Съобщение

Collapse
No announcement yet.

арт анимация

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Това е "рязък съвременен разказ за саморазрушителния механичен характер и патологична ненаситност не само на кибер-цивилизацията но и, като цяло, на нашето общество. Мащабно надхвърля установените форми и е вход в истинския свят на анимацията" (според Petr Zvonicek, филмов критик).
    Прилича ми на подражател на Гигер, така че тоя точно вход към "истинското визуално изкуство" май е известен вече (не, че разбирам от анимация, де)

    Ето нещо, което ми се стори интересно:
    Fallen art,Dir: Tomek Baginski / Poland / 2005
    (но виждам, че сте го обсъдили вече).
    sigpic

    Sword song and horn sound

    Comment


      #32
      Твърде е абстрактно за подобна категоричност, впрочем, това им е работата на критиците (аз се отнасям към нея със смесени чувства). На мен не ми хареса.

      Comment


        #33
        gollum написа Виж мнение
        Твърде е абстрактно за подобна категоричност, впрочем, това им е работата на критиците (аз се отнасям към нея със смесени чувства). На мен не ми хареса.
        Съгласен съм, макар че и аз се изказах категорично (но пък съм лаик, хехе).
        Той авторът май няма установен стил още - много разнородни са му нещата. На сайтът му има и други негови работи:

        The art and animation of Ondrej Svadlena - official website
        sigpic

        Sword song and horn sound

        Comment


          #34
          Sorry, we couldn’t find that page
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #35
            Добро е, много ми хареса. (Малко ми напомни като стил, музика и общо насторение на Mashinarium: една чешка куест-игра, по която дъщеря ми много си пада).

            Comment


              #36
              Мда... Машинариумът е класен. Трябва да си призная, че доста от пъзелите ги минах с ръководство - просто исках да видя следващата сцена по-бързо.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #37
                Не, се притеснявай, и аз трябва да си призная същото. Дъщеря ми тогава още не можеше да реши нищо, така че го минавахме заедно (на мен ми беше приятно - играта е много красива). Аз нямам опит в подобен род игри (освен много древен), така че редовно се налагаше да минавам мини-игричката, за да получа решение на поредната задача. Е, сега вече тя се справя сама с всичките, но интересното е, че не й омръзва и от време на време я минава отново цялата.

                А филмчето е много добро - аз обичам такива: проста и ясна история (за късометражен не трябва друго; впрочем, много от пълнометражните филми също биха спечелили от подобен подход) и много добър стил. Хитро е . аз отдавна не съм попадал на нещо добро (не че търся специално, де).

                Comment


                  #38
                  Не бях сигурна къде да пусна това, но ми се струва, че и тук не е съвсем офтопик. Помните ли трепета от "Аватар"? Идва още по- по- - предполагам, че ще се нарича "анимационна живопис".
                  "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                  Comment


                    #39
                    По-скоро е офтопик (какъвто би бил и "Аватар" в тая тема (отделен въпрос за "трепета" около него)), все пак, за "арт" няма как да мине. Идеята на тази тема е по-скоро да разглеждаме всякакви необичайни (некомерсиални в този смисъл, т.е. търсения далеч от "основния поток").
                    Да си призная, аз нямам "вкус" към хипер-реалистичната 3Д анимация - в рисуваното (във всеки един смисъл) търся стилизацията. Много повече се радвам, когато "открия" някоя стара пълнометражна анимация от преди 2-4 десетилетия (французите имат доста интересни проекти, но не са само те, разбира се).

                    ПП Иначе го мернах това филмче и като любител на анимацията го очаквам (дъщеря ми даже повече от мен).

                    Comment


                      #40
                      sigpic

                      Sword song and horn sound

                      Comment


                        #41
                        Това е точно "На краю Земли" с което започнах темата

                        Само дето моят линк е умрял.
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          #42
                          Imperial написа Виж мнение
                          Това е точно "На краю Земли" с което започнах темата

                          Само дето моят линк е умрял.
                          Опс, извинявам се за дублажа, попаднах на филмчето вчера, докато зяпах в ю-тюб, след като гледах Мечо Пух:

                          , което не е точно арт-анимация, но е интересно направено. Попаднах и на някаква френска (?) дивотия, като я открия отново, ще я пусна.
                          sigpic

                          Sword song and horn sound

                          Comment


                            #43
                            Намерих го:

                            sigpic

                            Sword song and horn sound

                            Comment


                              #44
                              sewast написа Виж мнение
                              Опс, извинявам се за дублажа, попаднах на филмчето вчера, докато зяпах в ю-тюб
                              А няма проблем, моят линк и без това е умрял.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                #45
                                Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

                                Интересно...

                                Comment

                                Working...
                                X