Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загадка - що е това?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Centauro не се ли превежда "Кентавър"? Какъв е тоя "Центурион"?
    Иначе италианците имат няколко много обещаващи разработки през 42-43 г. - въпросния Fiat G.55, MC 205, Re 2000.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      #62
      Hm, самолетките са интересни, но са с немски двигатели, които към този момент вече изостават с 200-400 коня от съюзническите, с всички неприятни последици от това...от моделистка гледна точка на мене повече ми се нравят техните предвоенни летящи лодки

      Comment


        #63
        Ами за Macchi C.205V дават скорост на 7500 м височина - 642 км/ч. Reggiane Re.2005 - 678 км/ч на 7000 м. Fiat G.55 Centauro - макс. 685 км/ч, а G.56 дори достигнал 700 км/ч през март '44. Внушително си е.
        Освен това Re.2005 се води "най-красивия самолет на ВСВ"
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          #64
          Dinain написа Виж мнение
          Ами за Macchi C.205V дават скорост на 7500 м височина - 642 км/ч. Reggiane Re.2005 - 678 км/ч на 7000 м. Fiat G.55 Centauro - макс. 685 км/ч, а G.56 дори достигнал 700 км/ч през март '44. Внушително си е.
          Освен това Re.2005 се води "най-красивия самолет на ВСВ"
          Като за показуха бртианските и американските минават и над 800,но важни са серийните машини, както и тяхната надежност при тази скорост...и дали са с въоръжение когато са изпитвани (спитфула на изпитанията е с 4 оръдия, както си и требе)
          Иначе красотата е субективно нещо, на мене не ми харесва този клювнал нос, Спитфул ми узглежда къде по-естетичен, Дори Ме-109 от Г натам ми се нрави повече

          Comment


            #65
            XP-47J был оснащен двигателем Pratt&Whitney R-2800-57(С), размещенным внутри плотно подогнанного для снижения аэродинамического сопротивления капота. Охлаждение двигателя осуществлялось с помощью вентилятора. Первоначально планировалась установка турбокомпрессора General Electric CH-3, который впоследствии сменили на СН-5. Воздухозаборник турбокомпрессора переместили из нижней части капота двигателя в хвостовую часть фюзеляжа.

            На высоте 35000 футов двигатель развивал в режиме чрезвычайной боевой мощности 2800 л.с. при 2800 об/мин, что составляло 133 % боевой мощности.

            Непосредственная работа по программе началась 1 апреля 1943 года, а уже в июле был готов первый пригодный к полетам образец. Прототип получил серийный номер 43-46952 и впервые полетел 26 ноября 1943 года. 4 августа (по другим данным 5 августа) 1944 года в горизонтальном полете на чрезвычайной боевой мощности самолет достиг скорости 816 км/ч (507 миль в час) на высоте 10450 м (34300 футов), став первым самолетом с поршневым двигателем, превысившим скорость 800 км/ч. На номинальной мощности 1700 л.с. (81% от боевой мощности) самолет развивал 435 миль в час на высоте 34300 футов.
            какво нещо са 2800 коня

            Comment


              #66
              Тва са така наречените истребителиот Серия 5, които са равни по ТТ данни и реално бойно използване на съюзническите, но се появяват прекалено късно.А за мен най красивия самолет е МС.202

              Comment


                #67
                Аз пък си мислех за Як-3, че първи е минал 800 км/ч.

                Comment


                  #68
                  Простете, че се пререждам
                  Attached Files

                  Comment


                    #69
                    das reich ss написа Виж мнение
                    Простете, че се пререждам
                    Стархотна загадка... 2 F-7s from Combat Commanders School (CCS)



                    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                    Comment


                      #70
                      Kramer написа Виж мнение
                      Аз пък си мислех за Як-3, че първи е минал 800 км/ч.
                      Хе хе, това дори не е смешно. [цензура]
                      Иначе серийните Як-3 имат скорост о тпорядъка на 650, но само тези праевени в сряда, другите както дойне, до над 700 се домъкват модификациите с ВК-107/108, но предвид че поселдните са тотално и накадърно изнасилени 105, и като надеждност никакви ги няма, то и самолетитес тях не стават бойни...по рускоият нет е пълно със статии описващи проблема. подробно.... Иначе естествено че руският човек е първи във всичко и руската простотия "няма аналози". [цензура]
                      айде малко цитати[цензура]:
                      Основные дефекты двигателя ВК-107А: выбрасывание масла из суфлера и переднего уплотнения полого вала редуктора; падение давления масла ниже допустимого предела с подъемом на высоту; тряска при работе на пониженных режимах, а также при уборке и даче газа; ненормальная работа регулятора постоянства давления наддува (РПД); массовые случаи выхода из строя свечей и др.
                      В горизонтальном полете на максимальной скорости даже при полностью открытых заслонках водо- и маслорадиаторов при температуре наружного воздуха +30╟ температуры воды и масла превышали максимально допустимые.
                      Hаличие указанных дефектов исключало возможность получения наилучших летно-тактических данных, не позволяло нормально эксплуатировать самолет на всех режимах и высотах полета
                      Однако жесткость лобовых зализов была недостаточной: при пикировании до скорости 650 км/ч по при- бору и более происходило выпучивание верхней части левого лобового зализа,
                      Выявлено большое число дефектов, в связи с этим 20 мая 1946 г. госиспытания были прекращены, и самолеты были отправлены в ЛИИ для доводки.
                      А сега за Вк-108:
                      ВК-108 имел очень напряженный тепловой режим (высокую теплоотдачу). Hапример, в полете 21 декабря температура масла на "площадке" достигала предельно допустимой величины 110╟С. Из-за недоведенности двигателя (тряска, дымление, частые выходы из строя) заводские испытания сопровождались большими задержками. После полета 21 декабря они были прерваны для замены двигателя, а 8 марта 1945 г. после первого же полета с новым двигателем прекращены вследствие неудовлетворительной работы двигателя.
                      Last edited by gollum; 12-05-2009, 09:22. Причина: нарушение на форумния правилник - обида към друг потребител - gollum

                      Comment


                        #71
                        Gogi написа "руската простотия няма аналози". Това е тенденциозно отношение към руснаците.

                        Comment


                          #72
                          Kramer написа Виж мнение
                          Gogi написа "руската простотия няма аналози". Това е тенденциозно отношение към руснаците.
                          Нима? "няма аналози в света" е клеймо което руснаците си мрат да плеснат на всяко свое безумно сътворение. Като по степен на конструирана и/или произведена дивотия могат да им съперничат само немците в стремежа им към вундервафе, ама последните
                          1. поне имат някаква научна и технологична база да се напъват.
                          2. почват да залитат към вундервафета когато "лайното одари вентилатора" и няма на къде другаде.
                          3. поради т.1 някой от напъните им са доволно смислени, примерно Ме-262,разните управляеми бомби и ракети.

                          Comment


                            #73
                            Gaden Gogi написа
                            "лайното одари вентилатора"
                            "лайното Удари вентилатора"

                            Пък и не бих нарекъл Ме-262 "вундервафе". Проекта започва още преди началото на войната все пак.
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              #74
                              Dinain написа Виж мнение
                              Пък и не бих нарекъл Ме-262 "вундервафе". Проекта започва още преди началото на войната все пак.
                              е и? пак е преход към друго ниво, а това че германците си наричат нещата така е отделна тема. И руското "няма аналози" не защот е супер пупер а защото другите не са толквоа загубени да правят такива дивотии.

                              Comment


                                #75
                                Аз имам предвид че не е от чудо-проектите, нароили се в периода 43-45 г., за които немското командване се хваща като удавник за сламка. Тях имам предвид като "вундервафе".



                                И руското "няма аналози" не защот е супер пупер а защото другите не са толквоа загубени да правят такива дивотии.
                                За това съм напълно съгласен, в много от случаите е така.
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X