.
                Браво на него. Обвиняваме археолозите от старо време, че си свършили немърливо работата и ето го истинският гроб и всички сме щастливи.
                Пари пак има в двойни кличества и туристи също.
                Да примем и другото, че наистина това е.. какво правим?
                Да питам аз: Какви доказателства иската за истината?
                Кажете ми - искам това, това и това да го има и тогава ще призная, че е така.
                Crassus написа
                Както казваше един преподавател, гърците гроба на Зевс намериха ,та ние на Орфей ли няма да намерим.
                ....

                По темата да не съм много офтопик: Да, девалвирала е, но гадното е, че не само археологията е.

                Comment


                  #38
                  Terror, т.е. дай да лъжем защото всичко така и така отива по-дяволите, така ли? Цинично и глупаво. Неточности са допускани, поради заблуда, незнание и т.н. Но когато съзнателно изкривявате факти при това с такава цинична аргументация, само задълбочавате проблема, вместо да го решавате.
                  Recalibrating my lack of faith in humanity...

                  https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                  Comment


                    #39
                    "... Ние стоим с единия крак в съвременността, а с другия - в средновековните суеверия, едно противоречие, което не може да издържи дълго. Ако му позволим да продължи още няколко десетилетия, последствия като недостиг на суровини, провалени нации, тероризъм и екологични катастрофи ще вкарат и двата ни крака обратно в Средновековието..."
                    А. Хобсън

                    http://www.nobel06.hit.bg/interr/hobson.html :1087:
                    "...7. Пациентите във форумите трябва да се съобразяват с условието, че тук не е място за интелектуални изяви от типа на философски монолози, това е лечебно заведение." - Правила за форуми

                    Comment


                      #40
                      Това дали ми пука - пука ми за истината
                      Тероре,архиологията търси факти- истината я търсят други.В момента Китов,Овчаров и другите просто изравят фактите.Истината ще дойде,тогава когато се натрупат фактите.Това което сме били пак ще бъдем,независимо от времето и хората които ни пречат.Всяка криза е временна.Няма вечни кризи нито в икономиката,нито в науката нито никъде.

                      Comment


                        #41
                        По темата да не съм много офтопик: Да, девалвирала е, но гадното е, че не само археологията е.
                        Ами за мене темата има леко некоректно заглавие. Археологията трудно би могла да "девалвира", нещо подобно би могло и се случва масово при интерпретацията на фактите. Тук според мен археолозите нямат много вина. Ако и някои да са търсили медиина популярност с цел финансиране, ок. Жалкото е това, което е общата картинка при историчарите ни. А повечето от тях са "хващали кирка" само по студентските бригади навремето и то по принуда.
                        Quae fuerant vitia, mores sunt.

                        Comment


                          #42
                          Кое е по-ценно - 100 г кост или 852 г злато?

                          Вестник Сега - 10.10.2007

                          We don't see things as they are, we see them as we are
                          ---Anais Nin----

                          Comment


                            #43
                            :mike: Интересна наука е археологиятя, особено за хора с овладяна иманярска страст. Не мога да съдя за нивото на науката като цяло, но ме притесняват изцепки от сорта на намереният от Китов "рядък ритуален меч" при разкопките в Старосел. Виждайки снимката във в. Труд всяка селска баба би познала черяслото с което си чука мерудията, а дядото би обяснил, че точно такова желязо се е слагало на дървеното рало отпред, за да пори почвата при оране. Вероятно така се получава когато някой не е расъл на село. Може да обяви паламарката за древен вибратор.
                            Last edited by джони; 10-10-2007, 11:28.

                            Comment


                              #44
                              Девалвира ли българската археология?
                              що бе? иманярската археология е в разцвет.

                              Comment


                                #45
                                pecheneg написа
                                що бе? иманярската археология е в разцвет.
                                Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

                                Comment

                                Working...
                                X