Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загадка - що е това?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Подозрително прилича на Ил-28


    thorn

    Средновековните църкви в България

    Comment


      По принцип е от същата епоха и в общи линии има подобни задачи, но не е Ил-28 и няма общо с него
      „Аз, Драгомир, писах.
      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

      Модератор на раздел "Военна Авиация"

      Comment


        Стреловидно крило,велосипеден колесник.... Як-25Б?

        Comment


          Нищо подобно.
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            Сам си виновен щом не даваш подсказки. Новата функция на гугъл не оставя шансове. Вотур. /ако така се произнася/.


            thorn

            Средновековните църкви в България

            Comment


              Vautour 2B

              Comment


                И аз ще се пробвам с една - кой е този самолет?
                Attached Files

                Comment


                  Рекордният Капрони 161.
                  Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                  Comment


                    Да. Не знаех, че биплан е достигал такава височина.

                    Comment


                      ако е пускано-извинявам се, пропуснал съм го.
                      Какъв е смисълът от такъв самолет?


                      Comment


                        c12h24o11 написа Виж мнение
                        Какъв е смисълът от такъв самолет?
                        Увеличаваш далечината на полета почти двойно, като в същото време използваш голя брой компоненти, които са вече разработени и в серийно производство.
                        Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                        Comment


                          Мисля, че статията в Wikipedia, която току-що погледнах, дава достатъчен отговор на въпроса.
                          И от тази статия ми направи впечатление следното:
                          In this arrangement both propellers would turn upward as they approached the center wing, which in theory would have allowed better single-engine control. This proved not to be the case when the aircraft refused to become airborne during its first flight attempt. After a month of work North American engineers finally discovered that rotating the propellers to meet in the center on their upward turn created sufficient drag to cancel out all lift from the center wing section, one quarter of the aircraft's total wing surface area. The engines and propellers were then exchanged, with their rotation meeting on the downward turn, and the problem was fully solved.

                          Не можах да схвана - къде са се срещали винтовете отначало и как това е повишило челното съпротивление, съответно как с размяната на посоката на въртене (поне така изтълкувах текста) проблемът е бил разрешен.

                          Comment


                            Доколкото разбирам (ако съм го разбрал, де), става въпрос за посоката на въртене на двата пропелера. Отначало са искали да премахнат влиянието на въртящия момент на пропелера (когато е само един) и нали това се прави успешно с два като се въртят в различни посоки. Оказало се е, че това създава проблем и затова са си ги оставали стандартни, т.е. и двата да се въртят в една и съща посока. Направих бързо една схемка и първия случай трябва да е един от двата гора, а вторият - този долу.
                            Мисля че проблемът не е с челното съпротивление, ами в някаква промяна на въздушното налягане, което неутрализира аеродинамичната сила, генерирана от централното крило (между фюзелажите).
                            Attached Files

                            Comment


                              Гледайте схемата на Ам-Гъл.
                              Първоначално двигателите са били като втората картинка. В този случай са се образували вихри, които практически са нарушавали обтичането на крилото.
                              В крайна сметка са се спрели на варианта от първата картинка (така пише в текста), което е решило проблема.
                              Ako се бяха спрели на третия вариант, самолетът щеше да е изключително неприятен за летене.
                              Въобще многодвигателен самолет с толкова мощни витлови мотори няма как да е приятен за летене, ако двигателите не парираха реактивния си момент. Ето към края на това видео добре се вижда посоката на въртене на винтовете на четирите двигателя на този В-24.
                              Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                              Comment


                                Благодаря за разяснението, 1951.

                                Comment

                                Working...
                                X