Съобщение

Collapse
No announcement yet.

арт анимация

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Осемминутна красота:

    Delivery

    Comment


      #17
      А това е просто прекрасно:

      Про Федота-стрельца, удалого молодца

      Comment


        #18
        Благодаря, Коце, много забавно филмче . Имаше забавна визуална препратка към "триото Белвил".
        Last edited by gollum; 09-01-2010, 10:26.

        Comment


          #19
          това е... коментари са просто безсмислени. Нещо, което оставя трайна следа.

          Само, моля, който го гледа, да го гледа специално, вечер, на спокойно и тъмно, а не просто ей така между другото.

          --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- http://www.thirdseventh-book.com/ --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- "From…


          Това е талант от неизмерима величина.
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #20
            Ще изчакам вечерта и ще го пробвам. И, вероятно, ще се въздържа от коментар, ако и на мен ми въздейства така.

            Аз попаднах преди време на едно нещо - изключително въздействащо, според мен: Father and daughter .

            Още едно филмче - "The monk and the fish", също е добро, пак от същия аниматор.

            Още една късометражка: "The dog who was a cat inside" - изключително добро съчетание между музика и рисунка, според мен.

            И за завършек - още една добра късометражка, в сходен емоционален ключ с първата "La maison en petits cubes".

            Това са късометражните неща, на които съм попаднал през последните няколко месеца. Малко е неудобно в един общ пост, но смятам, че си струват.

            Comment


              #21
              Надявам се, че не подбуждам неизпълними очаквания. Това е абстрактно, но е просто перфектно. Със сигурност има по-силен ефект върху хора с поне някакво понятие от визуално изкуство, но не става дума просто за суха техническа компетентност. Става дума за човек, който не само владее инстурментариума до съвършенство, но и го владее, а не обратното. Плюс наистина неизмерима доза класически талант. Особено в средите на CG, където съвсем сериозно 99% от хората са занаятчии с основна и най-често единствена цел перфектното владеене на инструментите за да могат да произвеждат продукта си по-бързо и по-качествено, и където 99% от идеите, сюжетите, дизайните са рециклирани до болка. Когато се появи нещо такова (не мога да се сетя за друго наскоро), то има буквално шокиращ ефект. И това е един страхотно полезен шок. Представи си какво е в главата на средния CG деец, който примерно цял ден е работил върху поредния дракон или полуоблечена амазонка, сяда вечерта да погледа какво се случва из CG света, вижда този филм... как да кажа, все едно да си виждал света черно бял до един момент и изведнъж да видиш цвят. Неизбежно, мнозинството ще предпочете да се върне обратно в монохромието, но поне някои сериозно ще помислят върху живота си (защото за Истинския Творец ™ работата е неговия живот ).

              Приятен страничен ефект - страхотна реклама за vray, който е български (и рендерер номер 1 за архитектурна визуализация в цял свят; до степен, че всъщност няма нужда от реклама ).
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #22
                Imperial написа Виж мнение
                --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- http://www.thirdseventh-book.com/ --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- "From…

                Това е талант от неизмерима величина.
                Много е добро наистина!
                We don't see things as they are, we see them as we are
                ---Anais Nin----

                Comment


                  #23
                  Гледах го. Съгласен съм.
                  На моменти ми беше непонятно как сам човек се е справил с това нещо. Някак си те кара да се чувстваш нищожен и едновременно с това вдъхновен. Горе-долу както пред невероятна планина или пък изумително творение на цивилизацията.

                  ПП Не спазих намерението си да се въздържа от коментар.

                  Comment


                    #24
                    След като го гледаш си затваряш очите и толкова.

                    Comment


                      #25
                      Ммм, попаднах на много приятна пълнометражна анимация - "Brendan and the secrets of Kells". Това май е първото ми запознанство с ирландски анимационен филм, но е повече от обещаващо. Лично на мен ми хареса всякак, но по темата стига и достатъчно оригиналния подход към рисунъка (поне за моите скромни разбирания, де). Музиката също е един път - много добре се връзва. Препоръчвам го на хората, които си падат по добра анимация.

                      Comment


                        #26
                        Blogger is a blog publishing tool from Google for easily sharing your thoughts with the world. Blogger makes it simple to post text, photos and video onto your personal or team blog.


                        Невероятно.
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          #27
                          Това също не е точно анимация, но май нямаме по-подходяща тема. Невероятно видео.

                          Amazing Videos, Funny Clips. Updated daily.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            #28
                            Великолепна паяжина от емоции, призрачност и стил...

                            Прекрасните очи на разказвача описват и несъществуващото.

                            Comment


                              #29
                              Тия дни попаднах на едно ноар анимационно филмче, което ми допадна, струва ми се, че мястото му е в тази тема - "Idiots and Angels". Интересно ми беше като стилистика, визия, а и историята не е лоша.

                              Comment


                                #30
                                3D animated film created by Ondrej Svadlena.For better quality and more info: http://www.ondrejsvadlena.com/ Music: http://www.guillaumeblondeau.com/Home.html


                                ? ?
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X