Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Митове и легенди около известни личности

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Митове и легенди около известни личности

    Някъде четох,че Олимпия,майката на А.Македонски била потомка на Ахил.Аз нещо се озадачих-Ахил произхожда от родът на Еак,който бил син на Зевс.Последният,разбира се,както знаем несъществува.Интересно ми е тогава как Олимпия се е пръкнала на тоя свят?

    #2
    Ъъъ, Родът юлиите е твърдял че произхожда директно от богинята венера, която естествено не съществува - ъъъ Цезар не е съществувал?

    Що за глупости.

    Afshin един безплатен съвет - като дойдеш на един нов форум, нормалната реакция на човек е да се огледа, да попрочете, да си каже мнението в някои от вече познали теми, а не да почне да флуди с нови теми на които началният им пост е точно 3 реда изпълнен с глупости- и извинявай за въпрос който може би според теб е глупав и няма никакво значение - но на колко години си?
    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

    请您死在地狱般的阵痛
    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
    きさまはしんでくださいませんか
    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

    Comment


      #3
      Afshin написа
      Някъде четох,че Олимпия,майката на А.Македонски била потомка на Ахил.Аз нещо се озадачих-Ахил произхожда от родът на Еак,който бил син на Зевс.Последният,разбира се,както знаем несъществува.Интересно ми е тогава как Олимпия се е пръкнала на тоя свят?
      А ти откъде си толкова сигурен, че Зевс не е съществувал?
      Ами ти още малко ще кажеш, че и Адам, и Ева не са съществували. Ами откъде сме се пръкнали ние тогава? Да не би от маймуните?
      А Олимпия по всяка вероятност е родена от жена. Ти, също... Ама не съм много сигурен...

      "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
      It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

      Comment


        #4
        Е предполага се че е от жена. Ной тъй като нито съм виждал нито съм чувал майта му то сигурно не съществува ... въпрос: от къде се е пръкнал Afshin тогава? че и половин персиец, интересно ми е от кръста нагоре или надолу е персиец? :lol:
        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

        请您死在地狱般的阵痛
        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
        きさまはしんでくださいませんか
        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

        Comment


          #5
          Afshin написа
          Някъде четох,че Олимпия,майката на А.Македонски била потомка на Ахил.Аз нещо се озадачих-Ахил произхожда от родът на Еак,който бил син на Зевс.Последният,разбира се,както знаем несъществува.Интересно ми е тогава как Олимпия се е пръкнала на тоя свят?
          Абре, Афшинчо как да не съществува Ахил, ми чети форума той и там пише / е повечето глупости, но то е щото си пие виното неразредно, а не щото е глупав/, Това дето си установил кой е на Ахил деда му е похвално, щото не се намира лесно аз самият го намерих само в Аполодор, от античните книги преведени на български език...... опс, това ще да е от мастичката, пак забравих, че то имало търсачки в Нета, ами така е "дъртите", си имаме лошият навик да ровим из хартиите.
          :trink39:
          Ха наздраве.

          П.П Моля Модератора да прехвърля темите на Афшин директно в "Майтапи", щото са изключително забавни. :mhehe:
          "...а крилете биват всякакви-каза враната..."

          Comment


            #6
            Как бре!!!
            Ахил съществува даже и на филм го имам. Гледах го скоро . Филма се казва Троя и Ахил е един русичък.
            Сега пък не съществувал.
            Бре!!!!
            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              #7
              Afshin, епирските (молоските) царе извеждат родословието си от сина на Ахил Неоптолем - двама от тези царе носят това име. Не е ли ясно, че реално съществуваща фамилия може - за повече авторитет - да си припише божествен произход, без това да я прави фантасмагорична? При монотеистичните и дуалистичните религии такава практика не е характерна - вероятно затова ти е чудно (ако ти е чудно, разбира се).

              Comment


                #8
                как така Зевс да не съществува? съществува в абсолютно същото измерение, където са се събрали колегите му - Аллах, (той и Йехова/Саваот), със синчето Иисус, Шива, Ра и подобни... е, вярно, че от изброените някои "съществуват" повече от другите, благодарение на масовостта/финансовата мощ на подкрепящите съществуването им институции...

                Comment


                  #9
                  Мда, Ахил е брат близнак на Брад Пит, така че и днес има хора с божествено потекло Това е всеобщо известен факт и да се поставя под въпрос е неуместно и най-малкото проява на лошо възпитание.
                  Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                  请您死在地狱般的阵痛
                  [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                  きさまはしんでくださいませんか
                  [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                  Comment


                    #10
                    Брей, мислех ви за сериозни хора. До тук ли стигнахте да се дерзаете? Адам и Ева, Зевс -да те съществуват, но само на приказки.
                    здз

                    Comment


                      #11
                      поп 69, ти разби моите детски илюзии! направо ми дръпна почвата из под краката. Ми сега? като нямам Адамове, Евити и Зевски в които да вярвам - как ще живея? Как ще си обяснявам света? леле - нищо не ми остава освен да се самообеся и да изчезна безкрайно
                      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                      请您死在地狱般的阵痛
                      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                      きさまはしんでくださいませんか
                      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                      Comment


                        #12
                        pop69 написа
                        Брей, мислех ви за сериозни хора. До тук ли стигнахте да се дерзаете? Адам и Ева, Зевс -да те съществуват, но само на приказки.
                        Ти си нихилист :evil:
                        A strong toun Rodez hit is,
                        The Castell is strong and fair I wis...


                        блог за средновековна балканска история

                        Comment


                          #13
                          Айде стига толкова.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment

                          Working...
                          X