Съобщение

Collapse
No announcement yet.

арт анимация

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    В това филмче "изкуство" означава "кунг-фу". Плюс how to.
    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

    Comment


      #62
      Не е анимационно филмче, но пък не за пръв път в тази тема споменаваме игра (предишните случаи бяха достойни - Mashinarium и Botanicula). Този път проекта е на австрийски студенти - Secrets of Raetikon, много арт-визия, а и самия проект си звучи така, нищо че е игра.

      Comment


        #63
        Симфония за вечеря
        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

        Comment


          #64
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #65
            Не е анимация, но засега няма специална тема:



            Click image for larger version

Name:	disk_of_hobbits_by_breathing2004-d6yvzzg.jpg
Views:	1
Size:	208.9 КБ
ID:	538260

            невероятни илюстрации по Толкин. Невероятни!
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              #66
              Не знам дали е за тази тема, но е много силно:

              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                #67
                Добро е, но на мен всичко на Такахата ми допада много. Но не е за темата, защото ако това е "арт" анимация, то тогава всичко на Ghibli е такова (а ще трябва да добавим и поне 10-тина други заглавия на други японски режисьори). Аз чакам последния филм на Миазаки (състезава се за "Оскарите") - "The wind rises".

                ПП "Босоногият Ген" гледал ли си го? Темата е донякъде сходна, макар че "Гробището..." е по-силно, според мен.

                Comment


                  #68
                  Не съм, но тематиката изглежда подобна. Ако си го намеря, ще го гледам довечера. Въпреки че подозирам, че само ще задълбочи депресията в която изпаднах след "Гроба на Светулките".
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    #69
                    Не е негов и стилистаката е различна.
                    Мисълта ми беше, че в тази тема обсъждаме арт-страната на анимациите, а тя е преди всичко в рисунъка. Такахата не е художник или аниматор, а режисьор: аниматорите са си на Ghibli (те ползват общо взето постоянна група). Затова и в художествено отношение филмите им са подобни. Ако искаш, можеш да видиш друг негов филм. Примерно, "Войната на Тануките" никак не е лош . И е не е толкова депресиращ. НА мен ми хареса и другия му филм - "Едва вчера", но той няма нищо общо като тематика с тези, по-скоро си е нормална драма. Макар че като цяло съм фен на всички работи на колегата му - Миазаки.

                    Comment


                      #70
                      Разбрах те. Явно трябваше да го пусна в темата за добри филми.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        #71
                        А, не, не те критикувам - и за тука си става. Така или иначе, нямаме специализирана тема за анимации, така че тази е подходяща. Превърнала се е в обща. А и рисунъка е хубав в този случай. Да речем, друга анимация, която ми харесва също толкова по тази причина е "Ghost in the shell" или "Jin-Ro". Много красиво нарисувани, да не говорим, че са и добри като филми. Но вероятно си ги гледал.

                        Comment


                          #72
                          Приятен уикенд, пийпъл!
                          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                          Comment


                            #73
                            Май ще сменя името на темата. Това е твърде фантастично, за да не го пусна тук.

                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              #74
                              Много силно.

                              Comment


                                #75
                                Едно пълнометражно анимационно филмче, което ще излиза тази година: "Ernest an Celestine", изглежда ми достатъчно интересно, за да си струва да се гледа.

                                Comment

                                Working...
                                X