Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загадка - що е това?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Ето още една интересна разработка:
    Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

    Comment


      #17
      Е, това вече почти го познах. Викам си, "това ще да е швейцарската измишльотина", без да помня как се казва. Разбира се, благодарение на Google лесно го намерих. Швейцарският проект P-16. Виж, откъде го помня, не се сещам - вероятно от статия за произхода на "Лиърджет" в сп. "Клуб Криле", нещо подобно на http://www.aerospaceweb.org/question/planes/q0143.shtml

      Comment


        #18
        Хе хе, вярно, всичко е вярно.
        Даже това за Лиърджета.
        Криле и за бизнесджетове ли са прописали? Не съм ги чел наскоро.
        Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

        Comment


          #19
          а това ще го познаете ли?
          Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

          Comment


            #20
            Тва е лесно. СБ-2 на въоръжение във Финландия. Съдейки по мотогондолите, това са двигатели М-103 или накратко СБ-2М-103 според съветската номенклатура. Съдейки по бордният номер на машината тя е част от финландската ескадрила 2/LeLv6

            Да добавя само, че финландците пленяват съветските бомбери!!!
            Last edited by Parabellum; 01-02-2007, 04:34. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              #21
              Parabellum написа
              Тва е лесно. СБ-2 на въоръжение във Финландия. Съдейки по мотогондолите, това са двигатели М-103 или накратко СБ-2М-103 според съветската номенклатура. Съдейки по бордният номер на машината тя е част от финландската ескадрила 2/LeLv6

              Да добавя само, че финландците пленяват съветските бомбери!!!
              позна го какво е, не че съм мислал че ще затрудня някого, затва оставих и номерата ама да питам тия машини от пленените ли са? или има някъкъв износ за фините?
              Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

              Comment


                #22
                tonev написа
                позна го какво е, не че съм мислал че ще затрудня някого, затва оставих и номерата ама да питам тия машини от пленените ли са? или има някъкъв износ за фините?
                Да пленени са - от германците и после продадени на финландците заедно с още друга руска техника(включително бая самолети)
                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                Comment


                  #23
                  Ima i такива кацнали принудително, пленени, ремонтирани и използвани доста след войната

                  Comment


                    #24
                    Gaden Gogi написа
                    Ima i такива кацнали принудително, пленени, ремонтирани и използвани доста след войната
                    Не спорим - има. Иначе ако не ме лъже паметта сделката с трофейно имущество включваше и ЛаГГ-3 и Ил-4, че май и разни трофейни френски самолети
                    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                    Comment


                      #25
                      А какво е това чудо и аз не знам! :1087: Нито знам дали снимката не е фалшива, нито ако е истинска, то дали мегатаралясникът е бил способен да се отлепи от земята.









                      thorn

                      Средновековните църкви в България

                      Comment


                        #26
                        Май се казваше ТБ-3. Летял е само като опитен екземпляр.
                        Леле, колко съм дръпнал с авиацията покрай алтернативките на Гоги.
                        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                        Неизвестен руски адмирал

                        Comment


                          #27
                          Абсурд - ТБ-3 е бил масов самолет, но четиримоторен. Това чудо има поне 12 мотора!

                          Порових малко - май е К-7 на Калинин
                          Last edited by Thorn; 06-02-2007, 01:31. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение


                          thorn

                          Средновековните църкви в България

                          Comment


                            #28
                            Odzava написа
                            Май се казваше ТБ-3. Летял е само като опитен екземпляр.
                            Леле, колко съм дръпнал с авиацията покрай алтернативките на Гоги.
                            Абсолютно си прав. Нарича се - Експериментален самолети К-7. Ей това ми беше попадало преди години - http://mkmagazin.almanacwhf.ru/avia/k_7.htm
                            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                            Неизвестен руски адмирал

                            Comment


                              #29
                              И аз намерих същата статия, обаче като се вгледах - четвъртата снимка отговаря, но първите три снимки са на друг самолет с доста повече двигатели! Не е К-7!

                              -----------------------------------------------------------------------------------

                              Язък - оказа се фейк!

                              http://64.233.183.104/search?q=cache:VJp1rdpdDpMJ:www.rusring.net/~levin/k7/k777.htm+%D0%B1%D0%BE%D0%BC%D0%B1%D0%B0%D1%80%D0%B 4%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D1%89%D0%B8%D0%BA+%D0%BA-7&hl=bg&ct=clnk&cd=3&gl=bg&lr=lang_en|lang_bg|lang _ru
                              Last edited by Thorn; 06-02-2007, 01:50. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение


                              thorn

                              Средновековните църкви в България

                              Comment


                                #30
                                Тъкмо и аз това щях да кажа - то се вижда и от самата графика (не е снимка, де). Че и на едната е с 7, а на другата с 12 двигателя Линкът на Торн също е забавен - летящ линкор, с 305мм оръдия :mhehe:

                                В статията на Одзава се споменава някакъв проект на Дорние с 12 двигателя, но не знам дали е бил построен, камо ли летял. Между другото, в същата статия се споменават такива чутовни характеристики за К-7, че малко намирисват - до 16.6 тона бомби, 2400 км обсег с 6 тона, 8 оръдия и 12 картечници, 112 парашутисти и даже транспортиране на леки танкове и всичко това за самолет от 20-те години
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X