Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предложение за нови раздели

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Предложение за нови раздели

    Предлагам два нови раздела:

    Праистория - от австралопитеците до Шумер.

    Алтернативи - какво би станало, ако....


    thorn

    Средновековните църкви в България

    #2
    и двата вече ги има.Праистория - въпреки,че според мен е напълно излишен (праисторически исторически анализи няма как да се правят, а такива теми като "пътят на човечеството са за общите приказки", колкото до Шумер, Египет и т.н. те спокойно могат да си се разглеждат в Античност).
    А за Алтеранитивки си има историческо моделиране, плюс, че ако пуснеш едно търсене на абревиатурата ТР и видиш колко често е употребявана, става ясно колко много си говорим за алтернативни исторически сценарии. В съответните периоди и раздели разбира се.
    Recalibrating my lack of faith in humanity...

    https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

    Comment


      #3
      За алтернативни сценарии място наистина има отдавна - така пренебрегвания раздел за историческо моделиране. Така че предлагам на модераторския екип там да се местят всички теми директно обявени като алтернативна история.

      За раздела за Праистория ще подкрепя Торн - мисля че при тукощото доста подробно разделение не пречи да има отделен раздел за Праисторическия период, още повече, че май сега във форума има повече потребители с интереси в тази област (и това може допълнително да се променя). Все пак раздела за общи дискусии не трябва да се разглежда като колаж от всякакви теми (и без друго на моменит заприличва на кошче за боклук). Един раздел повече няма да утежни толкова форума, още повече, че има достатъчно динамична система за организация на подфорумите според личния вкус. Та аз съм "за" този раздел.

      Comment


        #4
        Екстра! Най-после раздел, в който ще можем да обсъждаме "Ice Age 2" :mhehe:
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          #5
          Разделът за историческо моделиране доста отдавна не съществува - беше разхвърлян по съответните хронологически раздели.
          А раздел за Праистория съществува от известно време.

          Comment


            #6
            Разделът за историческо моделиране доста отдавна не съществува - беше разхвърлян по съответните хронологически раздели.
            Последно като погледнах още си беше там, където е.:
            http://forum.boinaslava.net/forumdisplay.php?f=365
            Единстевната странност е, че е направен подраздел на раздел игри, ама нейсе, ще го преживеем.

            А от кога е праисторията, че съм го пропуснал?

            Comment


              #7
              gollum написа
              Последно като погледнах още си беше там, където е.:
              http://forum.boinaslava.net/forumdisplay.php?f=365
              Единстевната странност е, че е направен подраздел на раздел игри, ама нейсе, ще го преживеем.
              Да, моя грешка. Но той така е забутан, че е нормално да не бъде забелязан. Всъщност аз имах предвид един по-ранен вариант на раздела "Историческо моделиране", в който имаше други теми (например за идентификацията през Средновековието). Новия раздел, линк към който си дал, е по-точно за исторически игри, за неигрово моделиране не става дума.

              Личното ми мнение е, че по-сложната организацията на форума води до претрупаност и непрегледност. Но тъй като това касае единствено формата и няма да доведе до никакви промени в съдържанието - все ми е тая.

              Comment


                #8
                Хана написа
                Но той така е забутан, че е нормално да не бъде забелязан.
                За жалост си права. Не би било зле нещо да се направи по въпроса, стига да няма твърде много възражения.

                Хана написа
                Всъщност аз имах предвид един по-ранен вариант на раздела "Историческо моделиране", в който имаше други теми (например за идентификацията през Средновековието). Новия раздел, линк към който си дал, е по-точно за исторически игри, за неигрово моделиране не става дума.
                Така е, макар не това да бе желанието ми когато създавах раздела. Идеята ми бе там покрай обсъждания на игрово моделиране да се намери място и за всички историчекси алтернативки, както и въобще систематизиращи теми за различни периоди (като упоменатата от теб), каквито са необходими за да се стигне до някаква игрова система. Би било хубаво едновремешния раздел да се завърне, но ако аз съм кажи-речи единстевния потребител с подобно желание (както одозирам), то тогава не е критично наистина.

                Хана написа
                Личното ми мнение е, че по-сложната организацията на форума води до претрупаност и непрегледност. Но тъй като това касае единствено формата и няма да доведе до никакви промени в съдържанието - все ми е тая.
                Имам смътен спомен, че преди време сме обсъждали поне веднъж този въпрос в раздела на форумната управа (когато и двамата влизахме там). При настоящата система, която позволява всеки да си отваря или затваря разделите които съответно го интересуват или не го интересуват и тези "настройки" да се запомнят при следващо посещение, не мисля че това усложняване е кой знае колко лошо. Единстевното предназначение е пригледност и по-лесно откриване на нужното място. Промяна в съдържателността няма как да се появи от това.

                Comment


                  #9
                  Ъъъ, аз май трябва да се обадя служебно тук...
                  Праистория раздела вече го има - направих го набързо, сега остава някой да го напълни с теми

                  За алтернативките - страхувам се, че доста голяма част от темите го избиват повече или по-малко на алтернативки, та евентуалния специален раздел ако трябва да поеме всички бая ще набъбне . Но може да качим "Историческото моделиране" по-нагоре че да е по-видимо и там да сортираме откровено алтернативните теми. Аз виждам следните плюсове/минуси:
                  + алтернативките няма да "замърсяват" другите раздели и ще са си подредени на едно място
                  - понеже алтернативките ги има във всички мислими епохи в съответния раздел ще настане бъркотия от "Ако Юга беше спечелил" и "Индустриализацията на Шака Зулу". Да не говорим за "Шумерите като преден пост на Марсианската цивилизация". Сега поне съответните алтернативки са си в пасващите епохи.

                  ПП Споменатата бъркотия може да се реши със създаването на подраздели, като в другите главни раздели. Обаче така прекалено утрежняваме структурата, заради по една две теми в съответните подраздели. Не си заслужава според мен.
                  XV mile the sea brode is
                  From Turkey to the Ile of Rodez...

                  Comment


                    #10
                    Е, както отбелязах, не е кой знае какъв проблем това . Преди време имаше предложения за повече раздели за световна история, коет тогава бе отхвърлено със сходни съображения, а гледам че с времето се е приело и са се народили доста допълнителни раздели над тогавашните три или четири. Едниственото, което намирам за нужно е изваждането на "Историческо моделиране" от състоянието да бъде подфорум на "Игри".

                    Comment


                      #11
                      Имам конкретно предложение за нещо, което все ми вади очите и все отлагам да помоля.

                      Става дума за Българското Средновековие. В момента то е от 681 до 1700 г.
                      Не е ли по-добре да се раздели на две части, да кажем така - 681-1100 г. и 1100-1700 г.?
                      Идеята ми е да отделим Първата Българска Държава от Втората. Мисля че ще е по-удобно за търсене на стари неща по форума и ще е по-пригледно.

                      Comment


                        #12
                        DelaRea написа Виж мнение
                        Имам конкретно предложение за нещо, което все ми вади очите и все отлагам да помоля.

                        Става дума за Българското Средновековие. В момента то е от 681 до 1700 г.
                        Не е ли по-добре да се раздели на две части, да кажем така - 681-1100 г. и 1100-1700 г.?
                        Идеята ми е да отделим Първата Българска Държава от Втората. Мисля че ще е по-удобно за търсене на стари неща по форума и ще е по-пригледно.
                        Може би има известен резон, стига да не се натовари прекалено форума. Понякога обаче такива разцепвания не водят до нищо добро, а по-скоро до обратен ефект.
                        A strong toun Rodez hit is,
                        The Castell is strong and fair I wis...


                        блог за средновековна балканска история

                        Comment


                          #13
                          Разделът може да се направи лесно и технически няма да натовари нищо.

                          Но темите няма да се разделят сами, пък си е тегавина да се местят една по една..
                          XV mile the sea brode is
                          From Turkey to the Ile of Rodez...

                          Comment

                          Working...
                          X