Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Рицари на плаща и кинжала

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Рицари на плаща и кинжала

    Предлагам отделна тема за новини, информация и коментари. Само ако може някой да ми припомни откъде идваше заглавието й.

    В Калабрия ще дават дипломи по шпионаж

    Руските разузнавачи стигнали КГБ

    МОСАД - накратко
    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

    #2
    Криле имаха публикация под това заглавие,касаеща немските въздушно-десантни части през Втората световна май.

    Comment


      #3
      Така се наричат разузнавателните служби в разни литературни източници. Метафора на мокрите поръчки, които изпълняват те при определени условия и по искане на политическото ръководство на съответната страна.
      От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

      Comment


        #4
        Москва и Виена изпаднаха в шпионска криза

        21 юни 2007 / News.dir.bg

        Австрия ще освободи руския гражданин Владимир Вожов, обвинен във шпионаж най-късно до петък.
        Правният отдел на ООН в Ню Йорк е изпратил нота до австрийското външно министерство, в която се казва, че Виена няма право да задържа руския гражданин Владимир Вожов, тъй като той се ползва с дипломатичеси имунитет. Става въпрос за висшия служител на агенцията за космически изследвания "Роскосмос" Владимир Вожов, който беше арестуван в Залцбург на 11 юни, съобщава Moscow News. Вожов е бил в Австрия като член на руска официална делегация и според австрийците той се е срещнал с подофицера от австрийските ВВС Харалд З. Срещу 20 000 евро руснакът искал секретна военна информация за разработвани от "Юрокоптер" радарни системи, данни за въздушно патрулиране, готовността на изтребители-прехващачи, радиочестоти и кодове на системата за разпознаване на "свой-чужд". След ареста двамата бяха затворени в изолатор в Залцбург. На 15 юни посолството на Руската федерация отправи остър протест срещу Виена и поиска незабавното освобождаване на Вожов. На 20 юни австрийските власти обещаха да ги пуснат, ако Москва го лиши от дипломатически имунитет. Но "за това не може да става и дума, тъй като австрийската страна не е представила никакви доказателства въз основа на които Вожов може да бъде обвинен в шпионаж", заявиха от руското посолство във Виена. До вчера австрийската прокуратура заплаши, че обмисля неговото предаване на Германия, тъй като той бил шпионирал против нея.
        И докато го пусна, ето че дойде и развръзката:


        Освобожденный сотрудник Роскосмоса доставлен в российское посольство

        15:31 | 21/ 06/ 2007

        ВЕНА, 21 июн - РИА Новости. Освобожденный австрийскими властями сотрудник Роскосмоса, который подозревался в шпионаже, находится на территории российской дипмиссии, сообщил РИА Новости высокопоставленный дипломат посольства России.

        "Акт передачи состоялся сегодня во второй половине дня, и сотрудник Роскосмоса был благополучно доставлен на территорию посольства", - сказал дипломат.

        Гражданин России, член официальной российской делегации, участвующей в сессии Комитета ООН по космосу, был арестован 11 июня в австрийском городе Гмунден (земля Верхняя Австрия) по подозрению, как сообщила газета "Курир", в военном шпионаже. Одновременно под стражу взят вице-лейтенант австрийских ВВС, который якобы передавал ему секретные сведения, писала газета.

        МИД Австрии, сославшись на статью 14 Конвенции ООН 1946 года о привилегиях и иммунитетах, которая предусматривает добровольный отказ от иммунитета в интересах правосудия, предложил России снять неприкосновенность с арестованного.

        Представители российского посольства в ответ заявили, что ни о каком отказе не может быть и речи, так как австрийская сторона не предоставила никаких доказательств и улик, якобы на основании которых он был задержан.

        Посольство считает, что все действия австрийских властей в отношении россиянина изначально были безосновательными и неправомерными. На задержанного распространялась неприкосновенность в соответствии с Конвенцией 1946 года о привилегиях и иммунитетах.

        Представитель Госпрокуратуры Австрии Герхард Ярош заявлял ранее, что если Москва не согласится лишить иммунитета сотрудника Роскосмоса, то он немедленно будет отпущен на свободу.
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          #5
          Ехх, откриването на темата закъсняло малко :1087:

          Българското разузнаване - на 60 години /на 23.05/
          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

          Comment


            #6
            Асоциация на разузнавачите от запаса

            Такам...
            Агентка-къртица хваща на примката си служител от ФСР

            Полицията арестува сътрудник на Федералната служба за разузнаване, който съгласно ШПИГЕЛ ОНЛАЙН е снабдявал от 1999 г. до този септември българските тайни служби със секретни материали и информация. Случаят е деликатен от външнополитическа гледна точка, тъй като се предвижда България да стане член на ЕС през 2007 г.

            .......

            Федералната прокуратура започна следствие срещу работещия в централата на ФСР в Пулах служител по подозрение в шпионаж (§ 99 НК). Законът предвижда за подобно престъпление присъда от 5 до 10 години затвор...

            От «яхъра на българите»

            Среди от службите за сигурност потвърдиха в петък подозрението, че българското разузнаване е завербувало служител на ФСР в Германия с помощта на своя агентка. Съгласно информациите на ШПИГЕЛ ОНЛАЙН тази жена работи в българското Генерално консулство в Мюнхен и отговаря за контактите с чуждестранните служби. Според осведомени източници, жената е без съмнение от «яхъра на българите». Тъй като се води следствие, никой не се наема да направи изявление за вида и качеството на предадената информация. В Берлин се говори, че Федералното правителство възприема шпионажа, без оглед на стойността на придобитите чрез него материали като един «безсрамен акт».

            В петък ТВ каналът ARD съобщи, че българската агентка и германският служител са били наблюдавани на местопрестъплението. ФСР е зафиксирала предаването на документите, които след това са били иззети обратно от агентката. По настояване на германското правителство агентката, която е имала официална акредитация в Германия междувременно е заминала обратно в България. Според ARD запознанството на двамата разузнавачи станало по служебен път.

            ....


            До петък остана неизяснен въпросът за причината, накарала опитния разузнавач да се хване на вербовката на българската агентка. Все още не е известно, дали той е получавал пари за своите информации. Също така остава неясно, дали между двамата е имало нещо повече от професионални взаимоотношения.

            Георг Масколо, Mатиас Гебауер
            "... Проговаря сам цар Иван Шишман:
            - Боже силни, боже създателю,
            помогни ни с сила и юнашество!
            Бой ще да ся бием на Софийско поле,
            кръв ще леем за Христово име,
            ще прославим християнска вяра."

            Comment


              #7
              ВКР = Вадене на Кирливи Ризи - досега или тепърва?
              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

              Comment


                #8
                САЩ си узакониха подслушването на чужденци
                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                Comment


                  #9
                  Тайните на македонското контраразузнаване `прибрани` в София - на 3 дискети и един компакт-диск

                  Edit, 13.09.2007, 14:28 : ... партенкоид? :secret:
                  Last edited by pnp5q; 13-09-2007, 14:31.
                  "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                  Comment


                    #10
                    Тиха победа на информационния фронт?
                    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                    Comment


                      #11
                      Един особен източник на валута

                      "...69-годишният Едгар Мругала е автор на 3500 фалшификата на художници като Рубенс, Рембрандт, Ван Гог, Сезан, Реноар, Климт, Кокошка и т.н. Голямата му слабост обаче е Пикасо, от който през 80-те години на миналия век успява да продаде серия от фалшиви скици за 250 000 германски марки..."
                      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                      Comment


                        #12
                        Обичате ли да си играете на шпиони? Сега имате уникалната възможност любимото ви развлечение да стане ваша професия.

                        Британските спец-служби набират фенове на Splinter Cell!!
                        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                        Comment


                          #13
                          Архивите проговарят:
                          ЦРУ се бояло от извънземните повече, отколкото от СССР

                          Тематичен филм: Извличане
                          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                          Comment


                            #14
                            Сега гледам филма от предходния си постинг - както обикновено, резюмето е `лееко` по тъча.
                            Интересен извод още в първата третина: ако е загинал американски гражданин, това НЕ БИВА да е случайно... Препоръчителен, ИМХО.
                            "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                            Comment


                              #15
                              Социалните мрежи - заплаха за националната сигурност (на руски)

                              "Всяка подобна услуга подразбира мощна систематизация на данните по градове, учебни центрове, предприятия и даже войскови части – с указване датите на служене и лични анкети с набор снимки.

                              Събирайки тези данни и нанасяйки ги на карта, може да се получи пълна картина на дислокацията на воинските части на РФ с датировка. Освен това структурата на сайта (става дума за Одноклассники.ру) дава възможност във всеки момент да се влезе във връзка с действащи военослужещи, а при необходимост - и да се получи от тях информация, пише «Интерфакс».
                              ...
                              Към момента на «Одноклассники» вече са регистрирани 46 военослужещи в 1-ва част със специално предназначение на ГРУ на РФ «Шторм», 3 човека от Специалната ликвидационно-диверсионна группа на Генщаба, 85 човека от Центъра със специално предназначение при ФСО и ФСБ на Русия (спецгрупата от 2-рата чеченска кампания под Гудермес), 97 служещи от бригадата за охрана на Генералния щаба и няколкостотин военослужещи, работещи в разни картографски фабрики на Министерството на отбраната. Само на този сайт са `представени` над 3000 войскови части и спецподразделения с ясно и точно указване на текущото им място на дислокация.
                              ..."
                              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                              Comment

                              Working...
                              X