Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ за домашното и всякакви кратки въпросчета

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    ОТ: към Шамбат: К'ва е тая манджурска плитчица бе, не те ли е срам, нали уж си прабългарин?!?
    A strong toun Rodez hit is,
    The Castell is strong and fair I wis...


    блог за средновековна балканска история

    Comment


      #92
      Българи е имало, но честно казано след татарската инвазия нямам представа колко от тяхната кръв е останала там и още повече каква е представата им за идентичност. Българи сме ние, най - истинските наследници на този народ

      Освен това българите са европеиди, с леки, постнатални монголоидни примеси с антропологичен произход- справка чъргубиля Мостич
      Last edited by Darkas; 27-04-2008, 20:01. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
      Не 7, а 77 пъти по 7...

      http://www.mathematicalanthropology.org/

      Тук неща са такива, каквито са и няма да се променят. - Голъм

      Comment


        #93
        Българи сме ние, най - истинските наследници на този народ
        Toва е за майтапи.

        ...справка чъргубиля Мостич
        Мостич да няма клеймо на черепа за качествен контрол от типа : 100% прабългарин, вярно с оригинала ?! Стига смехории. Тураноидите по принцип са със смесени черти, появили се от смесването на две раси. Преобладаващите европеидни черти у някой могат да доведат до изводи за неговия, личен произход- например смесен близкородствено с местно население или славянско, но не и за цял народ, впрочем по това време вече изчезващ или изчезнал.
        Quae fuerant vitia, mores sunt.

        Comment


          #94
          Някаде попаднах (мисля, че в темата за Черномен) на нещо от тоя сорт: " и крали Марко ще бъде коронован в прилеп" , добре де това Крали не идва ли от Крал?/ Или пък ако бъде коронован ще стане Крал Крали Марко?!
          Другото, откъде идва названието съвети? Направо ме разбиха като ми го зададоха тоя въпрос, Съветски съюз, пък никва идея нямам отде идва съвети... :o
          ПП Хм, не съм сигурен, но мисля, че тази тема за това е създадена, ако е продължение за нещо друго, прощавайте.
          ПП2 Юлиане, това 100% вярно с оригинала може с Аспарух да сравняваме :mhehe:
          Кръвта из нашите гърди
          не е съвсем изляна!
          Народе, цял стани! Иди!
          Че Македония въстана.

          Comment


            #95
            shadowsong написа
            Другото, откъде идва названието съвети?
            От работническо-селските съвети, които са органите на управление в СССР. Ето статията в руското уики.
            "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

            Comment


              #96
              ПП2 Юлиане, това 100% вярно с оригинала може с Аспарух да сравняваме
              Ей го батко, бе :mhehe:

              Quae fuerant vitia, mores sunt.

              Comment


                #97
                Някъде попаднах (мисля, че в темата за Черномен) на нещо от тоя сорт: " и крали Марко ще бъде коронован в Прилеп" , добре де това Крали не идва ли от Крал? Или пък ако бъде коронован ще стане Крал Крали Марко?!
                Ми сигурно би станал Цари Марко
                Луд на шарено се радва - цивилен блог

                Comment


                  #98
                  gregorianus написа
                  Ми сигурно би станал Цари Марко
                  A strong toun Rodez hit is,
                  The Castell is strong and fair I wis...


                  блог за средновековна балканска история

                  Comment


                    #99
                    Цари Марко дин Царъ Маркуляскъ.
                    Съ Тръяскъ!
                    Last edited by IMPERATOR CÆSAR AVGVSTVS; 28-04-2008, 02:05.

                    "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
                    It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

                    Comment


                      IMPERATOR CÆSAR AVGVSTVS написа
                      Цари Марко дин Царъ Маркуляскъ.
                      Съ Тръяскъ!
                      Аве, Цезар, Маркуляскъ съ тръяскъ 'начи :sm113:
                      A strong toun Rodez hit is,
                      The Castell is strong and fair I wis...


                      блог за средновековна балканска история

                      Comment


                        Евентуално на някой да му е попадало нещо такова:
                        1) Корупционен индекс за страните по света от типа на Corruption Perceptions Index на Transparency International за периода 1970-1995?
                        2) Кои страни са били "близки съюзници" на САЩ (или крепени от тях) през последните 30-на години на XX. век - някакви обобщени данни, та да не се налага да се ровя за всеки режим поотделно?
                        Предимно ме интересуват страните от Третия свят.
                        He must have been an admiral, a sultan or a king,
                        And to his praises we shall always sing

                        Comment


                          Ето един сайт за теми по литература мисля, че на много хора ще им помогне - http://www.literator.us
                          Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                          Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                          Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                          Comment


                            някой може ли да ми разясни родословното дърво на Крумовата династия до Пресиян и по-специално в какво родово отношение са Омуртаг, Пресиян, Маламир, Ентравота и Звиница, знам, че Омуртаг е баща на Маламир и Енравота, и че Звиница е баща на Пресиян, но немога да направя връзката

                            поздрави

                            Comment


                              Енравота, Звиница и Маламир са братя.

                              Comment

                              Working...
                              X