Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ето някои книжки за Третия райх и ВСВ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    "Триумф и трагедия" - Волкогонов

    Comment


      #17
      Не знам дали тук му е мястото, но... в момента имам възможност да взема цялата 12-томна поредица за ВСВ за смешни пари. Тази зелената на български, която е превод от руската ( ако не се лъжа е от 1980-та )

      Въпросът ми е дали си заслужава? Преглеждал съм едно от томчетата, бъка от комунистическа "плява", но ако се абстрахираме от това ( няма да е за пръв път ), имат ли стойност като исторически книги? Все пак са огромни по обем - 12 тома! Как мислите?
      "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

      Comment


        #18
        Аз вероятно бих си я взел ако не друго поне за неизчерпаем източник на материал за Майтапи.
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #19
          Да разбирам ли, че не става

          Имаше хубави карти поне...
          "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

          Comment


            #20
            Е аз последния път като я разглеждах беше в гимназията преди ъъ сигурно 10 години.
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              #21
              Веднъж вземеш ли я, става твоя до гроб, защото не се сещам някой, който би се навил да я вземе, дори без пари.

              Comment


                #22
                Имаше хубави карти, ако не се лъжа. Е, не чак хубави, защото зависи как са отпечатани (колко е мръднала марката и прочее) в този случай. Иначе отразява официалната съветска гледна точка по проблема. Има някакъв смисъл да имаш при себе си различните гледни точки, според мен. Единственият проблем е мястото, котео заемат тези 12 тома. При мен това е голям проблем, когато си купувам книги, та затова го пиша като фактор.

                Comment


                  #23
                  Единственият проблем е мястото, котео заемат тези 12 тома.
                  Абсолютно прав си - за съжаление още не разполагам със собствено жилище и голяма масивна библиотека Така че въпросът с мястото си е сериозен.
                  Иначе вървят с пълен комплект карти, както са отпечатани и доколкото видях са отлични като полиграфия.

                  Док, аз така или иначе не продавам книгите си.

                  Иначе правен ли е по-късно опит за такава многотомна поредица на български - след 1989-та? ( Като изключим на Чърчил мемоарите )
                  "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

                  Comment


                    #24
                    Аз също, поради което те съветвам да не взимаш нещо, което можеш да използваш единствено, за да си подпираш масата ) Даже 12 маси.

                    Comment


                      #25
                      Днес закупих следните книжки:
                      - "Гестапо - Мюлер.Вербовъчни разговори" - Грегъри Дъглас;
                      - "100 велики тайни за Втората световна война" - авторски колектив;
                      - "Загадки и мистерии на Втората световна война" - Хесус Ернандес;
                      Книгите са нови 2008г.

                      Comment


                        #26
                        zdr

                        ''Тайните на третият райх '',стигнал съм до половината и си заслужава парите купих я от интернет ето линка
                        Книги за търсене на "адолф хитлер" в book.store.bg - електронна книжарница:

                        Книгата е от руски автор доколкото виждам и си мисля че включва доста истини и мистерии витаещи над Третият райх

                        Comment


                          #27
                          decho78 написа Виж мнение
                          ''Тайните на третият райх '',стигнал съм до половината и си заслужава парите купих я от интернет ето линка
                          Книги за търсене на "адолф хитлер" в book.store.bg - електронна книжарница:

                          Книгата е от руски автор доколкото виждам и си мисля че включва доста истини и мистерии витаещи над Третият райх
                          книжката е наистина страхотна.И аз стигнах на средата ,но има много храна за размисъл.Аз днес си взей "История на Гестапо",но още не съм я почвала
                          „Ако се борим, можем да загубим, ако не се борим, сме загубени" - Ханс Улрих Рудел

                          Comment


                            #28
                            Ех.... може би не е зле да напомним, че по дефиниция всяка книга, която съдържа "тайни и/или загадки" в заглавието си е несериозна и по същество историческа чалга.
                            Recalibrating my lack of faith in humanity...

                            https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                            Comment


                              #29
                              Няма смисъл...
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                #30
                                killerqueen написа Виж мнение
                                книжката е наистина страхотна.И аз стигнах на средата ,но има много храна за размисъл.
                                мдаа,дали хитлер е контактувал със зелени човечета от Андромеда и дали е открил светия граал...
                                Тези книги не са за хора интересуващи се от история,а за "вярващи",даже ако трябва да съм точен-за "вЕрващи".
                                Подобна помия съкс отсекъде...Само не знам закво даде 20 кинта,като книжката я има сканирана по руските сайтове (на руски език разбира се)
                                Има и още много помии от същия автор-"Тайните на 3тия райх","Великите тайни на третия райх","Тайните на хитлер","Великите тайни на хитлер","третия райх-тайни,загадки..." не ми се изрежда всичко което съм срещал сканирано от този автор по сайтовете.
                                А вие после плюете по Резуна.
                                Last edited by ; 21-09-2008, 20:37.

                                Comment

                                Working...
                                X