Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Български морски униформи

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Български морски униформи

    Отварям темата тук, а не при униформите, защото се надявам някои от редовно пишештите по темата да пуснат интересни снимки! Тази страна от военноморската ни история е напълно неизследвана. Ако за общата история на флота и корабния му състав има все пак нещо, то за униформите е "тъмна Индия".
    Очаквам с интерес мненията ви!

    #2
    Ами аз за униформите много не знам, но ето малко снимки от мен:
    1. командващия генерал-майор Константин Кирков през ПСВ


    2. Настоящият командващ адм. Минко Кавалджиев


    След това като добавени файлове са сложени - Капитан I ранг Сава Стефанов 01.01.1923-29.05.1933 г.,капитан ² ранг Димитър добрев през Първата Балканска Война, адмирал Иван Вариклечков 02.06.1933-05.12.1935 г., и капитан Стателов. Последната снимка не помня от кой период е.
    Last edited by Odzava; 07-02-2007, 20:08.
    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
    Неизвестен руски адмирал

    Comment


      #3
      Благодаря, Одзава за бързата реакция! Снимката на Стателов трябва да е правена след 1933 г. , когато връщат пагоните във Флота.

      Тези снимки имаш ли ги с по-добро качество?

      Comment


        #4
        Този Стателов си има ЖК ²² степен.

        envious^^

        Comment


          #5
          Забелязахме.

          Сравнявам униформите от началото на миналия век и тази на настоящия командващ на Флота. Само аз ли имам неприятното усещана, че миналото е по-красиво от настоящето? И не ми говорете за практичност, практични трябва да са работните и полевите униформи...

          Съвременните са грозни, казвам го открито. Същото важи за медалите и прочее.

          ПС Благодаря за снимките, разгледах ги с интерес!

          Comment


            #6
            За съжаление това са снимките, които имам. Обаче ще потърся по-добри. Но няма да стане тази седмица.
            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
            Неизвестен руски адмирал

            Comment


              #7
              Благодаря! Надявам се и други изкушени от военно-морската тема да се разровят в архивите си!

              Comment


                #8
                Пагоните искат да ги махат сега, даже мисля, че в новите униформи няма да имат. Трябва да попитам баща ми каква е новата му форма
                "Щом не щеш мира, на ти секира"

                Comment

                Working...
                X