Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Авионовини

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Саудитците обявиха, че ще купуват Eurofighter още през август 2006 г., но все още не е подписан окончателният договор. Предполага се, че това ще стане до края на годината.
    Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

    Comment


      #62
      Dinain написа
      BAE lands Saudi plane deal


      The British defence giant has secured an order for 72 Eurofighter Typhoons in a contract worth £20bn over the next 20 years

      The British defence giant has secured an order for 72 Eurofighter Typhoons in a contract worth £20bn over the next 20 years.


      *Най-голямата оръжейна сделка в историята.
      На Великобритания, няма ли да и дойде малко нанагорно тази сделка, плюс участието в програмата F-35? :sm186:
      Да не би да са решили да заложат на сигурното и да минимизират бройките на F-вете? Освен това имаха и много сериозни разногласия с техният "голям брат", по повод получаването на лиценза за производство на двигателя.
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        #63
        Не знам подробности. Просто ми попадна и ми направи впечатление че това е най-голямата оръжейна сделка в историята - цялата сума е около $82 млрд., което май е повече от годишния бюджет на БГ...?
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          #64
          Dinain написа
          Не знам подробности. Просто ми попадна и ми направи впечатление че това е най-голямата оръжейна сделка в историята - цялата сума е около $82 млрд., което май е повече от годишния бюджет на БГ...?
          За годишния бюджет не знам, но от БВП със сигурност са много повече. За миналата година БВП на България е 25 мрд. евро.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            #65
            Сделката се оценя на $8,8 млрд. и нещата там са малко мътни. Принципно е постигнато разбирателство, че ще се купуват тези самолети, но подробностите са в мъгла.

            Saudis to buy Typhoon aircraft (цък)
            Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

            Comment


              #66
              Amazon написа
              На какъв принцип работеха тези бомби? Ако не се лъжа, взривът дисперсираше някаква летлива смес/примерно бензин/ в атмосферата и после я запалва. Всичкият кислород изгаря моментално и се образува вакум. Резултатът е като от малък ядрен взрив.
              Aми по-скоро е просто много голяма ОДАБ. И въобще опитите да се копират Daisy Cutter и МОАВ допълнен с руски журналистически хвалби до Небесата, надали е показание за някаква военна мощ.
              на мен ми е интересно на какво я качват тази бомба?
              И МОАВ и Косачката за маргаритки се пускат от МС-130, в което няма нищо очудващо предвид това, че основната роля за която е конструирана Косачката, всъщност не е поразяване на някакви цели, а бързо разчистване на пространства във виетнамските джунгли
              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

              Comment


                #67
                1951 написа
                Сделката се оценя на $8,8 млрд. и нещата там са малко мътни. Принципно е постигнато разбирателство, че ще се купуват тези самолети, но подробностите са в мъгла.
                Аз срещнах данни за 6 млрд. паунда = $12 млрд. (грубо вземам курс долар:лира 1:2). Делено на 72, това прави $122 млн. или $166 млн. за тайфунче, според твоите или моите данни съответно.
                Само че това въобще не е цялата сделка, а само поредна пратка:
                Guardian написа
                The deal of the century, as it came to be known, took three years to complete. But when it was finally signed by Prince Sultan, the Saudi defence minister, on the Caribbean island of Bermuda in 1988 it provided British Aerospace with a stream of revenue worth around $2bn (£1.02bn) a year, with a current total that stands at more than $40bn.
                · No expense spared as UK wooed Saudi politicians · US and France lost out on tens of billions


                Така, дори в самата статия има противоречиви данни - веднъж се говори за текуща стойност от $40 млрд., а после - за 40 млрд. лири...? Във втория случай сумата излиза над $80 млрд. до момента. При всички случаи бизнес-отношенията траят близо 20 години и няма признаци скоро да се прекратят...
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  #68
                  http://www.segabg.com/online/article...d=2&id=0000401 да се смееш ли да плачеш ли...
                  Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

                  Comment


                    #69
                    Първата снимка на Х-101, която някога съм виждал

                    „Аз, Драгомир, писах.
                    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                    Модератор на раздел "Военна Авиация"

                    Comment


                      #70
                      За ракетите не знам, ама в тази конфигурация този Ту-95 спокойно се нарежда сред най-грозните летящи човешки творения.

                      Comment


                        #71
                        Еее, чак пък най-грозното... По принцип ракетите са бели/сиви, явно тези са опитни и затова са червени. А Ту-95 никога не се е оличавал с огромна красота. За сметка на това пък вече има ръчичка дълга 5000 км.

                        Друг въпрос е че нещо самото поставяне на ракетите не вдъхва доверие, би трябвало да са 10, а не 8
                        Last edited by Пилот; 13-10-2007, 15:12.
                        „Аз, Драгомир, писах.
                        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                        Модератор на раздел "Военна Авиация"

                        Comment


                          #72
                          интересно (и очаквано развитие на иранската програма):

                          простете, че е на руски (лента.ру), сега нямам време да превеждам.

                          В ходе визита президента РФ Владимира Путина в Тегеран запланировано подписание крупного соглашения о поставках в Иран турбореактивных двигателей для истребителей ВВС Ирана, пишет во вторник газета "Коммерсант".
                          Издание предполагает, что Россия намерена поставить Ирану 50 двигателей РД-33, серийно производимых Московским машиностроительным предприятием имени Чернышева для самолетов МиГ-29, на ориентировочную сумму в 150 миллионов долларов.

                          РД-33 будут ставиться на сверхзвуковые истребители-бомбардировщики Azarakhsh ("Молния"), о начале серийного производства которых объявил недавно министр обороны Ирана Мустафа Мохаммад Наджар. Azarakhsh создан иранской компанией Iran Aircraft Manufacturing Industrial на базе американского истребителя 1960-х годов F-5E.

                          Сообщается, что помимо российских двигателей самолет укомплектовывается новой радиолокационной станцией - либо иранским радаром с российскими комплектующими, либо радаром Н-019МЭ "Топаз" разработки российской компании "Фазотрон-НИИР". На сегодняшний момент изготовлены и прошли испытания четыре опытные машины Azarakhsh.

                          Кроме того, ожидается также подписание отдельного соглашения о поставке небольшой партии двигателей РД-5000, представляющих собой РД-93 без форсажной камеры. Их планируют поставить на опытный иранский самолет Shafaq ("Рассвет"), разработка которого ведется конструкторским комплексом Университета авиации Ирана.

                          Согласно неофициальной информации, Россия оказывает инженерную поддержку разработчикам и предоставила для установки на Shafaq отечественное катапультное кресло К-36. Самолет конструируют из поглощающих радиоволны материалов, что сделает его малозаметным для радаров.

                          Руководство Ирана взяло курс на изготовление собственных комплектующих и разработку новых боевых самолетов после 1979 года из-за введения американского эмбарго. Эксперты считают, что в дальнейшем Тегеран будет закупать дополнительные партии российских двигателей.


                          ПП - снимката на Ту-95 с предполагаемите Х-101 ми е доста съмнителна - май е фейк, най-малкото защото Мечката (Ту-95МС-16 ) не носи ракети на въшно окачване още от 80-те с договорка между СССР и САЩ. Може пък руснаците сега да са решили да не я спазват, което е малка стъпка по американските следи по отношение на каквито и да е международни договорености. От друга страна това може да първият ново-модернизиран Ту-95, защото именно след модернизацията те могат да носят 8 Х-101. Което пък ще рече, че не си губят времето, както изглежда понякога.

                          Comment


                            #73
                            На руските форуми един твърди, че това наистина е Х-101 и в тази конфигурация това ту хвърчи от поне година. Било и снимано отдавна, но никой не смеел да пусне снимките в интернет.
                            http://forums.airbase.ru/2007/10/16/topic-58044--Zanyatnoe-foto-Tu-95-v-poslednem-nomere-'Combat-Aircraft'.html
                            „Аз, Драгомир, писах.
                            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                            Модератор на раздел "Военна Авиация"

                            Comment


                              #74
                              Нов шлем прави пилотите всевиждащи
                              12.11.2007 11:12

                              С нов ултра-технологичен шлем се въоръжиха изтребителите F-35. Цялата глава на пилота ще бъде обхваната от електроника. Специална камера ще предава в шлема картина с висока резолюция, включително и в инфрачервения спектър за нощно виждане. Сензори в кабината на самолета ще следят движението на шлема, така че, когато пилотът погледне надолу, да види какво с случва под F-35.

                              Бордовият компютър ще показва на дисплея на шлема информация за противника и приятелите. Пилотът ще вижда целите, дори когато те са извън обсега на човешкото око. Страховити зелени очи на предната част на шлема навяват асоциации с робота убиец Терминатор.

                              Англия планира да закупи 150 от новите изтребители Joint Strike Fighter, които ще заменят Harrier jump jet, твърди "Дейли Мейл". Сделката ще струва на британското правителство 10 милиарда паунда, което е по 66 милиона на самолет. /TechNews.bg
                              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                              Comment


                                #75
                                Американски F-16 разби за пръв път балистична ракета
                                News.dir.bg
                                Американски изтребител-бомбардировач F-16 успя за пръв път да унищожи фалшива балистична ракета по време на фаза изстрелване.
                                Това предаде АФП, цитирайки говорител на Агенцията за противоракетна отбрана на САЩ (MDA), предаде БГНЕС. Този успешен опит е част от нова концепция за противоракетна отбрана, подчерта говорителят Рик Ленър. F-16 се намирал на около 160 км от мишената си и успял да свали фалшивата ракета две или три минути след старта й благодарение на ракета въздух-въздух, достатъчно бърза, за да прехване целта във фазата на издигане в пространството. Изпитанието е извършено в понеделник над база в Ню Мексико. F-16 изстреля две модифицирани ракети AIM-9X срещу ракета Орион. Първата ракета разруши Орион, а втората регистрирала прехващането, уточни MDA. Според говорителя Рик Ленър този тип прехващане може да се окаже много полезно в ситуация на близък бой за противодействие на балистични ракети с малък и среден обсег.
                                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                                Comment

                                Working...
                                X