Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи (версия бис)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Танк е! Я гледай какви хубави куполи има!
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      Imperial написа
      Е, показана не е съвсем правилния термин. Единия или самият главен дизайнер е българин и архитектурата на City 17 е вдъхновена от Софийската. Пък и не само архитектурата. Но не разбирам това по какъв начин изобщо трябва да е повод за гордост или за не-гордост Във всеки случай определено "България" не е "показана" в играта.
      Някои хора се кефят, че този или онзи филм бил сниман в тяхната държава/област/град/село. Особено ако филмът е известен. По тази логика някой би могъл да се гордее, че визията на HL2 е до голяма степен вдъхновена от София.
      От друга страна, доколкото съм виждал същата тази визия (не съм играл играта, но съм гледал някои неща), целта й е градът да изглежда гадно. Поне на мен ми изглежда гадно. И като знаеш, че градът е взел от София (дори не е и "почерпил вдъхновение", а си е направо колаж от софийски гледки, а сигурно и от други места у нас), не е много приятно за пореден път да осъзнаваш, че София изглежда гадно. По тази логика пък хич не се гордея, че вдъхновението идва от София.
      Та ето как фонът на игра (или филм) може да бъде повод за гордост или не-гордост. А дали трябва да бъде - това е друг въпрос, на който накратко бих отговорил "и да, и не".

      Comment


        Dinain написа
        Танк е! Я гледай какви хубави куполи има!
        Това си е най-грозния танк - няма грешка. А това зеленото зад него какво е?
        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
        Неизвестен руски адмирал

        Comment


          Абе вие японците сте много извратени - харесвате си дребните анемични гейши и толкова :mhehe: :p
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            Нарича се естетика. А иначе и по човекоподобни си падам - интересно ми е кога ще станат хора. Онзи елемент - танкообразния май никога няма да се очовечи :sm113: :sm113: :sm113:
            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
            Неизвестен руски адмирал

            Comment


              Във войната немският панцер размазва естетичното френско Рено

              ПП Няма да спамя повече... за днес.
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                Дядо хаджия не е махнаджия!Като не му харесват на някой плътта и кожата да става механофил!
                П.В.

                Comment


                  О Windows в советской печати
                  Категория: Приколы

                  "...Одним из примеров громоздкой и, по мнению авторов, бесполезной надстройки является интегрированная система Windows фирмы Microsoft. Эта система занимает почти 100 Мбайт дисковой памяти и рассчитана на преимущественное использование совместно с устройством типа "мышь". "...Таким образом, читатель уже понял, что среди надстроек над ДОС бывают довольно бесполезные системы, которые только выглядят красиво, а на самом деле отнимают время пользователя, память на дисках и оперативную память ЭВМ. Обманчивая красота таких систем, однако, сильно воздействует на неискушенных пользователей, которые не имели практики работы на машине. Инерция мышления бывает столь сильна, что авторам приходилось наблюдать, как люди, начавшие работать с подобной настройкой, впоследствии с трудом заставляют себя изучать команды ДОС. Хочется предостеречь от этой ошибки читателей."

                  "Персональные ЭВМ в инженерной практике" 1989 год


                  thorn

                  Средновековните църкви в България

                  Comment


                    Хасково е популярното име на град Хюстън.

                    Хасково (а.к.а. Аскуу) е голям български град в долината на дълбоките гащи. Посещава се често от Светлин Наков, който ходи на посещение при доведения си баща Вени Марковски облечен предимно по Ханцунг(вж. по-долу).

                    Градът е известен с Х-говорящите хора (ама не Хикс а Хъ). Сред меСното население е извеСна поговорката От Аскуу до Арманли сичку йе Хасфалт . Нарицателно за хасковлия : - Каунь.

                    Оттам идва крилатата поговорка Fuck you I shall, която Ахмед Мерчев интерпретира като Фак Ю, айше

                    За възникването на града има две сходни теории.Според селяните от близкото село Узунджово в което допреди 100 години се е провеждал панаир за добитък дошлите да продават и измамени глупаци останали да живеят на сметището на Узунджовският панаир.Според селяните от друго близко село- Клокотница всички мързеливи войници от армията на Иван Асен II останали да преживяват от убитите коне на разбитата византийска войска.Така била измислена пачата.

                    И според двете села аскувлий са изобретили бирата от изхвърленият развален ечемик.Прочутата аскууска бира получила името си от първите думи на невиждалите дотогава бира: "А,стига уа,ко и тва,камилска пикня ли?И искаш да ти платя,а?"
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      велико е. да ме извиняват хасковлии, ако има тук такива, но си умрях от смях докато го четях.


                      thorn

                      Средновековните църкви в България

                      Comment


                        Вай-вай, майко мила! :lol: :lol: :lol:
                        Ама то да беше само в Хасковско така...

                        Comment


                          Хиляди крокодили избягаха от ферма във Виетнам

                          Не 7, а 77 пъти по 7...

                          http://www.mathematicalanthropology.org/

                          Тук неща са такива, каквито са и няма да се променят. - Голъм

                          Comment



                            Милиционерът Фьодор Сумкин
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              Тоя образ ми прилича на водещия от "Островът на изкушението" :mhehe:

                              Imperial написа
                              Вие още една заключена "Майтапи" ли искате?
                              Държа да отбележа, че за заключването на първата имам значителен принос. (МАЙТАП!!!) :mhehe: :tongue5:
                              Last edited by ; 13-11-2007, 16:10. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                              Comment


                                AYB написа
                                Тоя образ ми прилича на водещия от "Островът на изкушението" :mhehe:
                                Това е герой от филм, мисля, че би трябвало да е лесно разпознаваем ...
                                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                                Проект 22.06.1941 г.
                                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                                Comment

                                Working...
                                X