Съобщение

Collapse
No announcement yet.

арт анимация

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    арт анимация

    Тази тема ме интересува живо и с времето съм попадал на какви ли не наистина стойностни неща. Ще ги пускам тук и вие не се стеснявайте да пишете ако имате и вие нещо по въпроса.

    Започвам с нещо леко и весело

    "На краю Земли"



    Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


    Не е нещо революционно, но е забавно по един глупаво-абсурден начин.



    Истински абсурдни и не точно забавни са нещата на Иван Максимов, които открих едва снощи.





    В youtube има четири, давам линк и към тях защото сайтът му не е много разбран.




    Има една DVD поредица "Masters of Russian Animation", в която има много и най-различни кратки филмчета в различни абсурдни стилове и сатирични сюжети.



    grau на Robert Seidel

    Експериментална анимация.

    _grau is a personal reflection on memories coming up during a car accident, where past events emerge, fuse, erode and finally vanish ethereally. various real sources where distorted, filtered and fitted into a sculptural structure to create not a plain abstract, but a very private snapshot of a whole life within its last seconds

    Last edited by Imperial; 21-01-2007, 18:43.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    #2
    Fallen Art от Чехия

    Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.




    Гротескна концепция с отлично техническо изпълнение. Да речем че става дума за изкривяването на хората в армията; идеята е тръгнала от тук, но крайния резултат е...
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #3
      бях го забравил Fallen art.
      Много добро.
      Приятелите ми харесват "Катедралата". Не знам дали си го гледал.

      Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

      Comment


        #4
        Да, гледал съм го (гледал съм повечето по-известни 3D арт филмчета които са излизали изобщо). Само че отдавна и доколкото си спомням не ми хареса твърде много. Ще го гледам пак и ще коментирам.
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #5
          Анимацията е нещо, което винаги ме е занимавало. Никога не съм бил в студио, не съм пипвал програма, която да улеснява живота на аниматорите, но ме е интересувал. Във всякакъв аспект. Като сценарист /ако има сценарий/, оператор, ре жисьор и т.н. За щастие или не, вече да се говори за анимация е твърде общо. Преди десетина години гледах един филм - "Приключенията на Марк Твен" /пластелин/, който ме разби. Може би съм писал за него и другаде.
          Може някога да хвърлиш поглед на това ако не забравиш.



          Не съм кой знае колко навътре в нещата, знам какво ми харесва /Тим Бъртън, но не всичко/ и какво не /Дисни/ ))).

          Темата е дълга и приятна.

          Comment


            #6
            Този сайт се е появил наскоро. Има и международен конкурс за анимация.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              #7
              Откъс от "Приключенията на Марк Твен" 1985

              A clip from the 1985 claymation movie The Adventures of Mark Twain. You can pick up a copy at Amazon here: http://www.amazon.com/Adventures-Mark-Twain-James...

              Comment


                #8
                Май не е точно тук мястото, ама някак ще го преглътнем:



                Vincent
                Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                Comment


                  #9
                  Waking Life



                  Waking Life

                  Genre: Animation,Drama,Fantasy
                  Year: 2001
                  Country: USA
                  Language: English
                  Runtime: 99:22 min
                  Director: Richard Linklater
                  Cast: Trevor Jack Brooks, Lorelei Linklater, Wiley Wiggins and others

                  Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


                  Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.




                  Ето това може би ще подхожда повече на темата тогава. Този филм е много добре нарисуван. Има и сценарий пълен с философия и страст.

                  Comment


                    #10
                    Нещо, което си е за тази тема: "Allegro nontroppo" (imdb). За първи път го гледах сигурно преди поне 22-3 години, може и повече да са били. Преди около година-две си го намерих и освежих почти осъстващите спомени за нещо много добро. Оказа се, че бледите спомени не са ме излъгали. Филмът (всъщност са няколко отделни филма в обща игрална опаковка (сама по себе си забавна)) е много добър и определено е по темата. Отделно би могъл да се пусне изцяло и в темата за музика към филми .

                    И още нещо, пак по темата - "9" (imdb).

                    Comment


                      #11
                      Макар да не съм убеден, че това е правилната тема, ще пробвам тук.
                      Не много отдавна гледах това и останах изключително доволен:

                      The Mysterious Geographic Explorations of Jasper Morello




                      Мисля че има и ДВД с цял комплект пътешествия, но за съжаление за мен остава неоткриваем



                      Сещам се и за този филм, който чака своя ред да получи подобаващо внимание. Имам подозрението, че твърде дълго го държа настрана. Като го гледам ще споделя впечатленията си.
                      Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                      Comment


                        #12
                        Това изглежда страхотно, ще го гледам ASAP.
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          #13
                          Определено и аз - баш любимата ми стилистика . Само дано да го намеря.

                          Comment


                            #14
                            Imperial написа Виж мнение
                            Това изглежда страхотно, ще го гледам ASAP.
                            Подозирах, че ще си сред заинтересованите.

                            И това мисля, че си струва времето:

                            Peur(s) du noir

                            Peurs Prima Linea (peursdunoir)'s profile on Myspace, the place where people come to connect, discover, and share.
                            Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                            Comment


                              #15
                              Гледах го - "The Mysterious Geographic Explorations of Jasper Morello", - невероятно е. Ханс, ако намериш подобни неща, пускай ги в тази тема.
                              Явно са планирани поне четири серии:
                              Jasper Morello and the Lost Airship (първа)
                              Jasper Morello and the Return of Claude Belgon (втора)
                              Jasper Morello and the Ghosts of Alto Mea (трета)
                              Jasper Morello and the Ebenezer of Gothia, in a Feature Presentation (четвърта)
                              Но си мисля, че е завършена засега само първата. Затова и не се откриват другите. На ДВД-то трябва да е само първата серия и разни допълнителни материали.
                              Last edited by gollum; 27-01-2009, 09:43.

                              Comment

                              Working...
                              X